Deniz Kuvvetleri Komutanlığı KPSS Şartsız Kurayla Personel Alımı Yapacak!

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) güncellediği personel alımı ilanları arasında özel sektör şirketleri yer aldığı gibi kamu kurum ve kuruluşlarının gerçekleştirdiği personel alımı ilanları da yayınlanıyor. Son olarak İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden yayınlanan kurum dışı kamu işçi alımı ilanları arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın da yeni personel alımı ilanı yer aldı. Yapılan duyuruya göre Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere 2 farklı unvanda personel alımı yapılacağı açıklandı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda KPSS puan şartı aranmadığı belirtildi. İlanla ilgili olarak bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı birimlerde görevlendirilmek üzere istihdam edilecek yeni personelin unvan ve kontenjan bilgileri de belli oldu. Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfasında “kurum dışı kamu iş ilanları” kategorisinde yayınlanan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yeni personel alımı ilanına göre kurumun 2 engelli personel alımı yapacağı duyuruldu. Engelli personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı aranmayacağı açıklandı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yeni Personel Alımı İlanı Başvuru Süreci

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesinde 25 Şubat 2020 tarihinde başlayan başvuruların en geç 2 Mart 2020 tarihine kadar devam edeceği duyuruldu. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde çalışmak isteyen engelli vatandaşların başvuru işlemleri için İŞKUR resmi internet sayfası aracılığıyla başvurularını tamamlayabilecekleri belirtildi. Her adayın kişisel bilgilerini bir defaya mahsus olarak İŞKUR resmi internet sayfasına kaydederek başvurularını bilgisayar üzerinden ve online platform aracılığıyla yapabileceği açıklandı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Personel Alımı Başvuru Şartları

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde istihdam edilecek personeli n reklam tabelacı ve elektrikçi kadrolarına alınacağı açıklandı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın reklam tabelacı alımı için başvuruda bulunacak olan adaylarda aranan başvuru şartları şunlardan oluştu:

  • 18 yaşından büyük olmak,
  • Başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,
  • Grafik veya Fotoğraf alanının bilgisayar destekli grafik tasarımı bölümünden ya da bilişim teknolojileri alanının web tasarım ve programlama, grafik animasyon mezunu olmak,
  • MEB onaylı reklam tabelacılığı mesleki eğitim belgesi (ustalık) sahibi olmak,
  • Engelli personel olarak kurum bünyesinde hizmet verebilecek şekilde en az yüzde 40 engele sahip olmak

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde personel alımı yapılan diğer kadro olan elektrikçi kadrosuna başvuruda bulunmak isteyen adayların da İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden başvurularını tamamlayabilecekleri duyuruldu. Bunun yanı sıra açıklanan personel alımı ilanında elektrikçi olarak Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda görev yapmak isteyen adayların uyması gereken başvuru şartları şu şekilde açıklandı:

  • Zihinsel davranış bozukluğu olmaması,
  • Görme engeli yüzde 60’ın üzerinde olmaması,
  • Renk körlüğü olmaması,
  • İşitme kaybının cihazsız 40 Db üzeri olmaması
  • Konuşma ayırt etme skoru 80 DB üzeri olmaması

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yayınlanan yeni personel alımı ilanında adayların bu başvuru şartlarına uygun olduklarını tam teşekküllü sağlık kuruluşlarından alacakları engelli sağlık raporu ile belgelendirmeleri gerektiği açıklandı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (DKK) bünyesinde istihdam edilecek personelin belirlenmesinde kura çekimi yapılacağı belirtildi. Gölcük Bakım Onarım ve İstihkam Kom. 41650 İzmit Kocaeli / Trükiye adresinde görev yapacağı açıklanan engelli personel için 19 Mart 2020 tarihinde sonuçların kesinleşmesi adına Gölcük Bakım Onarım ve İstihkam Komutanlığında noter huzurunda kura çekimi yapılacağı duyuruldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu