Emekli Banka Promosyonu Ne Kadar 2018

01.03.2018
108
A+
A-
Emekli Banka Promosyonu Ne Kadar 2018

Emekli olanlara bankalar tarafından promosyon ödenmekte. Promosyon tutarları bankadan bankaya farklılık gösterebilmekte. Bildiğiniz üzere emeklilere 01 Mart 2017 tarihinden itibaren banka promosyonu ödenmeye başlanmıştı. Emeklilere ödenecek banka promosyonu için taban tutar Hükümet ile Bankalar arasındaki anlaşma ile belirlenirken belirlenen tutarın üzerinde promosyon ödenmesi ise bankaların elinde. Yani belirlenen tutarın üzerinde promosyon ödeyen, emeklilere farklı alternatifler sunan bankalar da var. Bu yazımızda SSK emeklisi, bağkur emeklisi, memur emeklisi 2018 banka promosyonu alma şartları ve ne kadar olduğu konusunda bilgi edinebilirsiniz. 

Emekli promosyon ödenme şartları nelerdir 2018

Promosyon alabilmek için en önemli şartlardan ve olmazsa olmaz şartlardan birisi maaş aldığınız bankada en az 3 yıl kalacağınızı taahhüt etmeniz. Bunun haricinde otomatik ödeme talimatı ya da kredili hesap şartı aranmıyor. Bankada 3 yıl kalacağınızı taahhüt etmeniz halinde promosyonunuz hesabınıza aktarılıyor.

Bankalar emeklilere ne kadar promosyon ödüyor 2018?

Ödenecek promosyon tutarı almış olduğunuz emekli maaşına göre belirlenmekte.Buna göre emekli maaşınız;

 • 1000 TL altında ise 300 TL,
 • 1000 TL ile 2000 TL arasında ise 375,00 TL,
 • 2000 TL ise en az 450 TL promosyon alabilirsiniz.

Emeklilere en yüksek promosyon veren banka hangisi 2018 ?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere bankaların ödeyeceği en düşük promosyon tutarı belirttiğimiz tutarlar kadar olmakta. Üzerinde promosyon ödenmesi ise bankanın kendi inisiyatifinde. Bazı bankalar yukarıdakilere ek olarak altın vermekte ya da farklı avantajlar sunmakta. Örneğin ücretsiz EFT, havale, düşük faiz oranları ile kredi kullandırma, müşteri getirene ek promosyon ödenmesi gibi alternatifler sunmakta. Bankaların resmi sayfalarından emeklilere sunmuş olduğu avantajları ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz.

Promosyon aldım, emekli maaşımı başka bankaya taşıyabilir miyim?

Promosyon alırken bankada 3 yıl kalacağınıza dair taahhütname vermektesiniz. Hal böyle olunca 3 yıllık süre dolmadan emekli maaşınızı başka bir bankaya taşıyamazsınız. Yalnızca şube değişikliği yapabilirsiniz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. deniz dedi ki:

  emekliye 2018 banka promosyon ödemeleri hangi tarih aralığında yapılacak..örneğin emekli maaşı 1000-2000 lira arasında olanlara 375lira odeme

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba; Emekliye ödenecek promosyon üç yıllık süre için ödenecek. Dolayısıyla emekliler her yıl promosyon ödemesi almayacak. Bu yıl içerisinde ödenecek promosyonlar emeklinin üç yıllık süre boyunca maaşını aynı bankadan alması karşılığında ödenecek.

 2. Naz dedi ki:

  Emeklı aylığı düşük olan 300 TL Promosyon Alıcaksa 3 yıllık 900 TL alıcaktır

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba,hayır 300 TL alacak Naz hanım

 3. Özkan Ekekon dedi ki:

  Banka Promosyonları önerisi geldiğinde yıllık 13. Maaş olarak başlatıldı. Buna misal olarak Kıbrıs Türk cumhuriyetinde ki 13. Maaş uygulaması gösterilmişti.
  Akabilinde kabilinde üç seneye yakın bir komisyon çalışması sonrası nihayet promosyon dağıtıldı. Bankaya gidip isteyenlere verildi. bankalara gitmeyip sözleşme yapmayanlara Yaşlı, Özürlü, Hasta ve Yalınız yaşayan birçok kişilere bu hak edilen ücret ödenmedi.
  Ancak; Bu uygulama ile Emeklilerle adeta dalga geçildi.
  Promosyonların Her sene ödenmesine razı iken şimdide tam açıklanmayan sözleşme ile ikinci yıl alınmayınca Bankamıza gittiğimizde adete dalga geçer gibi ödenen ÜÇ yıllıktı denildi.
  Dünyanın neresinde görülmüş Promosyonların Üç yıllık olduğu.
  Paradan para kazanan bankalar Emekli maaşlarımızı çekmediğimiz süre içinde faiz veya kar payı vermemektedir. maaşlarını bankalardaki Emekli maaşlarının yattığı hesapta biriktirim hayırlı işlerde kullanan kişilerin paralarından para kazanan bankaların bu hesaplara paiz veya katılım payı bir günlük’te olması verilmeli ve Promosyonların HER SENE ödenmesini saygılarımla arz ediyorum.

 4. Aytekin dedi ki:

  2018 de promosyon yokmu