Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı 4 Farklı İlde Personel Alım İlanı Yayınlandı!

Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illerinden birinde çalıştırılmak üzere personel alımı yapacağını duyuran T.C. Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), kuruma başvuruların 6 Nisan 2020 tarihi ile başlayıp 17 Nisan 2020 tarihinde sonlanacağını açıkladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sayfası üzerinden kamuoyuna duyurulan ilanda ayrıca adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. DAKA bünyesinde daimi olarak çalışmak isteyen adayların, kurum tarafından yapılacak olan sözlü sınava katılabilmek için başvuru şartlarını sağlaması gerektiği belirtildi. Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın 4 farklı ilde yaptığı personel alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartları ve diğer detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden kamuoyuna duyurulan personel alımı ilanları arasında T.C. Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (DAKA) dört farklı ilde gerçekleştirdiği personel alım ilanı da yer aldı. DAKA bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere uzman, destek personeli ve iç denetçi kadrolarında toplamda 7 personel alımı yapacağını duyurdu. Van merkezli olan ajansın kadrosuna seçilen yeni personelin Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illerinden birinde istihdam edileceği açıklandı.

DAKA Uzman, İç Denetçi ve Destek Personeli Alımı İlanı Detayları

T.C. Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından açıklanan yeni personel alımı duyurusunda hangi kadrolara ne kadar personel alımı yapılacağını ilişkin detaylar şu şekilde açıklandı: “TRB2 Düzey 2 Bölgesinde (Bitlis, Hakkari, Muş ve Van) çalıştırmak üzere ülkemizin ve bölgemizin kalkınmasına hizmet etmeye gönüllü, iletişime açık ve kendine güvenen, analitik ve stratejik düşünme becerisine sahip, değişen çalışma şartlarına uyum sağlayabilen, yeniliklere açık, insan ilişkileri, kendini ifade yeteneği ve iletişim becerileri güçlü, organizasyon ve yönetim becerisine sahip, görev verilecek herhangi bir birim ve/veya ilde şartsız görev yapmayı kabul edecek, çağın gerektirdiği bilgi sistemlerini/donanımları kullanma ve uygulama yeteneklerine sahip, seyahat engeli olmayan 3 uzman ve 3 destek personeli ile iç denetim faaliyetlerini sistematik ve disiplinli olarak uluslararası standartlar ve kamu iç denetim standartlarına uygun şekilde yapmak, Ajansın çalışmalarına değer katmak ve geliştirmek için kaynakların ekonomiklik, etkililik ve verimlilik esaslarına göre yönetilip yönetilmediğini değerlendirmek, bağımsız, nesnel güvence sağlamak, danışmanlık ve rehberlik yapmak üzere 1 iç denetçi alımı yapacaktır.”

DAKA Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

T.C. Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) bünyesinde daimi olarak istihdam edilecek tüm personelde aranan başvuru genel şartları şu şekilde açıklandı:

  • T.C. vatandaşı olmak
  • Kamu haklarını kullanmaktan mahrum olmamak
  • Affa uğramış olsalar bile, devletin güvenliğine ve anayasal düzenin işleyişine karşı suçlar ile ilgili kanunda belirtilen yüz kızartıcı suçlardan dolayı mahkum olmamak
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almış olmak
  • Mesleğini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak
  • Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak

DAKA Personel Alımı Başvuru Şekli ve Yeri

Kurum bünyesinde istihdam edilecek uzman personel alımında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı ile uzman personel alımı gerçekleştirileceği açıklandı.  Başvuruların 6 Nisan – 17 Nisan 2020 tarihleri arasında sinavbasvuru.sanayi.gov.tr internet adresi üzerinde bulunan Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Sınav Başvuru bağlantısı üzerinden yapılacağı duyuruldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu