Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız Lise Mezunu Personel Alacak!

Kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak görev yapmak isteyenleri yakından ilgilendiren ilanlar yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak Dışişleri Bakanlığı resmi internet sitesinde ve Resmi Gazete’de yayımlandığı personel alımı ilanına göre en az lise mezunu adaylardan bakanlık bünyesinde sekreter pozisyonunda görevlendirilmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu. Dışişleri Bakanlığı’nın yayınladığı sekreter memur alımı ilanında adaylarda Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı aranmadığı belirtildi. Bakanlığın sekreter alımı ilanına başvuruda bulunarak Dışişleri Bakanlığı bünyesinde memur olarak çalışmak isteyen adayları yakından ilgilendiren başvuru şartları ve diğer tüm detayları haberimizden takip edebilirsiniz.

Dışişleri Bakanlığı diğer kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi zaman zaman bakanlık bünyesinde ihtiyaç duyulan birimlere ve kadrolara yeni personel alımı ilanları yayınlayarak kamu personeli istihdam etmeye devam ediyor. Son olarak Dışişleri Bakanlığı’nın Resmi Gazete ve kurumsal internet sayfası aracılığıyla yayınladığı personel alımı ilanında bakanlık bünyesinde görevlendirilmek üzere sekreter pozisyonuna yeni personel alımı yapılacağı duyuruldu. En az lise mezunu adayların başvurularının kabul edileceği belirtilirken, bu ilana başvuruda bulunarak Dışişleri Bakanlığı bünyesinde sekreter olarak çalışmak isteyenlerde aranan diğer başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı.

Dışişleri Bakanlığı Rabat Büyükelçiliği Sekreter Alımı Yapıyor!

Dışişleri Bakanlığı’na bağlı kamu kurum ve kuruluşları arasında yer alan Rabat Büyükelçiliği, yeni personel alımı yaparak bünyesindeki çalışan ihtiyacını karşılayacağını duyurdu. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı olmaksızın alımların gerçekleştirileceği belirtilirken Resmi Gazete’de yayımlanan yeni personel alımı ilanında başvuru şartlarını karşılayan adayların sekreter pozisyonunda sözleşmeli olarak görevlendirileceği açıklandı.

Rabat Büyükelçiliği bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere yapılan adaylarda başvuruların şahsen müracaat yoluyla kabul edileceği belirtildi. Ayrıca Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Rabat Büyükelçiliği bünyesinde istihdam etmek üzere münhal bulunan sözleşmeli sekreter pozisyonuna yapılacak alımların sınavla yapılacağı duyuruldu. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan genel ve özel başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı.

Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Sekreter Alımı Başvuru Şartları

  • T.C. vatandaşı olmak
  • Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılacak sınav tarihi itibarıyla 46 yaşından gün almamış olmak
  • En az lise veya dengi okullar ile bu okullara denkliği Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak
  • Kamu haklarından mezun bırakılmış olmamak
  • Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis cezalarından affa uğramış olsalar dahil ilgili kanunda belirtilen yüz kızartıcı suçlartardan dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak
  • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış olmak veya yapmış sayılmak
  • Her türlü iklim koşullarında mesleğini yerine getirmesine engel durumu bulunmadığını Dışişleri Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş tam teşekküllü sağlık kurulu raporu ile belgelemek ( Sağlık kurulu raporu sadece başvurusu onaylanıp bakanlık bünyesinde istihdam edilecek adaylardan istenmektedir.)
  • Çok iyi derecede Türkçe ve Arapça dil bilgisine sahip olmak
  • Tercihen iyi derecede Fransızca bilmek
  • Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek (Word, Excel gibi MS Office bilgisayar programlarını kullanabilmeleri tercih sebebidir.)

Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Sekreter Alımı Başvuru İşlemleri

1 Mart 2020 tarihi itibarıyla Dışişleri Bakanlığı bünyesinde sözleşmeli sekreter alımı başvuru işlemleri resmen başladığı duyuruldu. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların en geç 9 Mart 2020 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Rabat Büyükelçiliğine ulaşacak şekilde posta yoluyla veya e-postayla başvurularını tamamlamaları gerektiği belirtildi. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Dışişleri Bakanlığı’nın sorumlu olmadığı açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu