Büyükşehir Belediyesi KPSS Şartsız Yeni Mezun Personel Alımı Yapıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görevlendirilmek üzere personel alımı yapılacak! KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) puan şartı olmadan İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren kamu personel alımı ilanı geçtiğimiz günlerde İBB istihdamlarının yapıldığı İBB Kariyer internet sayfası üzerinden kamuoyuna duyuruldu. KPSS puan şartı olmadan üniversitelerin lisans eğitimi veren, Rehberlik ve Psikoloji bölümünden mezun personel alımı yapılacağı açıklanan ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları ve ilan detayları da İBB Kariyer sayfasında yer aldı. İBB bünyesinde çalışmak isteyenlerin yakından ilgilendiği kamu personel alımı ilanı hakkında merak edilen tüm detayları haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin personel alımı ve istihdamlarını gerçekleştirdiği İBB Kariyer internet sayfası üzerinden yeni iş ilanları yayınlanmaya devam ediliyor. Belediye bünyesinde çalışmak isteyenlerin yoğun ilgi gösterdiği ilanlar arasında geçtiğimiz günlerde belediye bünyesinde istihdam edilmek üzere rehberlik ve psikoloji bölümünden yeni mezun personel alımı yapılacağı aktarıldı. İlanda dört yıllık lisans eğitimi veren üniversitelerin rehberlik ve psikoloji bölümünden mezun personel alımı yapılacağı aktarılırken personel alımında KPSS puan şartı aranmadığı da duyuruldu.

İBB Psikolojik Danışman Personel Alımı İlanı Yayınlandı

İBB Kariyer sayfasında geçtiğimiz günlerde yayınlanan psikolojik danışman personel alımı ilanında istihdam edilecek çalışanların İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Çocuk Etkinlik Merkezleri’nde görev yapacağı aktarıldı. Psikolojik danışman kadrosuna yapılacak olan personel alımında çalışanların şu görevleri yerine getirmesi gerektiği hatırlatıldı:

 • Gözlem olay kaydı, derecelendirme ölçekleri, yetenek testleri ve kişilik envanterleri gibi ölçme araçlarını kullanmak,
 • Öğrencilerin çeşitli yetenek ve özelliklerini yakından tanımak,
 • Envanter sonuçlarını baz alarak çocukların kişisel ve profesyonel gelişimini devam ettirmek,
 • Çocuklarda meydana gelen sorunların kaynağını anlamak ve çözüm bulunması konusunda danışana yardımcı olmak,
 • Aileye ya da öğretmenlere çocukların eğitimi konusunda rehberlik ve psikolojik danışmanlık desteği vermek

Bu görevleri yerine getirmek üzere İBB bünyesindeki Çocuk Etkinlik Merkezleri’nde çalışacak personelde ayrıca özel başvuru şartları da arandığı ilan edildi. İBB Kariyer adlı internet sitesi üzerinden duyurulan güncel personel alımı ilanında, belediye bünyesinde rehber ve psikolojik danışman olarak görev yapacak adayların, İstanbul Avrupa Yakası’nda; Esenyurt, Beylikdüzü, Küçükçekmece, Silivri, Avcılar veya çevre ilçelerinde ikamet etmesi gerektiği vurgulandı. Bunun yanı sıra İstanbul Anadolu Yakası’nda ise Kartal, Pendik veya çevre ilçelerde ikamet eden Psikolojik Danışman adaylarının işe alımı yapılacağı duyuruldu.

İBB Psikolojik Danışman Personel Alımı Başvuru Şartları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin personel alımı ve istihdamlarını gerçekleştirdiği İBB Kariyer sayfası üzerinden güncel olarak yayınlanan kamu personeli alımı ilanında adaylarda aranan özel başvuru şartları da yer aldı. Bunun yanı sıra KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) puan şartının talep edilmeden istihdamın yapılacağı aktarıldı. Belediye bünyesinde Çocuk Etkinlik Merkezleri’nde görev yapacak psikolojik danışman personel alımı başvuru şartları şu şekilde belirtildi:

 • Üniversitelerin lisans eğitimi veren, Rehberlik ve Psikoloji bölümünden mezun,
 • Alanında en az 2 yıl deneyimli,
 • MS Office programlarına hakim,
 • Diksiyonu düzgün, profesyonel gelişimine önem veren,
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmayan,
 • Çocuklar ile iletişimi kuvvetli

Bu şartları taşıyan Psikoloji ve Rehberlik bölümü mezunları İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İBB Kariyer adlı internet sayfası üzerinden başvurularını online bir şekilde yerine getirebilirler. Başvurusu olumlu sonuçlanan adaylar yüz yüze görüşme için ileri bir tarihte çağırılacaktır.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu