Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 349 Memur Alımı İlanı Yayımlandı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından merkezi yerleştirme usulü ile birbirinden farklı kadrolarda daimi olarak istihdam edilmek üzere toplam 349 memur alımı yapılacağı açıklandı. Bakanlık tarafından kamuoyuna duyurulan memur alımı ilanına başvuruların 22 Nisan ile 29 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılması gerektiği bildirildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın resmi internet sayfası aracılığıyla kamuoyuna duyurduğu 349 daimi memur alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların, ilan detaylarında belirtilen tercih kılavuzunda yer alan bilgileri doğru ve eksiksiz okuyarak belirtilen şartları yerine getirmesi gerektiği açıklandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 349 memur alımı ilanında başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartları ve detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Resmi Gazete’nin 22 Nisan tarihli sayısında yayımlanan kamu personel alımı ilanları arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın memur alımı ilanı da yer aldı. Yayımlanan ilana göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere birbirinden farklı kadrolara toplam 349 memur alımı yapacağı açıklandı. Bakanlık bünyesinde 657 sayılı Kanun’a tabi olarak memur statüsünde çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren bu ilanda adayların en geç 29 Nisan 2020 tarihine kadar başvurularını, ilanda belirtilen başvuru şekli usullerine göre eksiksiz olarak tamamlamaları gerektiği bildirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Memur Alımı İlanı Genel Bilgiler

Adayların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yayımladığı memur alımı ilanları arasında tercih işlemlerini tamamlamadan önce, tercih etmek istediği tüm sözleşmeli pozisyonların koşullarını dikkatle incelemesi gerektiği ve başvuru şartlarını taşımadıkları sözleşmeli pozisyonlardan tercih yapmamalarının son derece önemli olduğu bilgisi paylaşıldı. KPSS 2019/8 ve KPSS 2020/3 tercih kılavuzlarında belirtilen sözleşmeli pozisyonlara yerleşenlerin, bu kılavuzda belirtilen sözleşmeli pozisyonları tercih etmelerinin sistem tarafından engelleneceği açıklandı.

Resmi Gazete üzerinde yayımlanan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 349 memur alımı ilanında, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapılacaktır. Bu kılavuz, sözleşmeli pozisyonları, bunlar için aranan nitelikler ile kontenjanlarını kapsamaktadır. Adayların, bu kılavuzda sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için, 22 Temmuz 2018 ve 4 Kasım 2018 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2018-KPSS Lisans, 2018- KPSS Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.” ifadeleri kullanıldı. Adayların bakanlık bünyesinde gerçekleştirilecek yerleştirme işlemlerinde, ilan detaylarında açıklanan sözleşmeli pozisyonlar için KPSS P3 ve KPSS P93 puanlarının kullanılacağı kaydedildi.

Tercihlerin Yapılması İçin Genel Bilgiler

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde memur olarak çalışmak isteyen adayların tercihlerinin geçerli olabilmeleri için başvuruların ÖSYM’ye internet aracılığıyla gönderildiği gün itibarıyla, ilan detaylarında açıklanan ilgili programdan mezun olmalarının zorunlu olduğu açıklandı. Tercih sırasında mezun durumda bulunmayan adayların, ÖSYM tarafından yerleştirmelerinin yapılmış olsa bile, atamalarının yapılmayacağı duyuruldu. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme işlemlerine alınabilmeleri için tercihlerin kurallara uygun olarak yapılması ve yapılan tercihlerin geçerli olması gerektiği açıklandı.

Adayların tercihlerini 22 – 29 Nisan 2020 tarihleri arasında online platform üzerinden ÖSYM’nin resmi internet sitesine gönderebilecekleri bu işlemlerin saat 23.59’da sona ereceği ve sürenin uzatılmayacağı açıklandı. Tercihlerin internetle ÖSYM’ye gönderilmesinden önce tüm adayların tercihlerini kendi durumlarına uygun olduğundan mutlaka emin olmaları gerektiği bildirildi. Tercih yapmak için ÖSYM’nin ilgili internet sayfasına girdikten sonra ÖSYM kayıtlarında adaya ait öğrenim düzeyi, mezun olunan program ve mezuniyet tarihi bilgileri ekrana gelecektir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu