Diyanet 60 Memur Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Açıklandı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan kamu personeli alımı ilanına göre, taşra teşkilatında münhal kadrolara memur alımım yapılacak. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde daimi olarak 60 memur istihdam edileceği duyuruldu. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların yazılı ve sözlü sınava tabi tutulacağı bildirildi. Kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan memur alımı ilanında ayrıca adaylarda aranan genel ve özel başvuru şartları da açıklandı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın taşra teşkilatında “ilçe müftüleri” kadrosunda daimi olarak istihdam edeceği 60 memur alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yeni bir kamu personeli alımı ilanı yayınlandı. Kurumun kendi bünyesinde taşra teşkilatında bulunan, unvanı, sınıfı e adedi belirtilen kadrolara yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre memur alımı yapılacağı kaydedildi. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde daimi olarak çalışmak isteyen adayları yakından ilgilendiren memur alımı ilanında ayrıca adaylarda aranan başvuru şartları da belli oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı İlçe Müftüsü Alımı İlan Detayları

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kamuoyuna duyurulan memur alımı ilanında “Diyanet İşleri Başkanlığımız Taşra Teşkilatında münhal bulunan; aşağıda unvanı, sınıfı ve adedi belirtilen kadrolara yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre kurum içi naklen “ilçe müftüsü” alımı yapılacaktır. Taşra Teşkilatında münhal bulunan; aşağıda unvanı, sınıfı ve adedi belirtilen kadrolara yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre kurum içi naklen memur alımı yapacak. Genel İdare Hizmetleri bünyesine toplamda 60 memur alımı yapılacak olup, alınacak memur adayları, Diyanet İşleri Başkanlığında ilçe müftüleri olarak görev alacaklardır.” ifadeleri kullanıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Memur Alımı Başvuru Şartları

Diyanet bünyesinde daimi olarak çalışmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları şu şekilde açıklandı:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak
  • Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak
  • En az dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak
  • İhtisas kursu belgesine sahip olmak veya ilahiyat alanında doktora yapmış olmak
  • Kamu kurum ve kuruluşlarında toplam 5 yıl görev yapmış olmak
  • İlçe müftüsü unvanında müktesebi bulunmamak
  • Başkanlık teşkilatında halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesine göre çalışıyor olmak
  • Erkek olmak

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların başvurularını bizzat kendileri, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinde yer alan DİBBYS Programı üzerinden yapmaları gerektiği bildirildi. Online platform üzerinden başvuru işlemini gerçekleştiren adayların, daha sonra sınavın yazılı aşaması için 80 TL sınav ücreti ödemeleri gerek olduğu belirtildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Memur Alımı Başvuru İşlemleri

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın başvuru işlemlerinin ve sınav ücreti ödemelerinin 7 Mayıs 2020 tarihi ile 21 Mayıs 2020 tarihi saat 23:59 arasında gerçekleştirilmesi gerektiği bildirildi. Adayların sınav ücretini ödeyebilmeleri için öncelikle DİBBYS Programı üzerinden başvuru yapacakları hatırlatıldı. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu tutulduğu açıklandı. Sınav başvuru ücretini belirlenen süre içerisinde yatırmayan adayların başvuruları kabul edilmeyeceği ve bu durumda olan adayların Diyanet İşleri Başkanlığı 60 memur alımı giriş sınavına katılamayacakları açıklandı. Sınav şartlarına ilişkin bilgi ve belgelerin kontrolünde DİBBYS (İKYS) verileri dikkate alınacağından adayların, başvuru yapmadan önce İKYS verilerini kontrol ederek eksik bilgi ve belgelerini İKYS’ye tanıtmaları gerektiği duyuruldu.

Belediyeye 50 Zabıta Memuru Alımı Yapılacak! Başvuru Tarihleri Açıklandı!

İŞKUR Üzerinden Et ve Süt Kurumu’na Kura İle Personel Alımı Yapılacak!

Üniversite Hastanesine 87 Personel Alımı Yapılacak! Kadrolar Açıklandı

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu