Az (Düşük) bütçeler ile sizde kendi işinizin patronu olabilir ve aylık en az 5 – 6 bin TL kazanç elde edebilirsiniz. Az sermaye ayrımı ile üretim alanında ve el yapımı ürünlerin ticaretleri kapsamında birden fazla iş gerçekleştirilir. Düşük sermaye ile yapılabilecek birbirinden farklı iş kollarının tümünü alt başlıklardan inceleyebilirsiniz.

Düşük Bütçeler İle Aylık 5-6 Bin TL Nasıl Kazanılır ?

Az bütçeniz varsa ve iş yapmak istiyorsanız işte tam size göre iş fikirleri:
 • Minyatür Ve Teraryum Bahçe Yapımı
 • Doğum Anı Ve Bebek Fotoğrafçılığı
 • Mantar Yetiştiriciliği
 • Yarasa Gübresi Satışı
 • Seyyar Pilavcılık
 • Fırınlara Unlu Mamul Satışı
 • Çiğ Köfte Bayisi Açmak
 • Takı Tasarlamak
 • İnternetten Ayakkabı Satışı
 • Dış Mekan Fotoğrafçılığı
 • Düşük Sermayeli İş Tişört Satışı
 • Oyun Programcılığı
 • Freelance Kurgu Operatörlüğü
 • Satış Temsilciliği
 • Çağrı Destek Elemanı
 • İnternetten Tablo Satışı
 • Doğal Parfüm Tasarlama
 • Evcil Hayvan Bakıcılığı
 • Davetiye Tasarımcılığı
 • Organik Reçel Satışı
 • Örgü Bebek Tasarlama
 • Kitap Satışı
 • Eğitim Videosu Hazırlama
 • Marka Ürünü Tanıtım Yüzü Olmak
 • Sosyal Medya Uzmanlığı
 • Doğal Güneş Kremi Satışı
 • Makyaj Ürünü Tanıtımı
 • Web Tasarımı
 • Stant Tasarımcılığı

Minyatür Ve Teraryum Bahçe Yapımı

Teraryum ve minyatür bahçeler, tüm dünya piyasasında popüler olan ve dekorasyonda etkili şekilde kullanılan aksesuar seçenekleridir. Dekorasyonda şık detayları ön plan çıkaran teraryum bahçeler, yapılması eğlenceli ve az maliyete tasarlanan aksesuarlardır. Teraryum bahçelerin dekorasyon modasını takip edilenlerce yakın markaja alınması, bu aksesuarların satış sektörünün de hareketlenmesine yol açmıştır. Teraryum bahçe yapmak için özel olarak satılan küçük ağaçlar, çiçekler, çimenler ve ahşap küçük objeler, internet üzerinde yer alan hobi mağazalarından kolaylıkla temin edilir. Kişi, kendi bütçesine uygun tutarlar ile minyatür objeleri satın alarak, hayallerinde yer alan teraryum bahçe tasarımını oluşturur. Maksimum 1 TL’lik sermaye ile birden fazla adette teraryum bahçenin sosyal medya hesabı üzerinden satışa sunulması ile aylık 5 ila 6 bin TL arasında kazanç elde etmek mümkündür.

Doğum Anı Ve Bebek Fotoğrafçılığı

Sosyal medyanın etkisinin günlük hayata yüksek oranda yansıması ile anne ve babalar ebeveyn oldukları mutlu anları bu ortamdan paylaşmayı tercih ediyorlar. Diğer yandan paylaşılan fotoğrafların bir anı olarak saklanabilmesi için profesyonel koşullarda çekilmiş olması ise diğer bir talep halini alıyor. Kişinin kendine ait profesyonel bir fotoğraf makinesi ve orta bütçe ile satın aldığı bir ışığı var ise bebek ve doğum fotoğrafçılığını yapmak oldukça basit. Kişisel bir Instagram hesabı açılarak, hesap alanında profesyonel makine ile çekilen bebek fotoğrafları örnek işler olarak paylaşılır. İletişim bilgileri eklenerek, bebek ve doğum fotoğraflarının çekildiği hakkında gerekli bilgiler sunulup, sosyal medya üzerinden müşteri edinilir. İş alımı yükseldikçe ve yeni referanslar paylaşılmaya başlandıkça, 2.500 TL’ye yakın harcama ile alınan ekipmanlar üzerinden aylık 5.000 TL’ye kazanç elde etmek mümkündür.

Mantar Yetiştiriciliği

Mantarın kolaylıkla yetiştirilebilir bir ürün oluşu ve mantara olan talebin yüksekliği, mantar yetiştiriciliğini girişimcilerin çokça tercih ettiği bir meslek dalı haline getirmiştir. Mantar yetiştiriciliğinde başlangıç sermayesinin ne kadar ayrılacağı girişimci tarafından belirlenir. Açılan tesis için ayrılacak alan, yetiştirilecek tohum sayısı kişi tarafından belirleneceğinden maksimum 3.000 TL sermaye ayrımı ile tesis açılışı ve tohum alımları tamamlanır. 50 metrelik bir alanda her ay 6.000 TL gelir elde edecek kadar istiridye mantarını, 3.500 TL’lik bir sermaye ayrımı ile gerçekleştirebilmek mümkündür. İhtiyaç duyulan sadece 50 metrekarelik bir alan, gerekli yasal açılış giderlerinin karşılanması ve tohum alımı işlemlerinin toplamı için gerekli olan 3.500 TL’lik sermayedir.

Yarasa Gübresi Satışı

Aylık 6.000 TL ve üzeri kazanç elde etme imkanı sunan ve yurtdışında yüksek oranda tercih edilen yarasa gübresi satışı, düşük sermaye ile başlanılabilecek iş kolları arasında yer almaktadır. Yarasa gübresi satışı için ilk adımda küçük ölçekli bir tesis açılışı yapılması gerekmektedir. Bu tesis gübre yetiştirme işlemleri için açılan tesisler kadar büyük ve masraflı olmak zorunda değildir. Kişi, yaşadığı ilde yer alan Tarım Ve Orman Bakanlığı Genel Müdürlüğü şubelerine gidip, yarasa gübresi yetiştirme talebinde olduğunu belirtebilmekte, bu talep sonunda Türkiye’de yarasa gübresi toplama izni verilen mağara alanlarına yakın bölgelere tesis açılışı için yönlendirmektedir. Türkiye’de yarasa gübresi rezervi açısından zengin olan mağaraların yakın ikametlerine açılan küçük çaplı ve 4.000 TL sermaye ile inşa edilebilen tesislerle, gübre mağara alanından toplanarak satışa sunulur. Yarasa gübresi satışı ile aylık 6.000 TL üzerinde gelir elde edilmektedir.

Seyyar Pilavcılık

Seyyar pilavcılıkta önemli olan ayrıntı sağlık şartlarına uyulmasıdır. Bu işlem için hijyen koşullarında satış sağlanabilecek özel pilav arabalarının edinilmesi gerekir. Hijyenik satış koşullarını sağlayacak ve belediye tarafından yapılan denetlemelerden geçecek bir seyyar aracı ise maksimum 3.000 TL sermaye ile almak mümkündür. Bu aşama ardından geriye sadece pilavı yapmak ve satış yapılacak ilçenin bağlı olduğu belediyeye başvurmak kalır. Belediyelerden seyyar pilav aracını gün boyu park etmek ve satışı gerçekleştirmek için ise küçük bir alan aylık 200 TL gibi düşük rakamlara kiralanabilmektedir. Araç alışı, yer kiralama ve pilav yapım malzemeleri temin etme aşamalarının tümüne toplamda 3500 TL gibi bir sermaye ayrılarak, her ay pilav satışından 5.000 TL’ye yakın gelir elde edilebilir.

Fırınlara Unlu Mamul Satışı

Fırıncılar ile anlaşarak, özel tarifleri, evde yapılan poğaça, kek, yöresel börek, kapkek gibi ürünleri fırınlara satmak aylık 5.000 TL'e yakın gelir elde edilebilecek bir çeşididir. Bu işte aynı zamanda yol masraflarının karşılanmasına gerek duyulmaz, ürünler evde hazırlanarak anlaşılan fırınlara, teslim için belirlenen tarihte ulaştırılır. Özellikle kendilerine ait püf noktalı tatlı ve poğaça tarifleri olan bireyler, kendilerine en yakın fırın dükkanlarından başlayarak, birkaç farklı yere tarif örneklerini götürerek, fırın vitrininde satışa sunulması için anlaşma sağlayabilirler. Bu kapsamda hazırlanan her bir ürünün satışı için ise ilk etapta fırın ile anlaşacakları rakam kadar komisyon alırlar. Tariflere olan talep ve satış yükseldikçe aylık 5.000 TL’ye kadar gelir elde etmek mümkündür.

Çiğ Köfte Bayisi Açmak

Çiğ köfte bayi açılışlarının yüksek oranda tercih edilmesi ve tüketimine olan ilgi sebebi ile zarar etme oranlarının düşük olması, çiğ köfte markalarının bayilik diğer bir ifade ile franchising haklarını düşük ücret karşılığında vermelerine neden olmuştur. Bu avantajdan yararlanılarak maksimum 3.500 ila 4.000 TL ilk sermaye ayrımı ile sağlık koşullarına uygun, şık dekorasyonlu, tüm işletme izinleri alınmış bir çiğ köfteci açmak mümkündür. Bayilik alımlarında çiğ köfte ekstradan yapılmazken, marka her ay sağlıklı çiğ köfteyi bayilerine yollar. Bu kapsamda sağlıklı ürün satışı üzerinden aylık 6.000 TL’ye varan kazanç elde edilir.

Takı Tasarlamak

Takıları tasarlama ve satışını sağlama faaliyetlerinden, ürünler Instagram hesabı üzerinden sunuluyor ve çarpıcı modeller oluşturuluyor ise aylık 5.000 TL’ye yakın kazanç elde edilir. Takı tasarlamak ve satmak için ortaya koyulması gereken belirli bir başlangıç sermayesi bulunmaz. Birey ortaya çıkaracağı yaratıcı tasarım için gerekli olan malzemelerin fiyatlarına bağlı olarak bir başlangıç sermayesi tutarı belirleyebilir. Takılarda boncuk, doğal taş, değerli taşlar gibi farklı materyallerden yararlanılabilir. İnternet üzerinde yer alan takı tasarımı araçları ve boncuk, zincir, doğal taş satan hobi mağazalarından dilenen materyallerin siparişi verilip, yaratıcı formlarda hazırlanan takılar, açılan Instagram hesabı üzerinden satışa sunulur. Instagram hesabı üzerinden yapılan satış için ürün stoklama gibi bir ihtiyaç gerekmediğinden ve her bir siparişte özel takı tasarlanabileceğinden düşük sermaye başlangıcı ile müşteri oranı yükseldikçe aylık 5.000 TL'ye varan kazanç elde edilir.

İnternetten Ayakkabı Satışı

Az sermaye ayrımı ile birden fazla ayakkabı üreticisi fabrikadan toptan ve ucuz fiyata farklı modellerde ayakkabı almak mümkündür. İlk etap için maksimum 15 adet ayakkabı çeşidi alınarak, güzel bir ışık altında çekilmiş ürün fotoğrafları Instagram hesaplana yüklenir. Görselleri paylaşılan ayakkabıların özellikleri ise fotoğraflar ile birlikte paylaşılmalı ve sipariş taleplerinin iletimi için iletişim bilgileri aktarılmalıdır. Instagram hesabı üzerinden özellikle renkli spor ayakkabıların ve hoş sandalet çeşitlerinin satışı yapılır. Ürün stoğu yapılmayacağı ve siparişlere göre ayakkabılar satılacağı için bu işte 3.000 ila 4.000 TL başlangıç sermayesi, toptan alınması tercih edilen ayakkabı adedine bağlı olarak ayrılır. Alınan birkaç farklı modelin görselleri, özellik bilgileri ile birlikte Instagram hesabında paylaşılarak, gelen alım talepleri yanıtlanır. Belirli bir müşteri kitlesinin edinilmesi ile aylık 5.000 ila 6.000 TL arasında kazanç elde etmek mümkündür. Diğer yandan en özel ayakkabı modellerini keşfet bölümünde bir adım öne çıkmayı sağlayacak olan Instagram içi reklam yayını seçenekleri 10 ila 20 TL gibi düşük rakamlar üzerinden satın alınarak, tek bir ürün görselinin öne çıkması sağlanıp satışlar yükseltilir.

Dış Mekan Fotoğrafçılığı

Açık havada yapılan düğün, parti, doğum günü gibi organizasyonlarda fotoğraf çekimleri gerçekleştirerek aylık 5000 TL gelir elde etmek mümkündür. Az sermaye ile yapılan bu iş kolundan, müşteri çevresinin genişlemesi ile yükselen oranlarda gelir elde edilir. İşe başlamak için gerekli olan sermaye, sadece fotoğraf makinesi ve ışık ekipmanını almak için kullanılmaktadır. Ekipmanlar için ortamda 4.000 TL gibi bir rakam işe başlangıç için harcanır. Bu rakam ilerleyen aşamada her ay 5.000 TL kazanma fırsatı doğurur. Ekipmanların alımı ardından çekilen örnek fotoğrafların sosyal medya hesaplarına koyulması ve dış çekim fotoğrafçılığı için iletişim bilgilerinin verilmesi adımları izlenerek ya da organizasyon firmaları ile görüşülüp, çekimler için belirli fiyat üzerinden anlaşma yapılarak, aylık 5.000 TL'ye yakın kazanç sağlanır.

Düşük Sermayeli İş Tişört Satışı

Herhangi bir tekstil toptancısından bütçeye uygun belirli adette beyaz veya renkli tişört alınıp, birden farklı renkte kumaş boyası kullanılarak yapılan çizimler üzerinden özel tişörtler tasarlanır. El ile boyanan ve emek içeren bu tişörtler veya baskı tekniğiyle üzerine figürler uygulanan tişörtler, Instagram hesabı üzerinden satışa sunulur. Kumaş boyası ile tasarım ürünleri oluşturmak için maksimum 2.000, baskılı figürleri uygulamak için ise maksimum 4.000 TL sermaye ayrımı yapılır. Bir Instagram hesabı açılarak, tasarlanan tişörtlerin görselleri ve üstüne uygulanan figürlerin anlamları diğer kullanıcılar ile paylaşılır. Profil hesaplarına iletişim numaraları veya mail adresleri eklenerek, gelen siparişlere yanıt verilir.

Oyun Programcılığı

Az sermaye ayrımı ile kişinin kendi home ofisinde yapabileceği işler arasında oyun programcılığı yer alır. Bu alanda yetenekli ve donanımlı olan kişiler kendi oyun kurgularını, kodlarını ve oyun içi alan tasarımlarını gerçekleştirerek, tasarladıkları oyunları internet üzerinde yer alan platformlar üzerinden satışa kolaylıkla sunabilirler. Tasarlanan oyunların satışa sunulmasında herhangi bir yasal kısıtlama bulunmaz. Diğer yanda tasarladıkları oyunların çalınma riskini olduğu düşünen kişiler ise eserlerin ilişkin hakları düşük ücretlerde alarak, yine platformlar üzerinden satışa sunma yolunu izleyebilirler. Oyununu tasarlama ardından internet üzerinden tasarlanan birçok oyunun hali hazırda satışa sunulduğu sitelere üyelik gerçekleştirilip, satıcı profilinden oyun herkesin alımına açık şekilde paylaşılır. Her bir satış üzerinden elde edilen kazanç ile aylık ortalama 5.000 TL gelir elde etmek mümkündür.

Freelance Kurgu Operatörlüğü

Bu iş alanı video edit, kurgu alanında deneyim sahibi olan veya bu öğrenim alnında geçmişi bulunan kişiler tarafından hiçbir sermaye ayırmadan yapılabilecek işler arasında yer almaktadır. Diğer yandan alan hakkında bilgi sahibi olmayanlar, video kurgu dalı ile ilgili eğitim videolarını internet üzerinden satın alarak veya ücretsiz video içerikleri izleyerek kendilerini geliştirebilirler. İlk etapta freelance iş ilanlarını yayınlayan medya iş ilanları sitelerinden Youtube kanallarının kurgu operatörü alımı için vermiş olduğu ilanlar incelenir. Bu ilanlara gerekli CV’ler ile başvur sağlanır. Olumlu dönüşler halinde ise Youtube kanallarının göndermiş olduğu video içerikler, istenilen dakika sürelerine uygun şekilde kurgulanarak, firmalara teslim edilir. Bu iş kolu ile ayda 5.000 TL’ye yakın bir gelirin hiçbir sermaye ayrımı yapılmadan kazanılması mümkündür.

Satış Temsilciliği

Satış temsilciliği sermaye ayrımı gerektirmeyen ve markaların ürünlerini onlar adına satma işlemi üzerinden aylık etkili kazanç getiren işler arasında yer alır. Satış temsilciliği için kendi hakları haricinde, ürünlerinin satış hakkını pazarlamacılara sunana firmalar ile iletişime geçilir. Bu firmalardan alınan ürün katalogları üzerinden, ürünler birden fazla alıcıya tanıtılır. Tanıtımlar sonunda alınan siparişler, pazarlamacının ismi ve alıcının ödeme bilgileri ile doğrudan firmaya bildirilir. Dışarı firmanın ürünlerinin satışı yapan pazarlamacı ise sattığı her ürün başına firmadan komisyon almaktadır. Bu kapsamda satılan ürün adedine göre kazanç elde edilir.

Çağrı Destek Elemanı

Çağrı destek elemanlığı her hangi bir sermaye ayrımı yapmadan, kişinin kendi ofisindeymiş gibi evinden çalışabilmesine imkan sağlayan bir iş koludur. Bu işi yapmak için çağrı merkezinin yoğunluğu dolayısı ile dışarıdan çağrıları yanıtlamak amacıyla serbest zamanlı çalışma şartlarına uygunlukta eleman arayışına sahip olan firmalara başvurulması gerekir. Bu firmalar freelance iş ilanları sitelerinde eleman arayışlarını bildirmektedirler. Bu ilanlara başvuru ardından onay alınması halinde, firmaların ileteceği özel hatlı telefonlar üzerinden müşteri çağrıları yanıtlanarak ve gerekli bilgilendirmeler yapılarak, aylık etkili kazançlar elde edilir. Çağrıların nasıl cevaplanacağı, müşterilerin yönelttiği belirli problemlerin kısa sürede giderilmesi için izlenecek olan adımlar ve müşterilere verilmesi gereken temel bilgiler ise freelance çalışılan firma tarafından çağrı destek elemanlarına aktarılır.

İnternetten Tablo Satışı

İnternet üzerinden tablo satışı yapmak için yaratıcı akrilik veya yağlı boya tablo eserleri üretmek ve bunları ilgili galerilerin sitelerinde veya satıcı hesapları üzerinden ürün satışına imkan sunan e-ticaret sitelerinde yayınlamak gerekir. Resim yeteneği olan kişiler, manzara, portre, soyut seçeneklerde akrilik veya yağlı boya çalışmalar hazırlayarak, bu tabloları, e-ticaret siteleri üzerinden veya Instagram hesaplarından satışa sunarlar. Yaratıcı tabloların talep görmesi halinde satışa sunulan rakam değerlerine ve eserin tekniğine bağlı olarak 5.000 TL’ye yakın kazancı bir ayda elde etmek mümkündür.

Doğal Parfüm Tasarlama

Doğal Parfüm tasarlamak ve satışını yapmak etkili kazanç elde edilen ve düşük sermaye ayrımı ile gerçekleştirilen iş çeşitleri arasındadır. Bu işe başlamak için ilk etapta aktarlardan farklı çiçeklerin yağ esanslarını edinmek ve eczanelerden belirli oranda steril su satın almak gerekir. Evde çiçek yaprakları, farklı yağ esansları ve steril su ile hazırlanan ve cam kavanozlarda 1 hafta süre ile bekletilerek doğal parfüm içeriğine ulaştırılan ürünler, Instagram hesabı üzerinden satışa sunulur. Aynı zamanda ev yapımı mum, krem, dudak nemlendiricisi gibi ürünlerin tümü doğal bakım paketleri olarak hazırlanarak, Instagram hesabı üzerinden satışa sunulabilirken, ürünler şık şişeler ile sunularak satış oranları yükseltilir. Doğal ve ev yapımız kozmetik ürünleri satışından aylık etkili kazançlar elde edilir.

Evcil Hayvan Bakıcılığı

Evcil hayvanları olan bireyler zorunlu olarak çıktıkları iş seyahatlerinde, evcil hayvanlarına güvenli koşullarda bakabilecek kişilerin arayışı içine girerler. Bu gibi bir durumda kişi eğer güven teşkil ediyorsa, evcil hayvan bakımı gerçekleştirerek, aylık 4.000 ila 5.000 TL arasında kazanç elde etme şansına sahiptir. Evcil hayvanların şefkat ile bakılması ve güvenilirlik oranının yüksek olması yeni taleplerin gelmesine ortam hazırlar. Oluşturulan bir program kapsamında farklı günlerde, farklı müşterilerin evcil hayvan bakımı talepleri karşılanılarak, 4.000 ila 5.000 TL arası kazanç elde edilir. Bu iş kapsamında hayvanların bakımı için gerekli ürünlerin ve mamaların temini ise kazanç yanında oldukça düşük maddi karşılıklar ayrılarak sağlanır.

Davetiye Tasarımcılığı

Davetiye tasarımcılığı, evde davetiye hazırlama ve katlama işinden farklı olarak gerçekleştirilen ve davetiyenin tasarımının tamamen kişi tarafından hazırlanması temeliyle ortaya konulan bir iş koludur. Bu işe başlamak için ilk etapta 1.500 TL gibi bir sermaye ayrımı yapılması yeterlidir. Davetiye için kullanılacak olan karton dış kapaklar, boncuklar, kokulu kurutulmuş çiçekler, pullar ve daha bir çok aksesuar, internet üzerinde yer alan hobi mağazalarından temin edilir. Bu malzemeler ile sıfırdan bir davetiye tasarımı hazırlanarak, düğüm orginizasyonu yapan firmalara başvuru yapılarak, davetiyeler tanıtılır. Bir firmanın tasarımı beğenmesi ardından, anlaşılan fiyat ve adet üzerinden tasarım davetiye üretimi yapılarak, aylık maksimum 5.000 TL gelir elde edilir.

Organik Reçel Satışı

Organik reçel satışı düşük sermaye ayrımı ile yapılabilecek ve ilerleyen aşamalarda dükkan açılışı ile devam ettirilebilecek işler arasında yer alır. Ev yapımı reçel satışı, internet üzerinden satılan organik reçel, kayısı, ahududu, portakal gibi besinlerin reçellerini evde yaparak, pazar tezgahlarında veya Instagram hesaplarında satışı sunma adımları gerçekleştirilir. Reçel yapım malzemelerinin alınması ve belediyelerden tezgah kiralama işlemleri için toplanda 2.500 TL gibi düşük bir sermaye harcanarak, aylık 5.000 TL gelir elde etme şansı bulunur.

Örgü Bebek Tasarlama

Örgü bebekler % 100 pamuklu iplikten tasarlanan ve bu açıdan çocukların, bebeklerin kullanımına uygun olan oyuncak çeşitleridir. Örgü bebeklerin piyasa yer alan plastik oyuncaklar gibi boya ve kimyasal madde içermemeleri, ebeveynlerin bu bebekleri daha yüksek oranda tercih etmelerini sağlamaktadır. Özellikle girişimci ev hanımları yetenekleri ile hazırladıkları örgü bebekleri Pazar tezgahlarında veya Instagram hesaplarında satarak aylık 4.000 ila 5.000 TL geliri, gelen sipariş taleplerine göre elde ederler. Örgü bebek yapımını öğrenmek için ise her ilçede yer alan halk eğitim kursu merkezlerine düşük ücretler ile eğitim almak amacıyla başvuru yapma şansı bulunur. Toplamda 2.500 TL başlangıç sermayesi ayrılarak, halk eğitim merkezi eğitimi, örgü bebeklerin yapımı ve tezgah kiralama aşamaları tamamlanır.

Kitap Satışı

Kitap satışı düşük sermaye ile yapılabilecek ve orijinal kitapların satışı ile oluşturulan güven kapsamında müşteri miktarı yükseltilerek aylık yüksek kazanç elde edilebilecek bir iş çeşididir. Kitap satışı için kişi yaşadığı ilçenin bağlı olduğu belediyeye başvuru yaparak, uygun bir alanda tezgah açmak için yer kiralama şansına sahiptir. Kitap satışı için aylık 300 TL’lik bir ücret üzerinden yer kiralanır. Kitaplar ise internet üzerinden orijinal ve toptan kitap satışı sunana e-ticaret platformlarından satın alınarak, oldukça az bir sermaye harcaması yapılır. Toplamda maksimum 2.500-3.000 TL sermaye harcaması ile işi başlanarak, aynı yerde satış yapma tekniği ile devamlı müşteriler elde edilir. Aylık yükselen kazançlar düzenli satışlar ile elde edilir.

Eğitim Videosu Hazırlama

Eğitim videosu hazırlama aşamasında her hangi bir sermayeye ihtiyaç duyulmaz. Bilgisayar üzerinden kullanılan ücretsiz programlar tercih edilerek, hareketli sunumlar şeklinde matematik, oyun programlama, muhasebe gibi bir çok dalda eğitim videosu hazırlanarak sahip olunan bilgiler geniş bir kitle ile paylaşılır. Hazırlanan eğitim videoları, video içeriklerini satışa sunma işlemine aracılık yapan web platformlarına yüklenerek internet kullanıcılarına ulaştırılır. Bu platfomlar üzerinden aynı anda kullanıcı hesabı oluşturulup, bir banka hesabı bilgisi tanımlanarak, yapılan her video satışı başına otomatik olarak komisyon alma sistemi üzerinden aylık maksimum 5.000 TL gelir elde etme şansı bulunur.

Marka Ürünü Tanıtım Yüzü Olmak

Bir markanın ürünlerinin tanıtım yüzü olmak için yüksek takipçi sayılı Instagram ve Facebook hesaplarına sahip olunması gerekir. Bu özellik haricinde her hangi bir sermayeye ihtiyaç duyulmamaktadır. Marka yüzleri gelişen sosyal medya kullanımına bağlı olarak iki farklı şekilde çalışma sergilerler. Her marka kendine ait bir reklam yüzüne sahiptir. Bu kişi TV reklamlarında ve uluslararası tanıtımlarda yer alır. Ürün marka yüzleri ise sosyal medya üzerinden kendi günlük hayatlarını paylaşırken, markanın ürünlerini gerçek zamanlı olarak kullanır ve tanıtılar. Bu iş kolu ile aylık 5.000 TL ve üzeri rakamda gelir elde edilir.

Sosyal Medya Uzmanlığı

Sosyal medya uzmanlığı her hangi bir ajansta veya özel bir şirkette kadrolu yapılabileceği gibi firma sosyal medya hesaplarının ofis dışından da yönetilebilmesi sebebi ile ev ortamından gerçekleştirilebilmektedir. Bu kapsamda birden fazla şirket serbest zamanlı çalışma şartlarında sosyal medya uzmanı alımı yapacağına dair, iş ilanlarını freelance iş ilanı sitelerinde yayınlar. Bu ilanlara başvuru ve kabuller ardından günlük bir program hazırlanarak birden fazla firmanın sosyal medya hesabı yönetimi aynı anda, serbest zamanlı yapılarak aylık 5.000 TL gelir elde etme şansı bulunur. Hesap yönetimleri kapsamında günlük güncellemelerin yapılması, yeni içeriklerin paylaşılması, firmaların talepleri doğrultusunda paylaşımların hazırlanması ve yayınlanması gibi işlemler gerçekleştirilir.

Doğal Güneş Kremi Satışı

Özellikle yaz aylarını sahil kasabalarında geçirecek olanlar, belediyeler ile iletişime geçerek sahil alanlarında yer alan tezgahları aylık 300 TL gibi düşük rakamlar kiralayarak, doğal güneş kremi satışı gerçekleştirirler. Doğal güneş kremi yapımı için ise organik zeytinyağı ve ceviz kabukları bir kavanoz içerisinde minimum 3 hafta bekletilerek, cevizin koyu ve kendine özgü rengi açığa çıkarılır. Bu organik ürünler için ise 500 TL gibi bir sermaye ayırmak yeterlidir. Maksimum 1.500 TL sermaye ile doğal güneş yağı satışı yapılarak aylık yüksek kazançlar elde edilir.

Makyaj Ürünü Tanıtımı

Makyaj ürünü tanıtımı Instagram hesapları üzerinden video içerik paylaşımı ile gerçekleştirilen ve ürünü tanıtılan firmalardan alınana komisyonlar ile 5.000 TL’ye kadar kazan elde edilen iş çeşididir. Yüksek takipçi sayılı bir hesaba sahip olan ve makyaj yapmakta yetenekli olan kişiler, hesapları üzerinden belirli firmaların ürünlerini tanıtarak reklam ücretleri üzerinden yüksek kazanç sağlarlar.

Web Tasarımı

Web tasarımcılığı home ofis koşullarda gerçekleştirilebilen ve tasarım işleri alınan firmaların adedine bağlı olarak aylık 5.000 TL gelir elde etme şansı sunan iş koludur. Bu alanda yetkinlik sahibi olan kişiler tarafından yapılır. Alanında uzman ve ya web tasarım eğitimi almış bireyler, web tasarım yaptırmak isteyen firmalar ile tasarımcıları bir araya getiren iş ilanı platformları üzerinden, talep edilen işler için fiyat teklifi gerçekleştirerek, birden fazla projeye imza atarlar. Projeleri kapsamında ise aylık 5.000 TL gelir elde etme imkanı bulunur.

Stant Tasarımcılığı

Stant tasarımcılığı her hangi bir sermaye ayrımı yapmaya gerek duyulmadan gerçekleştirilebilecek bir iş çeşididir. Fuarlarda birden fazla sektörde çalışma sergileyen firmaların stantlarının kurulumunu sağlayan firmalara örnek iş sunumu ve ilan başvurularına müracaat ile yapılan bu iş için 3D’s Max  programı bilinmesi gerekir. Programa hakim olan kişiler, freelance iş platformlarından stant kurulum ve tasarım alanlarında hizmet sunan şirketlerin ilanlarına başvuru sağlayarak, birden fazla projeyi aynı zamanlı şekilde hazırlama imkanı edinirler. Tamamlanan projeler kapsamında ise anlaşılan fiyat teklifi üzerinden ödemeler alınarak aylık etkili kazançlar elde edilir.
Editör: TE Bilisim