Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Son Dakika Emekli İkramiyesi Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Azerbaycan ziyareti sonrasında basın mensuplarına gündemle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin emekli vatandaşlara verilen bayram ikramiyelerinin kaldırılması ile ilgili sorulara önemli yanıtlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli ikramiyelerinin kesileceğine dair iddialara son noktayı koydu. Azerbaycan ziyaretinden yurda dönüşünde uçağında gazetecileri ağırlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme ilişkin açıklamalarda bulunup soruları yanıtladı.

SSK emeklilik ikramiyelerinin kesileceği iddiası ile ilgili olarak bir gazetecinin “Böyle bir düzenleme var mı? İlave tedbirler almayı gerektirecek bir durum var mı? Yargı paketi kapsamında Ocak ayı sonunda infaz yasası gelecek demiştiniz. Tarih verebilir misiniz?” sorusuna dikkat çekici yanıtlar veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu açıklamasıyla da SSK emekli bayram ikramiyesi konusuna da son noktayı koymuş oldu. Detaylar haberimizde…

“İkramiyelerin Kaldırılması Diye Bir Şey Yok”

“Ne onun kaldırılması var, ne SSK emekli ikramiyelerin kaldırılması var” sözüyle gazetecinin sorusunu yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, böyle bir planlama olduğu takdirde kamuoyuna ilk duyuranın kendileri ve partisi olacağını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan soruyu yanıtlarken şu ifadeleri kullandı: “SSK Emekli bayram ikramiyelerini kaldıracaksak, bunu benim anons etmem lazım, partimizin sözcüsünün anons etmesi lazım veya Cumhurbaşkanlığı sözcüsünün anons etmesi lazım. Böyle bir sahtekarlık olur mu? Bunu ortaya atanların derdi başka. Şu anda yargı paketi üzerindeki çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Meclis’teki komisyonlardaki çalışmalar bittiği anda hemen inşallah o da gelecek.” dedi.

Emekliye 2 Bin TL Ödeme Takvimi Belli Oldu!

Ülkemizde yaklaşık 12 milyon emekli vatandaş bu yıl da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2 bin TL bayram ikramiyesi alacak. Emekli maaşlarına ek gelir yaratması amacıyla verilen bayram ikramiyelerinin ödeme tarihleri netlik kazandı. Yılda iki kere verilen emekli bayram ikramiyesi biner TL’den toplamda 2 bin TL olarak emekli vatandaşların banka hesaplarına aktarılacak. İşte emekli ikramiyesi ödeme takvimi ve detaylar…

Milyonlarca emekli vatandaşın en büyük ek gelir kapısı olarak gördüğü emekli bayram ikramiyeleri bu yıl da toplamda 2 bin TL olarak emeklinin cebine girecek. SGK tarafından emeklilere verilen bayram ikramiyesi ödeme takvimi belli oldu. Emeklilere bayram ikramiyeleri hangi tarihlerde ödenecek?

Emekli bayram ikramiyesinde ayrıca SGK’dan aylık alan şehit yakınları, gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terör saldırılarından zarar gören sivil vatandaşlar ile bu durumda olan kişilerin hak sahiplerine ödemeler yapılıyor. Henüz tam olarak netlik kazanmasa da emekli bayram ikramiyesi tutarında bir artış yaşanmazsa emekli vatandaşlara Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde biner lira ikramiye verilecek.

Emekli Bayram İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek?

Milyonlarca emekli vatandaşın dört gözle beklediği bayram ikramiyeleri, Kurban ve Ramazan bayramlarından hemen önce hak sahiplerine ödeniyor. 2020 yılı Ramazan Bayramı 24 – 26 Mayıs tarihlerine denk geliyor. 23 Mayıs Cumartesi günü de arife günü. Bu sebeple ilk ikramiye 18 – 22 Mayıs tarihleri arasında emekli vatandaşların maaşlarını aldıkları banka hesaplarına yatırılacak.

İkinci ikramiye tarihi de belli oldu. Yaklaşık 12 milyon emekliye ödenen Kurban bayramı ikramiyesi ise 27 – 30 Temmuz 2020 tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor. Bu sene Kurban bayramı 31 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasına denk geliyor. Bayram ikramiyesinin 30 Temmuz Perşembe Kurban bayramı arife gününden önce vatandaşların banka hesaplarına yatırılması bekleniyor. SGK tarafından verilen emekliye bayram ikramiyesi tutarında herhangi bir artış olmazsa bu yıl da vatandaşın cebine 2 bin TL girecek.

Yıpranma Payı İle Erken Emeklilik Şartları Nelerdir?

1800 Günden Erken Emekli Olma Hakkı Kimleri Kapsıyor?

Yüksek Emekli Maaşı Almanın Yolları, Nasıl Alırım ?

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu