EGM KPSS 50 Puan Şartıyla En Az Lise Mezunu Personel Alacak!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren kamu personel alımı ilanı yayınlandı. Müdürlüğün resmi internet sitesi üzerinden duyurulan ilana göre EGM bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere 4 farklı ildeki 3 birimde toplam 9 kadrolu personel alımı yapılacağı açıklandı. En az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği EGM personel alımı ilanında ayrıca adaylarda aranan başvuru şartları da belirtildi. EGM bünyesinde kamu personeli olarak çalışmak isteyen adaylarda KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) 50 puan şartı arandığı duyuruldu. EGM personel alımı hakkında merak ettiğiniz bütün detayları ve başvuru şartlarını haberimizin içeriğinden takip edebilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan personel alımı ilanında kurumun Bartın, Bitlis, Kocaeli ve Van şehirlerinde kadrolu yeni personel alacağı açıklandı. EGM tarafından yayımlanan ilanda Özel Harekat, Polis Akademisi ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde toplamda 9 kadrolu personel alımı yapılacağı belirtildi.

EGM KPSS Puan Şartıyla Kadrolu Personel Alımı Yapıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan personel alımı ilanında 1. Dönem kadrolu aşçı alımı kapsamında yeterli başvuru olmaması sebebiyle başvuru süresi ve şartların güncellendiği duyuruldu. Kurum bünyesinde aşçı alımına başvuruda daha önce yapan adayların başvurularının geçerli olduğu ve tekrar başvuruda bulunmalarına gerek olmadığı açıklandı.

EGM bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında değişik illerde görevlendirilmek üzere merkez ve taşra teşkilatına kadrolu statüde aşçı alımı yapılacağı belirtildi. Sınav komisyonu tarafından sözlü ve uygulama sınavı sonucuna göre alım yapılacak personelin kontenjan ve nitelikleri de ilan metninde yer aldı. Adaylara atama onayları dışında tüm tebligatların EGM resmi internet sitesi üzerinden duyurulacağı ve adaylara ayrıca tebligat gönderilmeyeceği aktarıldı. Tüm aşamalarda başvuru şartlarını taşımadıkları tespit edilen adayların başvuru işlemlerinin iptal edileceği kaydedildi.

EGM Kadrolu Personel Alımı İlanı Başvuru Şartları

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden duyurulan kadrolu personel alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı. Buna göre Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde belirlenen başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan şartları taşımak
  • Atanacağı unvanla ilgili belirtilen öğrenim şartı ve diğer nitelikleri taşımak
  • Sağlık yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarına uygun olmak
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak
  • Emniyet Genel Müdürlüğü personel alım yetkilileri tarafından yapılacak sözlü ve uygulama sınavında başarılı olmak

EGM Kadrolu Personel Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

EGM bünyesinde kadrolu kamu personeli olarak çalışmak isteyen adayların başvuru şekli ve son başvuru tarihi de ilan detaylarında yer aldı. Ayrıca adayların başvuru işlemleri sırasında kuruma ibraz etmeleri gereken belgeler de kurumun resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu:

  • C. kimlik belgesi
  • Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf
  • İstenilen eğitim durumuna ait diplomanın aslı ya da noter tasdikli sureti (Mezuniyet belgesinin aslının ibraz edilmesi durumunda fotokopisi onaylandıktan sonra iade edilecektir. Diploma ve mezuniyet belgesi haricindeki belgeler kabul edilemeyecektir.)
  • Başvuru yapan adayın en fazla 7 tercihte bulunabilmesi
  • KPSS sonuç belgesinin aslı ya da internet üzerinden alınan çıktısı

EGM kadrolu personel alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların bu belgeler ile bulundukları il Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğü’ne bizzat başvuruda bulunacakları ve 21 Şubat 2020 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerektiği belirtildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu