Çalışma Bakanı’ndan Geçici İşçilere Müjde Geldi!

Çalışma Bakanı’ndan Geçici İşçilere Müjde Geldi! Çalışma Bakanı Selçuk’tan geçici işçilere süre uzatma müjdesi geldi. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı bir açıklamada geçici işçiler için müjdeli haber verdi. Yaptığı açıklamada geçici işçiler için çalışma sürelerinin uzatıldığı haberini verdi. Buna göre geçici işçilerin çalışma sürelerinin 9 Ay 29 gün olarak uzatıldığını bildirdi.

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Tarım İşçileri Sendikasının düzenlediği eğitim toplantısına katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Selçuk geçici işçileri sevindiren bir haber verdi. Buna göre Bakan Zehra Zümrüt Selçuk geçici işçilerin çalışma sürelerine ilişkin bilgiler verdi.

 Çalışma Süreleri Uzatıldı

Çalışma Süreleri Uzatıldı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk katıldığı bir toplantıda çalışma hayatı ile ilgili bilgilerin yer aldığı açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk Antalya’da düzenlenen toplantıya katılarak bir konuşma gerçekleştirdi. Yaptığı konuşmada ise çalışma hayatındaki konu başlıklarını ele alarak konuşmasına devam etti.

Bakan Selçuk konuşmalarına taşeron işçilerinin kadroya alınma sürecini hatırlatarak, 2019 yılında asgari ücretine de % 26 oranda zam uygulaması yapıldığını hatırlattı. Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk geçici işçilere ilişkin konuşmalarda bulunarak şunları dile getirdi. Bakan Selçuk şöyle devam etti, yaptığımız Toplu iş sözleşmesinde geçici işçilerimizi ilgilendiren bir söz vermiştik. Hamdolsun sözümüzü yerine getirdik. 2019 yılında geçici işçi kardeşlerimizin çalışma sürelerini 9 ay 29 gün daha uzattık. Emekçi kardeşlerimizin ailelerine hayırlı ve uğurlu olsun dedi. Böyle çalışmaların birlikten doğduğunu belirten Bakan Selçuk bazı işlerin güç birliğinden doğduğunu belirterek kendimizi sizinle daha güçlü hissediyoruz diye belirtti.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu