Çalışma Bakanlığı En Az 7 Bin TL Maaşla Sözleşmeli Personel Alacak

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Resmi Gazate’nin ilgili sayısında kamu personel alımı ilanı yayımlandı. Ankara merkezli olarak yapılacak istihdamlar için başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Bakanlığın Ankara’daki merkezinde sözleşmeli olarak görevlendirileceği belirtilen personel için ortalama 7 bin TL maaş verileceği kaydedildi. T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan kamu personel alımı duyurusunda 16 kişilik kontenjanın açıldığı belirtildi. İlan kılavuzu ve adaylarda aranan başvuru şartları hakkında merak edilen tüm detayları haberimizden takip edebilirsiniz.

Kamu personel alımı ilanları yayınlayan bakanlıklar arasına T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da girdi. Bakanlık bünyesinde kurum ve kuruluşları dahilinde istihdam süreçlerine bir yenisi daha eklenirken bakanlığın MİSGEP programı kapsamında 16 sözleşmeli personel alacağı bilgisi verildi. Resmi Gazete’nin ilgili sayısı üzerinden yayınlanan T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kamu personeli alımı ilanında adayların hangi kadrolara ne kadar maaşla istihdam edileceği de belirtildi.

Çalışma Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Unvan Ve Kontenjan Bilgileri

MİSGEP programı kapsamında T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sözleşmeli personel alımı ilanında hangi kadrolara ve unvanlara personel istihdam edileceği de açıklandı. Resmi Gazete’de duyurulan bilgilere göre dolgun maaşla bakanlık bünyesinde işe başlayacak olan adayların kadroları ve kontenjan bilgileri şu şekilde sıralandı:

 • Takım lideri (1 personel alınacak)
 • Kıdemli muhasebeci (1 personel alınacak)
 • Mühendis (10 personel alınacak)
 • İhale görevlisi (1 personel alınacak)
 • Muhasebe asistanı (1 personel alınacak)
 • Proje asistanı (2 personel alınacak)

Çalışma Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Süreci

Resmi Gazete’de yayımlanan T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ilanında adayların başvurularını nasıl yapacakları da belirtildi. Bakanlık bünyesinde ortalama 7 bin TL maaşla istihdam edilecek yeni personelin başvurularının Ankara’daki merkeze yapmaları gerektiği belirtildi. Şahsen veya zamanında yetiştirmek kaydı ile posta yoluyla yapılacak başvuruların kabul edileceği açıklandı.

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sözleşmeli personel alımına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların başvurularını gereken belgelerle birlikte en geç 10 Mart 2020 tarihine kadar tamamlamaları gerektiği belirtildi. Adayların başvuru merkezi olarak T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, Emek Mahallesi, 17. Cadde. No:13 Emek, Çankaya, 06529, Ankara adresini esas almaları gerektiği duyuruldu. Bu kuruma internet üzerinden yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği ve bu tür maillere cevap verilmeyeceği açıklandı.

Çalışma Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Şartları

Adayların, Madencilik Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi (MİSGEP) kapsamında uygun mesleki ve eğitim şartlarına haiz olması gerektiği açıklandı. T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından beyan edilen bu şartlara uygun olmayan adayların başvurularının tespit edilmesi halinde iptal edileceği belirtildi.

 • Maden sektöründe mesleğini yapmasına engel olacak bir sağlık sorunun bulunmaması,
 • Yurt içi seyahat engeli olmaması,
 • Başvurulan unvana göre talep edilen sertifika ve niteliklere sahip olması

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek adaylar unvanlarına göre 1.000 Euro ile 3.300 Euro arasında maaş alarak TL bazında yaklaşık 20 bin TL aylık maaş alabilecektir.

 • Takım lideri brüt 3000 – 3300 Avro,
 • Kıdemli muhasebeci 1700 – 2000 Avro,
 • Mühendis 2200 – 2500 Avro,
 • Muhasebeci asistanı 1200 – 1500 Avro,
 • Proje asistanı 1000 – 1300 Avro

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu