ÇAYKUR Kura İle 830 İşçi Alımı Yapacak!

Türkiye’de faaliyetlerine devam eden özel sektör firmalarından olan ÇAYKUR yeni personel alımı ilanı yayınladı. ÇAYKUR bünyesinde daimi veya sözleşmeli işçi olarak çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartları da belirtildi. ÇAYKUR yeni personel alımı ilanında 830 mevsimlik işçi alımı yapacağını duyurdu. Başvuru şartlarını taşıyan en az ilkokul mezunu adaylar arasından kura usulüyle işe alım yapılacağını belirten ÇAYKUR 830 personel alımı ilanı hakkında merak edilen tüm detayları ve başvuru yöntemlerini haberimizde bulabilirsiniz.

Geçtiğimiz gün kamuoyuna personel alımı ilanını yayınlayan ÇAYKUR işçi kadrosuna 730 geçici beden işçisi ve 90 eski hükümlü ile engelli işçi alımı olmak üzere toplam 830 yeni personel alımı yapacağını duyurdu. ÇAYKUR’un kurumsal internet sitesi üzerinden yayınlanan duyuruda kurum bünyesinde görevlendirmek üzere en az ilkokul mezunu adaylardan çok sayıda mevsimlik işçi alımı yapılacağı belirtildi. Toplamda 830 işçi alımı yapacağını açıklayan ÇAYKUR’un yeni işçi alım ilanının ardından adaylarda aranan başvuru şartları ile başvuru tarihleri de kesinlik kazandı.

ÇAYKUR 730 Geçici Beden İşçisi Alımı Yapacak!

ÇAYKUR bünyesinde mevsimlik işçi olarak çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren ilanda adaylarda aranan başvuru şartları da belirtildi. Kurum bünyesinde normal statüde istihdam edilecek beden işçisi alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

  • 18 yaşını tamamlamış, 50 yaşından gün almamış
  • Erkek
  • En az ilkokul mezunu öğrenim düzeyine sahip
  • Müracaat edecekleri işyerinin bağlı bulunduğu ilin il ve ilçe sınırları içinde ikamet eden

İşe alınacak işçilerin ÇAYKUR tarafından yapılan kura ile istihdam edileceği belirtildi. Başvuruların 24 Şubat 2020 günü başlayıp 28 Şubat 2020’de sona ereceği açıklandı.

ÇAYKUR 90 Eski Hükümlü ve Engelli İşçi Alımı

ÇAYKUR bünyesinde çalıştırılması gereken engelli ve eski hükümlü işçi kontenjanlarındaki eksiklerin tamamlanması için,

  • Rize iline bağlı işyeri için; Cumhuriyet Çay Fabrikası Müdürlüğü’nde istihdam edilmek üzere 35 engelli ile 17 eski hükümlü personel alımı yapacak.
  • Trabzon iline bağlı işyeri için; Çamlı Çay Fabrikası Müdürlüğü’nde istihdam edilmek üzere 9 engelli ile 3 eski hükümlü personel alımı yapacak.
  • Artvin iline bağlı işyeri için; Arhavi Çay Fabrikası Müdürlüğü’nde istihdam edilmek üzere 3 engelli ile 2 eski hükümlü personel alımı yapacak.
  • Giresun iline bağlı işyeri için; Tirebolu Çay Fabrikası Müdürlüğü’nde istihdam edilmek üzere 1 engelli ile 1 eski hükümlü personel alımı yapacak.

ÇAYKUR tarafından istihdam edilecek toplam 47 engelli ve 23 eski hükümlü için geçici işçi noter kurası ile işe alım yapılacağı duyuruldu.

ÇAYKUR Geçici İşçi Alımı Başvuru Tarihleri ve Yeri

Çay İşetmeleri Genel Müdürlüğü’nün kurumsal internet sitesi üzerinden yayınlanan genel duyuruda, ÇAYKUR bünyesinde geçici işçi statüsünde çalışmak isteyen en az ilkokul mezunu adayların 24 Şubat 2020 gününden itibaren en geç 28 Şubat 2020 tarihine kadar başvurularını yapmaları gerektiği belirtildi. ÇAYKUR işçi alımı başvurularının İŞKUR il müdürlüğünden ya da İŞKUR resmi internet adresi üzerinden yapılacağı açıklandı.

ÇAYKUR İşe Alımda Noter Onaylı Kura Çekecek

ÇAYKUR yeni personel alımı ilanında kurum bünyesinde işe alınacak işçileri kura ile belirleneceğini açıkladı. 17 Mart 2020 sayılı günü Rize’de, 18 Mart 2020 Çarşamba günü Trabzon’da, 19 Mart 2020 Perşembe günü Artvin’de noter ortamında kura çekimi gerçekleştirileceği belirtildi. İşe girmeye hak kazanan adayların talep ettikleri iş yerlerine 2020 yaş çay kampanyası açılışından itibaren işe başlatılacağı belirtildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu