Cumhurbaşkanlığı Bünyesindeki İletişim Başkanlığına 30 Personel Alımı İlanı

Cumhurbaşkanlığı bünyesindeki İletişim Başkanlığında istihdam edilecek  30 iletişim uzman yardımcısı alacağı duyuruldu. Yayınlanan ilana göre yapılacak olan sınav sonrası 30 personel alımı gerçekleştirilecek. Sınava sınav için başvuru yapan adaylar katılacak. Ön eleme sınavı 14.03.2020 tarihinde saat 10.00’da tek oturum şeklinde yapılacak. Ön eleme sınavına katılmaya hak kazanan adayların isimleri ve sınav yerleri www.iletisim.gov.tr adresinden belirtilecek.  Bununla birlikte sınava katılmaya kazanmış adayların başvuru şartlarından birini bile taşımadığı görülürse başvurusu iptal edilecek ve sınav geçersiz sayılacaktır. Aynı zamanda ön eleme sınavını geçerek sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi yine aynı resmi internet sitesinde belirtilecek olup adaylara ayrıca tebligat işlemi yapılmayacaktır.

Adayların başvuru süreci boyunca belirlenen tarihler içerisinde belirlenen işlemleri yapmış olmaları gerekir. Başvurular internet üzerinden yapılacak olup, sınava girmeye hak kazanan adayların listesi ve diğer sınav bilgileri resmi internet sitesi üzerinden duyurulacaktır. Bununla birlikte başvurusu kabul edilmiş ve sınava girmeye hak kazanmış adayların başvuru işlemlerinden herhangi birini yanlış yaptığı veya hatalı bilgi verdiği tespit edilirse söz konusu adayın başvurusu ve başarılı olsa daha sınavı iptal edilebilir. Bu yüzden başvuru yapacak olan adayların başvuru formlarını eksiksiz ve hatasız doldurmaları gerekir.

Sınava katılmak için başvuru yapmak isteyen adaylar Anadolu Üniversitesi’nin aday işlemleri sisteminden başvuru formunu doldurmaları gerekir.

Sınava Katılma ve Başvuru Şartları Nelerdir?

 • 01.2020 tarihi itibariyle 35 yaşını tamamlamamış olmak.
 • 657 sayılı Devlet Memurları kanununun 48.maddesinde belirtilen genel hüküm ve koşulları taşımak.
 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekir. Hukuk ve benzeri bölümlerden 10 personel alımı, iletişim bölümleri mezunlarından 10 kişi, mühendislik fakültesi bölümlerinden mezun olanlardan 5 kişi, psikoloji  ve sosyoloji gibi bölümlerden mezun olanlar için ise 5 kişi personel alımı yapılacaktır. Fakültelerin dört yıllık bölümlerinden mezun olmak gerekir.
 • Müracaat aşaması kabul edilen adaylar ön eleme sınavına çağrılacaktır.
 • İlgili bölümlerden yeterli başvuru yapılmaması halinde diğer bölümlerden alım yapılabilecektir.
 • Sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi, sınav yeri ve sınav zamanı ilgili kurumun resmi internet sitesinden duyurulacaktır.

İletişim Uzman Yardımcılığı Başvurusu ve Gerekli Belgeler

 • Sınav başvurusu 13 Ocak 2020 ve 31 Ocak 2020 tarihleri arasında https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr adresinden yapılacaktır.
 • Başvuru işleminin son adımında sınava başvuru ücreti olan 90 TL’nin kredi kartı veya banka kartı yardımıyla yatırılmış olması gerekmektedir.
 • Başvuru işlemlerini doğru bir şekilde yapmayan adayların ve başvuru ücretini yatırmayan adayların başvuru işlemleri geçersiz sayılacaktır.
 • Başvuru sırasında son 6 ay içinde çekilmiş fotoğraf sisteme yüklenmelidir. Sınava giriş sırasında bu fotoğrafa göre alım yapılacak olup herhangi bir tanınma zorluğu yaşayan adaylar sınava alınmayacaktır.
 • Çalışma sırasında herhangi bir özel destek talep eden engelli vatandaşların sınav formunu doldururken Sağlık Formunu ıslak imzalı bir şekilde başvuru dilekçesinin yanına eklemelidir.
 • Belirtilen adrese evrakların belirtilen sürede ulaşmaması halinde başvurular dikkate alınmayacaktır.
 • Adayların belirtilen şartları taşıdıkları tespit edildiğinde sınava girme hakkı olacaktır. Sınav yeri zamanı ve adayların katılıp katılamayacağı resmi internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.
 • Adayların dikkat etmesi gereken bir diğer noktada başvuru süreci bittiğinde başvuru formları üzerinde bir değişiklik yapamayacağıdır. Eksik veya hatalı başvuru formu doldurulduğunda başvuruların ve hatta sonradan tespit edilmesi durumunda sınavında iptal edileceğinden dolayı adayların başvuru formlarını eksiksiz ve hatasız doldurmaları gerekmektedir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu