Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 3 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı İçin Toplanıyor!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 3 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı İçin Toplanıyor! Yarın toplanacak olan Cumhurbaşkanlığı kabinesinin ana maddesi 1 Mayıs 2020 tarihinden itibaren 3 gün sürebilecek sokağa çıkma maddesi en başta yer almaktadır. Yarın gerçekleştirilecek olan kabine toplantısına Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın katılımı ile birlikte gerçekleştirilecektir. Toplantının ana günden maddeleri ise şu şekilde olmaktadır.

  • 1 Mayıs 2020 tarihinden itibaren 3 gün sürebilecek sokağa çıkma yasağı,
  • 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız için sokağa çıkma yasağının gevşetilmesi,
  • Okullar için verilen tatilin uzaması olarak konu maddeleri ele alınacaktır.

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı 27 Nisan 2020 günü, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Başkanlığı’nda telekonferans sistemi ile toplanacak. Korona virüsüne yinelik önemli gelişmelerin ve kararların alınacağı toplantı içerisinde bakanlar sunum yapacak ve Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri değerlendirilecek.

Sokağa Çıkma Yasağı Ne Zaman Uygulanacak?

Sokağa Çıkma Yasağı Ne Zaman Uygulanacak? Kabine toplantısında, resmi tatil olan 1 Mayıs 2020 Cuma İşçi ve Emekçiler Bayramı dahil edilerek 3 günlük sokağa çıkma yasağı kısıtlama uygulaması konuşulacak. Toplantı kararına göre sokağa çıkma yasağı gelir ise 1 Mayıs Cuma, 2 Mayıs Cumartesi ve 3 Mayıs Pazar 2020 günlerinde korona virüsü tedbirleri doğrultusunda sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Buna göre sokağa çıkma yasağı uygulanacak olan yerler yine 30 Büyükşehir ve Zonguldak ilimiz olacaktır.

Korona virüsü nedeni ile 65 yaş ve üstü vatandaşlarımıza uygulanan sokağa çıkma yasağı kısıtlamasının da kaldırılıp kaldırılmayacağını da gündeme getirilecek. Bilim Kurulu tarafından gelecek görüşler doğrultusunda 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın sokağa çıkma yasağı esnetilebilecek.

Korona virüsü tedbirleri arasına giren ve en önemlisi olan okulların tatil edilmesi 30 Nisan 2020 tarihine kadar ele alınmıştı. Toplantı gündeminin en önemli ana maddelerinden birisi olan okullar için son durum nasıl ilerleyecek toplantıda bu konuda detaylıca tartışılacaktır. Toplantı genelinde okulların açılmasının ileri bir tarihe ertelenmesi öngörülmektedir. Bu hafta içerisinde diğer taraftan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile toplanarak durumu netleştirmesi beklenmektedir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu