Büyükşehir Belediyesi Lisans ve Önlisans Mezunu 67 Personel Alımı Yapıyor!

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfasında, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren yeni bir personel alım ilanı yayınlandı. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan ilan İŞKUR’un kamu memur alımları kategorisinde yer aldı. Bu ilana göre Samsun Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, KPSS 70 puan şartı ile memur-işçi statülerinde lisans ve Önlisans mezunu 67 personel alımı yapacağını duyurdu. Kamuda iş arayan üniversite mezunlarını yakından ilgilendiren ilana başvuruların 6 Nisan – 17 Nisan 2020 tarihleri arasında kabul edileceği açıklandı. Samsun Büyükşehir Belediyesi 67 kamu personel alımı ilanı hakkında merak edilen detayları haberimizde bulabilirsiniz.

İŞKUR’un kamu memur alımları kategorisinde yer alan güncel ilana göre Samsun Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere hem lisans hem de Önlisans mezunu öğrenim düzeylerinden ilan edilen kadrolara toplam 67 personel alımı yapılacağını duyurdu. Kurumdan yapılan açıklamada, “657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Hangi Kadrolara Personel Alacak?

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın İŞKUR üzerinden kamuoyuna duyurduğu personel alımı ilanında adayların hangi kadrolarda istihdam edileceği ve kaç kişilik kadroların açıldığı bilgisi de yer aldı. Alım yapılacak personelin Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinde memur – işçi statülerinde görevlendirilecek olup adayların işe alımında hangi şartların yer aldığı da ilan detaylarında belirtildi. Buna göre belediyenin personel alımı kadroları şu şekilde sıralandı:

 • 20 mühendis
 • 31 tekniker
 • 1 mimar
 • 2 kimyager
 • 11 tahsildar
 • 2 avukat

Samsun Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

İŞKUR internet sitesi üzerinden ilan edilen memur kadrolarına atanmak için ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki başvuru genel şartlarını taşımaları gerektiği belirtildi:

 • T.C. vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından mahrum olmamak
 • TCK 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile devletin güvenliğine ya da anayasal düzenin işleyişine karşı suçlar ile ilgili kanunda belirtilen yüz kızartıcı suçlardan dolayı mahkum olmamak
 • Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak
 • İlan edilen kadrolar için aranan özel başvuru şartlarını taşımak
 • Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe sunmak

İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul şartını taşımak gerektiği Samsun Büyükşehir Belediyesi memur alımı ilanında başvuru özel şartları içinde yer aldı. Bununla birlikte adayların 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden belirtilen asgari KPSS puanını almış olmaları gerektiği ifade edildi. Ayrıca adaylar için daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak şartı da ilan metninde yer aldı.

Adayların başvuru işlemleri sırasında istenen belgeler ile birlikte 6 Nisan 2020 tarihinden 17 Nisan 2020 Cuma günü saat 17.00’ye kadar başvurularını yapabilecekleri belirtildi. Elektronik ortamda www.saski.gov.tr internet adresine yapabilecekleri açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu