e-Okul Sistemine Nasıl Girilir, Hangi Bilgilere Ulaşılır ?

e-Okul Sistemine Nasıl Girilir? e-Okul Sisteminden Hangi Bilgilere Ulaşılır? e-Okul sistemi 2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında kullanıma açılan okul yönetim bilgi sistemi web yazılımı olmaktadır. Bir öğrencinin okula başlama sürecinden, mezuniyet sürecine kadar olan tüm içerikleri içerisine alan bir sistem olmaktadır. e-Okul sistemi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilmektedir. Sistem devlet ve özel ilköğretim okullar, anaokulları, özel eğitim kurumları ve ortaöğretim kurumlarını içerisinde barındırmaktadır. Belirtilen okullardaki öğrenciler ile ilgili tüm bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi içerisinde en çok velilerin ve öğrencilerin araştırdığı ders notları ve sınav sonuçları ve ayrıca okul devamsızlık bilgileri yer almaktadır. Sistem üzerinden öğrenciler ve veliler güncel sınav bilgileri, tercih sonuçları, devamsızlık, not ve hatta haftalık ders programını sorgulayabilirsiniz.

e-Okul sistemi en çok öğrencilerin sınav tarihlerinde kullanılmaktadır. Güncel sınav bilgileri ve not bilgileriniz rahatlıkla sorgulanabildiği e-Okul sistemi bu sayede velilerin de hayatlarını kolaylaştırmaktadır. e-Okul sistemi içerisinde yer alan “Veli Bilgilendirme Sistemi” içerisinde velilerin çocukları ile ilgili tüm bilgilere ulaşım sağlamalarını kolaylaştırmaktadır. e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi içerisine giriş yapmak için www.e-okul.meb.gov.tr adresinden sizden istenen bilgilerin girişini yaptıktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Giriş Yapılır?

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Giriş Yapılır? e-Okul VBS’ne giriş yapabilmeniz için ilk olarak sistem üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı’nca hazırlanmış olan eokul.meb.gov.tr adresinden giriş yaparak sizden istenen “Veli Bilgilendirme Sistemi” içerisine tüm bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. İlk aşamada sizden T.C. Kimlik numarası, Öğrenci Numarası ve doğrulama yapmak için ekrandaki güvenlik kod numarasını girmeniz gerekmektedir. Sizden istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurduğunuz takdirde diğer aşamaya geçiş yapabilirsiniz.

e-Okul sistemi üzerindeki diğer aşama ise öğrencinin bilgileri olmaktadır. Bu aşamada sizden öğrencinin bilgileri ve okul bilgileri sorulacaktır. Öğrencinizin nüfusa kayıtlı olduğu il / ilçe, öğrencinizin doğum tarihi ve okul numarası gibi bilgileri eksiksiz olarak girdiğiniz takdirde sisteme giriş sağlayabilirsiniz. Sisteme giriş sağladığınız zaman sorgulama yapabileceğiniz konular aşağıdaki gibi olmaktadır.

 • Devamsızlık Bilgisi
 • Not Bilgisi
 • Sınıf Not Ortalaması
 • Haftalık Ders Programı
 • Sınav Tarihleri
 • Aldığı Belgeler
 • Okuduğu Kitaplar
 • Davranış Notları
 • Diploma Puanı
 • Yıl Sonu Notları
 • Nakil Durumu

e-Okul Sisteminde Not Sorgulama Nasıl Yapılır?

e-Okul Sisteminde Not Sorgulama Nasıl Yapılır? Sisteme giriş yapmak için sizden istenen bilgileri eksiksiz olarak girmeniz gerekmektedir. İstenen bilgileri eksiksiz olarak girdiğiniz takdirde sisteme giriş sağlayabilirsiniz. e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde girdiğinizde sisteme giriş işleminiz sağlanmaktadır. Sisteme giriş yaptıktan sonra sol üste yer alan Not Bilgisi linkine tıklamanız gerekmektedir. Bu linke tıklama yaptıktan sonra da açılan sayfada öğrenciniz ile ilgili tüm notlarını görebilirsiniz.

Açılan sayfa içerisinde öğrenciniz ile ilgili tüm sınav notları, sözlü notları ve hatta dönem ortalamalarına dahi ulaşım sağlayabilirsiniz. e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile öğrencinizin okul hayatı ile ilgili tüm bilgilere eksiksiz ulaşım sağlayabilirsiniz.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu