2019 Emekli Banka Promosyonu Ne Kadar?

12.08.2019
1.898
A+
A-
2019 Emekli Banka Promosyonu Ne Kadar?

Gerekli prim gün sayısını doldurarak emeklilik hakkı elde eden kişilere aylık maaşlarını aldığı bankalarca 2019 yılında da emekli banka promosyonu verilmektedir. Emekli banka promosyonu bankalar ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında imzalanan protokole göre verilmektedir. İlk promosyon 2017 yılı Mart ayında bankalar tarafından verilmeye başlanmıştır. Bu promosyonlar imzalanan protokol gereği üç yılda bir yenilenebilir. Emekli bireylerin sayılarının bir hayli fazla olması ve bankaların kıyasıya rekabete girmesi sonucu bankalar tarafından farklı birçok kampanya yapılmaktadır. Emekli maaş promosyonları kazanılan aylık miktarına göre değişkenlik göstermektedir.

2019 Emekli Banka Promosyonu Veren Bankalar?

2019 yılı emekli banka ikramiyesi veren bankalar Sosyal Güvenlik Kurumu ile imzaladıkları protokol doğrultusunda kampanyalar yapmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu ile protokol imzalayan devlet bankalarının yanın da on sekiz ayrı özel banka bulunur. Bu bankalar arasında en bilinenleri şu şekildedir;

 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • İş Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • TEB
 • Denizbank
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Şekerbank
 • Finansbank
 • ING
 • Garanti BBVA

Emekli Banka Promosyonu Başvurusu?

2019 emekli promosyonu başvurusu yapacaklar şartları sağladıkları takdirde maaşlarını alacakları bankalara başvurmalıdırlar. Çoğu banka başvurularını internet ortamında almaktadır. Bu da kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlar. Bankaların kullanıcılarından istedikleri üç yıl boyunca maaşlarını başka bir bankaya taşımamalarıdır. Banka ile emekli arasında imzalanan bu sözleşme ile üç yıl maaşını alacağı banka emekli şahsa aylığına göre promosyonunu verir. Bankalara yapılacak başvurular şubelerden ya da bankanın hizmetlerine göre internet veya telefon bankacılığıyla yapılabilir.

Ziraat Bankası Emekli Promosyonu

Ziraat Bankası 2019 emekli promosyonu başvurusu şube, internet şubesi, ATM, SMS, Müşteri İletişim Merkezleri aracılığıyla yapılabilir. Ayrıca 4757’ye “PRO” boşluk “T.C. kimlik numarası” yazarak başvurunuzu yapabilirsiniz. SMS ile başvurunuz sonrası banka yetkilileri sizi telefonla arayacaktır. Ziraat Bankası; 1000 TL altında emekli aylığı alanlara 300 TL, 1000 TL – 2000 TL arasında alanlara 375 TL, 2000 TL ve üstü alanlara 450 TL tutarında promosyon ödemesi yapmaktadır. Ayrıca emekli müşterilerine özel kredi faiz oranları sunmaktadır.

Vakıfbank 2019 Emekli Promosyonu

Vakıfbank emekli promosyonu almak için şubeye giderek ilgili Taahhütname, Sözleşme ve Formları doldurarak başvuru yapılmaktadır. Vakıfbank emekli müşterilerine özel promosyon dışında kredi, kredi kartı gibi hizmetler de sunar. Vakıfbank emeklilere özel otoyol geçişlerinde kullanılan HGS etiketlerini ücretsiz vermektedir. Dilerse emekli kişinin kullanacağı kredi kartından da aidat almamaktadır. Vakıfbank emekli promosyon miktarları 300 TL, 375 TL ve 450 TL olarak değişmektedir.

Halkbank Emekli Banka Promosyonu

Halkbank 2019 emekli promosyonu başvuruları şubelerden, Bank24ATM’lerden, 0850 222 92 62 emekli hattından ve internet şubesi üzerinden yapılabilmektedir. Halkbank’ta 1000 TL altında emekli maaşı alanlar 300 TL, 1000 TL- 2000 TL arası maaş alanlar 375 TL ve 2000 TL üzeri maaş alanlar 450 TL promosyon almaya hak kazanırlar. Emeklilerin bu promosyondan yararlanmaları için maaşlarını 3 yıl boyunca Halkbank’tan almaları yeterlidir.

İş Bankası Emekli Banka Promosyonu

İş Bankası 2019 emekli promosyonu başvurusu şube, İşCep ve İnternet Bankacılığı üzerinden yapılabilir. İnternet bankacılığı üzerinden Başvuru-Ürünler>Emekli Maaş İşlemleri>Promosyon Başvuru adımları takip edilerek başvuru yapılabilmektedir. İş Bankası Sosyal Güvenlik Kurumu ile imzaladığı protokole göre banka müşterilerine en düşük 300 TL en fazla ise 450 TL tutarında promosyon vermektedir.

ING Bank Emekli Promosyonu

ING Bank emekli banka promosyonu başvurusu bankanın internet sayfasından ya da mobil uygulaması üzerinden, internet bankacılığına giriş yaparak yapılabilir. ING Bank emekli olan kullanıcılarına promosyon dışında da özel fırsatlar sunar. Emekli maaşını ING’den alanlar yurt içinde bulunan tüm banka ATM’ lerinden ücretsiz bir şekilde para çekebilme, kullanıcıların açmış oldukları vadesiz mevduat hesapları için hesap işletim ücretinin alınmaması, özel faiz oranlı kredi imkanları, özel olarak oluşturulan müşteri hizmetleri sayesinde bekleme yapmadan müşteri temsilcisiyle görüşme gibi avantajlardan yararlanabilir. Banka getireceğiniz emekli müşterisi için de size 100 TL nakit promosyon vermektedir. Bankanın emekli banka promosyonu ise 1000 TL altı aylığı olanlara 300 TL, 1000 TL ile 2000 TL arasında olanlara 375 TL 2000 TL üzerinde olanlara 475 TL olarak belirlenmiştir.

Akbank Emekli Promosyonu

Akbank emekli maaş promosyonu alacaklar şubeden, internetten ya da telefon bankacılığından başvuru yapabilir. Akbank emekli promosyonu en fazla 450 TL’dir. Ayrıca emekli maaşını Akbank’tan alanlara özel şubelerde öncelikli sıra alma fırsatı sunulur. Ayda en fazla iki kez olmak üzere tüm bankanın ATM’lerinden ücretsiz para çekme imkanı da emekli maaş müşterilerine Akbank tarafından sunulur. Para transferlerinde de ekstra bir ücret kesintisi yapılmaz.

TEB Emekli Banka Promosyonu

TEB 2019 emekli banka promosyonu maaş tutarına göre; 1000 TL altı 300 TL, 1000 TL- 2000 TL arası 375 TL ve 2000 TL üzeri 450 TL olarak belirlemiştir. Banka ayrıca emeklilere özel hesap işletim ücreti almaz ve ATM’den 3000 TL ye kadar ücretsiz nakit çekim hakkı sunar. TEB emekli maaş müşterileri özel düşük faizli kredi imkanları ile kredi çekebilir ve 3 ay erteleme ile çektikten 3 ay sonra ödemeye başlayabilir.

Şekerbank Emekli Banka Promosyonu

2019 Şekerbank emekli promosyonu aylığı 1000 TL altı olanlara 300 TL, 1000 TL- 2000 TL olanlara 375 TL ve 2000 TL üstü alanlara 475 TL olarak vermektedir. Ancak banka bunlara ilave olarak iki otomatik ödeme talimatı vermeniz halinde 150 TL daha ikramiye verir. Ayrıca yapılan EFT ve havale işlemlerinden de emekli aylığı müşterilerinden ücret almamaktadır.

Finanasbank Emekli Banka Promosyonu

2019 Finansbank emekli promosyonu en üst limit olarak 450 TL’ye kadar promosyon fırsatı sunmaktadır. Banka müşterilerine özel olarak emekli müşteri hizmetleri oluşturmuştur. Emekli müşterileri bu kanal aracılığıyla işlemlerini daha hızlı bir şekilde yapabilir. Otomatik ödeme talimatı oluşturacağınız bir fatura ile de kredi kartını aidatsız bir şekilde kullanılmaktadır.

Emekli Aylığı Banka Değişikliği İle Emekli Promosyonu Almak?

Emekli maaşı banka değişikliğiyle emekli ikramiyesi almak için istediğiniz bankayı seçebilirsiniz. Her emekli, aylığını istediği banka üzerinden alabilir. Emekliler bu banka tercihlerini ise dilediği zaman değiştirebilir. Ancak emekli promosyonu için banka ile imzalanan taahhüt gereği emekli kişi aylığını üç yıl süre ile başka bir bankaya taşıyamaz. Banka tercihini değiştirmek isteyenler aldıkları promosyonu geri ödeyerek bankalarını değiştirebilirler. Banka değişikliği ilgili bankaların şubelerinden yapılabileceği gibi yine bankalara ait internet bankacılığından da yapılabilmektedir. Tüm bunlara alternatif olarak e-devlet üzerinden de banka tercihleri değiştirebilmektedir. Banka taşıma ile ilgili değişikliği e-devletten yapmak için;

 • E-devlete giriş yaptıktan sonra arama yerine “banka değişikliği” yazılır.
 • Açılan menülerden size ait bilgilerin olduğu banka değişikliği seçilir.
 • Yönlendirme yapıldıktan sonra açılan sayfa da banka değişikliği metni tıklanır.
 • Daha sonra değiştirmek istediğiniz yeni banka bilgisini ve şubesini ekleyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

İnternet bankacılığı üzerinden banka değişikliği bankalara göre farklılık göstermektedir. İş Bankası; İnternet Bankacılığı > Emekli Maaş işlemleri> Maaş Taşıma ve Talimat Verme adımları takip edilerek maaşınızı taşıma başvurusunda bulunabilirsiniz.

Emekli Promosyonu Sorgulama?

Emekli maaş promosyonları sorgulamak için bankaların internet bankacılığı, mobil uygulamaları, telefon bankacılıkları ya da şubelerini kullanabilirsiniz. Protokol gereği üç yılda bir emekli maaş promosyonu yenilenebilir. Kullanıcılar bankaların sağladığı ekranlar ile bir sonraki promosyon zamanını öğrenebilir. Bu ekranlar ile kullanıcılar promosyon bitim tarihlerine yakın başka bir banka ile promosyon taahhüttü imzalayarak, yeni bir promosyon alabilir. Örneğin Ziraat Bankası emekli promosyonu sorgulamak için; https://emeklipromosyon.ziraatbank.com.tr/ adresi üzerinden T.C. kimlik numarası girerek bir sonraki emekli banka promosyonu hakkı elde edeceğiniz tarihi görüntüleyebilirsiniz.

Emekli Maaşı Hesaplama Tüm Detayları

4B Bağkur Emekli Maaşı Sorgulama Şifresiz

Emeklilik Dilekçesi Verdikten Sonra Ne Zaman Maaş Bağlanır ?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. deniz dedi ki:

  emekliye 2018 banka promosyon ödemeleri hangi tarih aralığında yapılacak..örneğin emekli maaşı 1000-2000 lira arasında olanlara 375lira odeme

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba; Emekliye ödenecek promosyon üç yıllık süre için ödenecek. Dolayısıyla emekliler her yıl promosyon ödemesi almayacak. Bu yıl içerisinde ödenecek promosyonlar emeklinin üç yıllık süre boyunca maaşını aynı bankadan alması karşılığında ödenecek.

 2. Naz dedi ki:

  Emeklı aylığı düşük olan 300 TL Promosyon Alıcaksa 3 yıllık 900 TL alıcaktır

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba,hayır 300 TL alacak Naz hanım

 3. Özkan Ekekon dedi ki:

  Banka Promosyonları önerisi geldiğinde yıllık 13. Maaş olarak başlatıldı. Buna misal olarak Kıbrıs Türk cumhuriyetinde ki 13. Maaş uygulaması gösterilmişti.
  Akabilinde kabilinde üç seneye yakın bir komisyon çalışması sonrası nihayet promosyon dağıtıldı. Bankaya gidip isteyenlere verildi. bankalara gitmeyip sözleşme yapmayanlara Yaşlı, Özürlü, Hasta ve Yalınız yaşayan birçok kişilere bu hak edilen ücret ödenmedi.
  Ancak; Bu uygulama ile Emeklilerle adeta dalga geçildi.
  Promosyonların Her sene ödenmesine razı iken şimdide tam açıklanmayan sözleşme ile ikinci yıl alınmayınca Bankamıza gittiğimizde adete dalga geçer gibi ödenen ÜÇ yıllıktı denildi.
  Dünyanın neresinde görülmüş Promosyonların Üç yıllık olduğu.
  Paradan para kazanan bankalar Emekli maaşlarımızı çekmediğimiz süre içinde faiz veya kar payı vermemektedir. maaşlarını bankalardaki Emekli maaşlarının yattığı hesapta biriktirim hayırlı işlerde kullanan kişilerin paralarından para kazanan bankaların bu hesaplara paiz veya katılım payı bir günlük’te olması verilmeli ve Promosyonların HER SENE ödenmesini saygılarımla arz ediyorum.

 4. Aytekin dedi ki:

  2018 de promosyon yokmu