Az sermaye ayrımı ile evde yapılabilecek işleri gerçekleştirmek için el emeği ürünleri internet üzerinden satılma veya serbest zamanlı çalışma alanlarında faaliyet gösterme aşamaları takip edilir. Evden yapılabilecek karlı işleri detaylı olarak alt başlıklardan inceleyebilirsiniz.

Düşük Sermaye İle Evde Yapılacak İşler

Evde para kazanmak isteyenler için bir birinden farklı iş fikirlerini sizler için bir araya getirdik.
 • Kişiye Özel Hediyelik Eşya Tasarımı
 • Saksı Çiçekçiliği
 • Ev Yemekleri Satışı
 • Davetiye Hazırlama
 • Kostüm Tasarlama
 • Sanal Öğretmenlik
 • Sosyal Medya Sayfası Satışı
 • Youtube Videosu Seslendirme
 • Kına Paketleme
 • Tütün Paketleme
 • Boncuk Dikmek
 • Halk Eğitim Tezgahlarına Satış Yapmak
 • Makale Yazarlığı
 • Oyun Programcılığı Ve Oyun Anlatıcılığı
 • İnternet Üzerinden Anket Doldurmak
 • Youtube Video İçeriği Hazırlama Ve Kurgu Operatörlüğü
 • Takı Tasarımı Ve Satışı
 • İkinci El Kıyafet Satışı
 • Telefon Kılıfı Hazırlama
 • Stok Video Satışı
 • Evde Anahtarlık Ve Tespih Hazırlamak
 • Bebek Çantası Tasarımı Ve Satışı
 • Ev Yapımı Reçel Satışı
 • Ahşap Küllük Ve Biblo Oymacılığı
 • Tasarım Defter Yapımı
 • Sosyal Medya Uzmanlığı
 • Canlı Radyo Yayını
 • Kurutulmuş Lavanta Satışı
 • Doğal Kozmetik Malzemeleri Hazırlama
 • Çevirmenlik
 • Youtuber Olmak
 • Blog Yazarı

Kişiye Özel Hediyelik Eşya Tasarımı

Kişiye özel hediyelik eşya tasarlamak ve satmak için İnternet üzerinde yer alan E-ticaret siteleri üzerinden bir satıcı hesabı oluşturmak ve ürünleri bu alandan diğer insanların beğeninse sunmak gerekir. Diğer yandan Instagram hesabı üzerinden de satış yolu izleme imkanı bulunur. Hobi malzemeleri satışı yapan sitelerden çanta kumaş, düz renkli havlu, renkli iplikler ve kumaş boyaları gibi ürünler alınarak, evde farklı çanta ve havlu tasarımları hazırlanır. Ürünler üzerine örnek olarak sunulması adına farklı isimlerin renkli ipliler ile işlenmesi, kişi adına özel hediye tasarımı yapabilmeye imkan sunar. Ürünleri yapmak için ortalama 1. 500 TL’lik sermaye il etap için yeterli olup, evden yapılan bu iş ile aylık yüksek kazançlar elde etmek mümkündür.

Saksı Çiçekçiliği

Saksı çiçekçiliği evden rahatlıkla yapılabilecek ve 2.000 TL başlangıç sermayesi ile aylık 3.000 ila 4.000 TL gelir elde edilecek işler arasında yer alır. Bu iş için internet üzerinde yer alan bahçecilik hobi mağazalarından toprak, şirin saksılar ve renkli minyatür çiçek tohumları satın alınır. Toplamda 2.000-1.500 TL gibi bir rakam harcanarak birden fazla minyatür saksı çiçeği yetiştirilir. Bu dekoratif çiçekler Instagram üzerinden satışa sunularak, gelen siparişlere iletilen iletişim numaraları üzerinden cevap verilir.

Ev Yemekleri Satışı

Ev yemekleri satışı için kişi kendi evinin mutfağında hijyen kurallarına uyarak zeytinyağlı yaprak sarma, kısır, karnı yarık gibi birden fazla yöresel tarifi hazırlayarak, anlaştığı ev yemekleri satan restoranlarda bu yiyecekleri satma şansına sahiptir. Örnek yemekler hazırlanıp butik ev yemekleri restoranları ile görüşmeler sağlanmalı ve beğeni alan yemekler restoran vitrininden satışa sunulmalıdır. Bu aşamada kişi restoranın sipariş ettiği miktarda yemeği evinde hazırlayarak uygun tarihlerde iş yerine teslim eder. Sadece yemek pişirmek için gerekli olan malzemelerin alımı için ayrılan az bir sermaye ile restoranda yapılan satışlar oranında komisyon kazancı elde edilir.

Davetiye Hazırlama

Davetiye hazırlama işi evden kolaylıkla yapılan ve hiçbir sermaye gerektirmeyen iş koludur. Organizasyon firmaları yaşadıkları yoğunluk sebebi ile tasarımları olan davetiyelerin hazırlanması ve katlanması aşamalarını, dışarı yer alan elemanlarının yapmasını talep ederler. Bu kapsamda kişi çevresinde yer alan düğün, nişan, parti ve doğum günü organizasyon şirketleri ile görüşerek, davetiye hazırlama işini başvuru sağlar. Alınan belirli adette ham davetiye kartonu, süsler ev ortamında bir araya getirilerek, son şekilleri için katlanır ve anlaşılan tarihte organizasyon şirketine teslim edilir. Her bir davetiye başına ücret alınarak, hazırlanan davetiye adedine bağlı olarak etkili kazançlar elde edilir.

Kostüm Tasarlama

Yılbaşı, doğum günü partilerinde, okullarda yapılan piyeslerde farklı tasarımlara sahip olan kostümler için yüksek alım talepleri yapılır. Kostüm mağazalarında bulunan seçenekler ise kısıtlı miktardadır. Dikiş yeteneği olanlar piyasada bulunana kostümlerden çok daha farklı alternatifleri dikerek, ürünlerini Instagram hesabı üzerinden satışa sunup, aylık yüksek kazançlar elde ederler. Dikim işlemleri evde bir makine ile rahatlıkla yapılabileceğinin bu iş için ilk etapta 2.000 TL civarı bir sermaye ayrımı yapılarak her ay 3.000 TL ve üzeri kazanç elde etmek mümkündür.

Sanal Öğretmenlik

Sanal öğretmenlik yetkinlik kazanılan alanlar hakkında bilgilerin, diğer internet kullanıcıları ile paylaşılması olarak ifade edilir. Sanal öğretmenlik için canlı videolar çekilerek dersler Youtube’a yüklenebileceği gibi eğitim videoları satışı yapan platformlar üzerinden satışa çıkarılması da tercih edilebilir. Evden kişi kendi uzmanlık alanında bilgi aktardığı bir video çekmek ve yayınlamak için profesyonel bir video çekecek ise ekipmanlar için 3.000 TL, sadece hareketli görseller ile anlatım yapacak ise sermaye ayrımı yapma gereği duymadan işlerini hazırlayabilir. Bu videolar platformlar üzerinden satışa sunularak, her bir eğitim videosunun izlenmesi üzerinden komisyon kazancı elde edilir.

Sosyal Medya Sayfası Satışı

Bu iş tek seferde yüksek kazanç elde edilen ve evden rahatlıkla yapılan işler arasında yer alır. Sosyal medya sayfası satışını yüksek takipçi sayısına sahip olan kişiler yapmaktadır. Belirli kişiler veya firmalar hali hazırda takipçi kitleri olan hesapları satın almak isterler. Bu kapsamda sayfa satıcıları ile firmaları buluşturan web platformları üzerinden sosyal medya sayfası satışı için fiyat teklifi sunulup, etkili kazanç elde edilir. Youtube Videosu Seslendirme Seslendirme işi özel ve donanımlı reklamlar, filmler için yapılırken aynı zamanda Youtube kanalları için hazırlanan videolar için de yapılmaktadır. Bir konu üzerine Youtube videosu çeken kişiler ses tonlarının elverişli olmamsı halinde, serbest zamanlı çalışanlara seslendirme yaptırırlar. Bu işi evden yapmak için Freelance medya ilanlarının verildiği platformlar üzerinden Youtube seslendirme işlerine başvur yapılarak, birden fazla iş alınır. Videoları seslendirmek için ise profesyonel bir kayıt mikrofunu yeterli olacağından 1.000 TL gibi bir başlangıç sermayesi ile iş rahatlıkla yapılır. Seslendirilen videolar sahiplerine teslim edilerek, aylık 3.000 TL ve üzeri kazanç elde etmek mümkündür.

Kına Paketleme

Evde hiçbir sermayeye gerek duymadan yapılabilecek kına paketleme işi, paketleme işlemlerinde hızlandıkça aylık etkili kazanç sağlanabilecek işler arasında yer alır. Bu işi yapmak için kına organizasyonları yapan firmalar ile görüşülerek, belirli oranda kına ve paketleme malzemeleri temin edilir. Temin edilen açık kınalar, küçük paketlere yerleştirilerek, firmaya belirlenen günde teslim edilir. Her bir paketleme başına ücret alındığından, paketlenen adet miktarı ne kadar yüksek ise o kadar fazla gelir elde etmek mümkündür.

Tütün Paketleme

Tütün paketleme işi evden yapılan ve paketlenen adet sayısına bağlı olarak yeterli miktarda kazanç elde edilen işler arasında yer alır. Kişi kendisine en yakın konumda olan ve bandrollü tütün satışı yapan dükkanlara başvurup, evden tütün paketlemek istediğini bildirir. Dükkanlar yoğunlukları sebebi ile bu işi dışarıdan elemanlara verirler. Alınan boş tütün kağıtları, tütün ve tütünü doldurma aparatı kullanılarak, paketleme işlemleri yapılıp, anlaşılan tarihte ürünlerin teslimi gerçekleştirilir. Hazırlanan her bir paket için ise belirli miktarda ödeme alınır. Malzemelerin tümü dükkanlar tarafından verildiği için bu işi evden yapmak için her hangi bir sermaye gerekmemektedir.

Boncuk Dikmek

Boncuk dikimi özellikle becerikli ev kadınları tarafın evde yapılabilecek işler arasında yer almaktadır. Tekstil çalışma şartlarında ünlü markaların kıyafetleri fabrika ortamında dikildikten sonra, dışarıdan serbest zamanlı olarak çalışan elemanlara dağıtılmakta ve bu işlem kapsamında üstlerinde yer alan figürler, boncuk dikimi ile şekillendirilmektedir. İnternet üzerinden tekstil firmalarının bu yönde yayınladığı ilanlara başvuru yapılarak, boncukların ve belirli adette tekstil ürününün adrese iletilmesi talep edilir. Ürünler anlaşılan zamanda, boncuk dikimi ile tamamlanarak, firmalara teslim edilir. Bu iş için her hangi bir sermaye ayrımı gerekmezken, aylık 2.500 TL gelir elde etmek mümkündür.

Halk Eğitim Tezgahlarına Satış Yapmak

Bu iş evden yapılabilecek ve doğrudan halk eğitim tezgahlarında satış yapmak yerine, bu tezgahlarda el işi ürün satışı yapan kişilere ürünleri hazırlamak yoluyla gerçekleştirilir. İlk etapta el işi ürün yapma becerisi olmayanlar halk eğitim merkezlerinin düşük ücretler ile verdiği bez bebek, ahşap boyama, ahşap oyma gibi kurslara kayıt yaptırırlar. Bu kurs kapsamlarını bitirenler belediyeden aylık 400 TL gibi düşük tutarlarla tezgah kiralayabileceği gibi tezgah satışı yapan halk eğitim öğretmenlerinin tezgahlarına sadece ürün satışı da yapabilirler. Öğrenilen el işi ürünler evde hazırlanarak, halk eğitim tezgahlarına satılıp, aylık 2.500 TL ve üzeri rakamlarda gelir elde edilir.

Makale Yazarlığı

Makale yazarlığı her hangi bir sermayeye gerek duymadan evden yapılan ve günün önemli bir kısmında yeni bilgiler edinme fırsatı bulunan iş koludur. Freelance iş ilanları platformlarında firmaların paylaştığı, serbest zamanlı makale yazarı alım ilanlarına başvuru yapılıp, örnek makaleler gönderilerek bu iş koluna başlanabilmektedir. İş başvurusu kabulü ardından firma tarafından iletilen siparişler hazırlanarak, düzenli teslimler yapılır. Tempolu yazma koşullarında, aylık 2.500 ila 3.000 TL arasında gelir elde etmek mümkündür.

Oyun Programcılığı Ve Oyun Anlatıcılığı

Oyun programcılığı, oyun programlama aşamalarını bilen kişiler tarafından evden yapılan ve yüksek kazançlar elde edilen bir iş koludur. Bu kapsamda macera, savaş, korku veya bulmaca öğeli oyunlar tasarlanarak, oyunların satışa sunulduğu platformlar üzerinden, fiyat teklifleri ifade edilerek satılır. Oyunlara verilen fiyatlar üzerinden her bir satış için kazanç elde edilir. Oyun anlatıcılığı ise özellikle korku ve aksiyon oyunlarını oynamayı seven bireyler tarafından yapılır. Bu kapsamda canlı oyun yayını yapılan platformlar üzerinden düzenli olarak oynan bilgisayar oyunlarının aynı zamanlı olarak kullanıcılar ile paylaşılırken, oyunu püf noktaları ve geçilmesi zor olan aşamaları anlatılır. Anlatımın yapıldığı alana ilerleyen zamanlarda reklam yerleştirilmelerinin alınması ile aylık 5.000 TL’ye varan gelir elde etmek mümkündür.

İnternet Üzerinden Anket Doldurmak

İnternet üzerinden anket doldurmak hiçbir sermaye ayrımı yapmaya gerek duymadan yapılan ve ek gelir ile hediye kupanlar kazanılan iş çeşididir. İnternet üzerinden anket doldurma ilanlarına başvur yapılıp, ilanlarda belirtilen ilgili platformlar üzerinden ücretsiz hesap açılışı yapılarak işe başlanır. Dolduran her bir anket başına cevaplanan soru adetlerine bağlı olarak komisyon kazançları elde edilir. Belirli anket firmaları ödemeleri dolar üzerinden yaparlar. Bu kapsamda banka hesaplarına iletilen her bir doldurulmuş anket komisyonu üzerinden aylık etkili ek gelir elde etmek mümkündür.

Youtube Video İçeriği Hazırlama Ve Kurgu Operatörlüğü

İnternet üzerinden yayınlanan içeriklerin izlenme oranlarının yükselişi ve çeşitli dizi platformlarının artması ile kurgu operatörleri sade büyük kanallarda değil Youtube alanında da çalışmaya başlamıştır. Bu kapsamda freelance medya iş ilanlarının yayınlandığı web sitelerinden Youtube kanalı videolarını düzenli hale getirebilecek kurgu operatörü arayan firmalara başvurular gerçekleştirilir. Alınana iş onayları ardından firmalardan ham şekilde ve uzun süreli olarak teslim alınan çekim içerikleri, bilgisayar programları üzerinden özet formlarda hazırlanarak teslim edilir. Yapılan her bir proje başına alınana ücretler kapsamında aylık 4.000 TL kazanç elde etmek mümkündür. Video içerik hazırlama ve kurgu aşaması hakkında her hangi bir bilgiye sahip olmayanlar ise bu alanda verilen özel kurslara dönemlik 1.000 TL gibi uygun rakam ödemleri ile dahil olarak kendilerini bu alanda geliştirip, home ofis çalışma şekline geçiş yapma imkanı edinirler. Donanıma sahip olunması ardından başlangıç sermayesi gerekmeyen bir iş koludur.

Takı Tasarımı Ve Satışı

İnternet üzerinde takı tasarımı araç gereçleri, boncuk, zincir, doğal taş satan hobi mağazalarından tercih edilen aksesuarlar sipariş edilip, yaratıcı tasarımlarda hazırlanan takılar, açılan Instagram hesabı üzerinden satışa çıkarılır. Instagram hesabı üzerinden yapılan satış için ürün stoklama ihtiyacı gerekmediğinden, her bir siparişe özel takı tasarlandığından düşük sermaye tutarı ile müşteri oranı yükseldikçe aylık 5.000 TL2ye varan kazanç elde edilir.

İkinci El Kıyafet Satışı

Evden yapılan ve etkili kazanç getiren ikinci el kıyafet satışı hali hazırda ikinci el ürünlerin görsellerinin yüklenebildiği ve birden fazla kullanıcının satış yaptığı platformlar üzerinden yayınlanır. Dileyenler ikinci el kıyafetlerini Instagram üzerinden de satışa sunma imkanına sahiptirler. Bu iş için sermaye gerekmezken önemli olan insanlar tarafından ilgi görebilecek ikinci el ürünlerin platformlara yüklenmesidir. Herkes eski görünün ürünleri alma talebinde bulunmayabileceğinden, alınmış ama hiç kullanılmamış ve ya kullanılmış ama değerli bir markaya ait olan ve piyasa fiyatının daha altında bir rakama sunulan ürünleri, ikinci el ürün satışı platformlarına yüklemek gerekir. Bu ayrıntılara dikkat edilerek aylık 3.000 TL’ye yakın kazan elde edilir.

Telefon Kılıfı Hazırlama

Belirli telefon aksesuarları satış dükkanları, tasarım telefon kılıflarını hazırlama işini dışarıdan çalışma imkanı olan kişilere sunar. Kişi kendine yakın konumda olan bu aksesuar dükkanlarına giderek, telefon kılıfı hazırlama işinde çalışmak istediğini belirtip, belirli adette kesilmemiş deri kalıplarını ve süsleme malzemelerini temin eder. Kalıplar kesilip bir araya getirilir. Ev ortamında süslemeleri tamamlanarak, dükkan ile anlaşılan tarihte teslim edilir. Bu kapsamında hazırlanan her bir kılıf için anlaşılan komisyon ücreti alınırken, işi başlangıç için her hangi bir sermayeye ihtiyaç duyulmaz.

Stok Video Satışı

Stok video satışı bilgisayar başında vakit geçirilerek yapılabilecek ve sadece stok videoların çekim aşaması için bir seferlik dışarı çıkılarak yapılacak iş seçeneğidir. Bu iş için 3.000 TL sermaye ayrımı yapmak gerekir. Profesyonel orta ölçekli bir kamere ve ışık bu fiyata satın alındıktan sonra, belirli objelerini gökyüzünün, yağmurun, şimşeğin, balonların, çocukların, kedilerin diğer bir ifade ile reklam içeriklerinde kullanılabilecek tüm detayların fotoğrafları ve videoları çekilir. Stok niteliğe sahip olan bu video ve fotoğraflar stok video satışlarının yapıldığı web platformlarına belirli fiyat açıklamaları ile eklenir. Videolara ihtiyaç duyan firmalara cevap verilerek ve satış işlemi gerçekleştirilerek aylık 4.000 TL’ye varan kazanç elde edilir.

Evde Anahtarlık Ve Tespih Hazırlamak

Evde anahtarlık ve küpe hazırlama işi ek gelir kazancı elde edilen ve hiçbir sermaye harcanmadan yapılan iş çeşitleri arasında yer alır. Bu iş için kişi kendisine en yakın konumda bulunan butik, aksesuar ve toka satış dükkanlarına başvurmalıdır. Bu dükkanlar satışa sundukları anahtarlık, tespih ve küpe gibi aksesuarların hazırlanması işlerini evlere verirler. Dükkanlardan tespih dizimi ve anahtarlık hazırlama işlemi için gerekli olan, misina, boncuk gibi malzemeler temin edilir. Anlaşılan güne kadar alınana tasarım parçaları bir araya getirilerek ürünler oluşturulup, dükkanlara teslimler gerçekleştirilir. Her bir ürün başına anlaşılan değerde komisyon ödemesi alınır.

Bebek Çantası Tasarımı Ve Satışı

Modayı takip edenlerin haberdar olduğu özel bebek çantaları, her hangi bir ünlü markanın satmadığı ve sadece Instagram satışlarında sunulan ürünlerdir. Bu bebek çantaları renkli kanvas kumaştan el ile dikilirler. Diğer yandan bebek bakımında ihtiyaç duyulan tüm ürünler için ayrı göz ve cep alanlarına sahiptirler. Bu çantaları dikmek için renkli kanvas kumaş üzerine bebek bezi, biberon, mama kabı gibi eşyaları yerleştirmek için özel ebatlarda dikilmiş birden fazla göz eklemek gerekir. Dikiş yeteneği olanlar bu tasarım çantaları hazırlayarak, Instagram hesapları üzerinden satışa sunup, gelen sipariş taleplerini karşılayarak aylık 3.000 TL gelir elde etme şansına sahiptirler. Çantaların hazırlanması için ise kumaş, ip, dikiş makinesi alımı için maksimum 2.000 TL harcama yapmak ve işi evden yürütmek yeterlidir.

Ev Yapımı Reçel Satışı

Doğal ve organik gıda hazırlama işlemlerine ilgi duyan kişilerin evlerinde rahatlıkla yapabilecekleri bu iş, köy pazarlarından veya internet üzerinden organik çilek, ahududu, kayısı, portakal gibi ürünlerin alınması ile başlanan bir iş koludur. Alınana bu ürünlerin reçelleri evde kısa sürede hazırlanıp, şık kavanozlara bir kurdele ile süslenerek yerleştirilir. Hazırlanan ürünler ise Instagram hesapları üzerinden veya organik ürün satışı yapma imkanı sunan web sitelerinin sayfalarından satışa sunulur. Reçelleri hazırlamak için maksimum 1.500 TL gibi bir sermaye yeterli olurken, müşteri portföyünün gelişmesi ile aylık 3.000 TL kazanç elde etme imkanı bulunur.

Ahşap Küllük Ve Biblo Oymacılığı

Ev dekorasyon modasının trend değişimlerine bağlı olarak ahşap, özellikle masif ürünlerin kullanımı yaygın şekilde tercih ediliyor. Bu masif mobilyalara uyumlu küçük aksesuarlar ise ev sahiplerinin en çok aradığı ürünler arasındadır. İnternette yer alan hobi mağazalarından oyulmamış ham küçük ebatlı ahşap küplerin siparişini verip, gerekli oyma aparatlarını satın alarak bu işe başlamak mümkündür. İlk etapta maksimum 2.000 TL harcanarak tüm malzemeler edinilip, keyifli bir şekilde küllük ve biblo gibi ahşap dekorasyon ürünleri hazırlanır. Bu ürünler E-ticaret siteleri üzerinde hesap açılışı yapılarak satışa sunulduğunda ise aylık 3.000 TL’ye varan kazanç elde etme şanı edinilir.

Tasarım Defter Yapımı

İş hayatı yoğun olan ve günün büyük bir kısmını çalışma ortamında geçiren bireyler, özellikle de kadınlar çantaları ile uyumlu defterleri ve iş düzenleme ajandalarını kullanmayı tercih ediyorlar. Bu kapsamda klasik kırtasiye defterleri yerine, dışı kumaş veya keçe ile kaplı olan, iç sayfaları hasır kağıt ile tasarlanmış olan defterler büyük ilgi görüyor. Bu defterlerden tasarlamak ve Instagram hesabı üzerinden satış gerçekleştirmek ise aylık 3.000 TL gelir elde etme imkanı sunar. Hobi mağazalarından hazırlanacak olan defter adedine ve ebatlarına göre keçe kumaş alınıp, kırtasiyelerden paket içinde satılan renkli kağıt yapraklar edinilir. Bu iki malzeme elde deri ip ile dikme tekniği kullanılarak birleştirilip, defterler üzerine istenilen nakış uygulamaları yapılır. Malzemelerin alımı için toplamda 1.000 TL harcamak yeterlidir. Defterler Instagran hesaplarından satışa sunularak gelir elde edilir.

Sosyal Medya Uzmanlığı

Sosyal medya uzmanlığı yapmak için evden çalışmak yeterliyken, her hangi biri sermaye ayrımına ihtiyaç duyulmaz. Freelance iş ilanı sitelerinden sosyal medya uzamanı arayışı içinde olduğunu belirten firmalara cv gönderilerek başvurular yapılır. Olumlu dönüşler kapsamında işe başlanır. Düzenli olarak her gün firmanın sosyal medya hesaplarının güncellenmesi, yeni ve gündeme dair içeriklerin hazırlanması ve paylaşılması gibi aşamalar home ofis koşullarda gerçekleştirilerek, aylık sabit kazançlar elde edilir. Bu iş kolu ile 3.000 TL’ye varan maaş alımından yararlanılır.

Canlı Radyo Yayını

Evden yapılabilecek en keyifli işler arasında canlı radyo yayını yer alır. Kişi canlı radyo yayınlarını eğer bir dj sete sahip ise kendi performans sergileyerek, sahip değil ise bilgisayar programları üzerinden parça çalma listelerini belirleyerek gerçekleştirir. Bu yayınların yapılması için aynı anlı ve canlı yayın bağlantısı imkanı sunan web platformları üzerinden ve ya Instagram üzerinden radyo yayınları yapılır. Müzik listelerinin çalınması yanında, belirli aktivitiler ile sohbet konuları da işlenir. Bu kapsamda takipçi sayısının artışı ile birlikte firmalardan reklam alınarak, ve ürün tanıtımları yapılarak, aylık 4.000 TL’ye varan kazanç elde etmek mümkündür.

Kurutulmuş Lavanta Satışı

Modern dekorasyon modası kapsamında en çok tercih edilen ve evlerde ahşap mobilyalar üzerinde dergilenen, otel duvarlarında dekoratif şekilde kullanılan ve şık vazolara yerleştirilen kurutulmuş lavantalar demet halinde yapılan satışları ile aylık 3.000 TL kadar gelir elde etmeye imkan sunarlar. Kurutulmuş lavanta demetlerinin satışı Instagram hesapları üzerinden sipariş iletişimleri ve görsellerin eklenmesi ile kolaylıkla yapılır. E-ticaret bahçecilik hobisi mağazalarından toprak, çiçek besini, lavanta tohumu alımı ardından kısa sürede balkonda yetiştirilen lavantalar yine ev ortamında kurutularak satılır. Bu malzemelerin alımı için ise il etapta 1.000 TL kadar sermaye ayırmak yeterlidir.

Doğal Kozmetik Malzemeleri Hazırlama

Piyasada yer alan kozmetik malzemeleri ne kadar doğal olduğu ifade edilse de içeriklerinde kimyasal öğelere de yer verirler. Bu durumda yaşlanmanın tam anlamı ile geciktirilmesi için doğal ürünler kadınlar tarafından daha yüksek oranda tercih edilir. Talebin yüksek olmasına rağmen bu alanda çok fazla üretim yer almamaktadır. Doğal güneş kremi, doğal saç besleyici yağlar hazırlanarak, Instagram hesapları üzerinden satış yapılması halinde, aylık 3.500 ila 4.000 TL’ye ulaşan kazançlar elde edilir. Saç besleyici doğal ürünleri hazırlama için uzun süre bozulma riski olmayan doğal zeytin yağ ve aktarlarda yer alan doğal çiçek yağları dkullanılarak, kozmetik ürünleri hazırlanır. Hoş şileler işe internet satışına sunulur. Bu malzemelerin temini için ise ilk etapta 1.500 TL kadar sermaye ayrımı yeterli olacaktır.

Çevirmenlik

Evden yapılabilecek ve yabancı dillere hakim olan bireylerin kolaylıkla, hiç bir sermaye ayırmadan, aylı sabit kazanç elde edebilecekleri çevirmenlik, freelance iş ilanı sitelerinde bu yönde ilan veren firmalara başvuru yapılması ile gerçekleştirilir. Firmalar İngilizce, Arapça ve Almanca metinleri çevirebilecek olan serbest zamanlı evden çalışmaya uygun çevirmenleri ararlar. İş başvurularının onayları halinde, firma tarafından gönderilen metinler çevrilerek teslim edilir. Bu kapsamla çevrilen her metin başına zorluk oranına bağlı olarak ödeme alınırken, aylık 3.000 TL’ye vana kazanç elde etmek mümkündür. Üniversite bölümlerinde dil fakültesinde okuyan öğrenciler bu işi rahatlıkla tercih edebilirler.

Youtuber Olmak

Youtuber olmak için ilk etapta bir Youtube kanalı hesabı açmak gerekir. Bu işlem için ise her hangi bir sermayeye gerek duyulmaz. Sermaye izleyen sayısının yüksek oranda elde edilmesi için dekor ve ekipman kullanımına harcanır. İlk etapta 3.500 TL gibi bir sermaye ayrılarak, evde yer alan bir odada çekim alanı, green screen arka plan, ışık ve kamera gibi araçlar ile oluşturulur. Belirli bir konsept bulunarak çekimlere başlanmalı ve her bir video Youtube kanalına düzenli olarak yüklenmelidir. Bu kapsamda internet kullanıcılarının kanla ilgi göstermesi halinde, firmalardan ve Google üzerinden reklam alınarak, aylık yüksek rakamlarda gelir elde edilir. Bu alanda elde edilen kazançlar tamamen kanalın başarısına, konseptin gücüne ve izlenme oranlarına bağlıdır. Blog Yazarı Blog yazarlığı Youtube üzerinden para kazanma tekniğinden çok önce başlamış olan ve verimli zaman ayrılarak, etkili kazançların elde edilebileceği iş alanıdır. Bu kapsamda ilk olarak bir blog açılışı yapılması gerekir. Dileyenler blogları içine sosyal medya hesap adreslerini ekleyerek, blog ziyaret oranını yükseltme imkanı edinirler. Bloglar üzerinden kitap eleştirisi, gezi makaleleri, bilim yazıları paylaşılarak, ziyaretçi oranının yükselişi ile birlikte sosyal hesaplar ile bağlantılı reklam yayınları alınarak aylık 3.000 TL’ye varan gelir elde edilir.
Editör: TE Bilisim