Büyükşehir Belediyesi KPSS 70 Puan Şartıyla 134 Memur Alımı Yapıyor!

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren kamu personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere 134 memur alımı yapacağını açıkladı. Söz konusu Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan kamu personel alımı ilanında ayrıca adaylarda aranan başvuru şartlarına yer verildi. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak çalıştırılacak olan yeni personelde Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) en az 70 puan alma şartının olduğu görüldü. Belediyenin hangi kadrolara ne kadar memur alımı yaptığına dair detaylı bilgileri ve adaylarda aranan başvuru şartlarını haberimizde bulabilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayımlanan kamu personel alımı ilanları arasında Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yeni 134 memur alımı ilanı da yer aldı. Yayınlanan ilana göre Samsun Büyükşehir Belediyesi, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 6 Mart – 10 Mart 2020 tarihleri arasında toplam 134 memur alımı yapacağı açıklandı. Memur alımı için başvuruda bulunmak isteyen adaylardan KPSS 70 taban puan şartı arandığı belirtildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi 134 Memur Alımı Yapacak!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanan memur alımı açıklamasında; “Belediye başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak çalışmak isteyen adayları yakından ilgilendiren Samsun Büyükşehir Belediyesi kamu personel alımı ilanında ayrıca adaylarda aranan başvuru şartları da belirtildi. Toplamda 40 farklı kadroya memur alımı yapılacağı duyuruldu. Hangi kadrolara ne kadar memur alımı yapılacağını ilan.gov.tr adresi üzerinden takip edebilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı Başvuru Genel Şartları

İlan edilen memur kadrolarına atanmak için başvuruda bulunmak isteyen adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şu genel şartlara sahip olmaları gerektiği açıklandı:

  • T.C. vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
  • TCK’nın 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, devletin güvenliğine ve anayasal düzenin işleyişine karşı suçlar ile ilgili kanunda belirtilen yüz kızartıcı suçlardan dolayı hüküm giymiş olmamak
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak
  • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek akıl hastalığı ya da bedensel engeli bulunmamak
  • İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak

Samsun Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı Başvuru Özel Şartları

  • İlanda yer alan unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak
  • 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) en az 70 puan almış olmak
  • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik ve ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak
  • Veri hazırlama ve kontrol işletmeni ve bilgisayar işletmeni kadroları için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başvuruda İstenen Belgeler

Başvuru esnasında ibraz edilmesi gereken Samsun Büyükşehir Belediyesi memur alımı başvuru formunun, belediyenin resmi internet sitesi üzerinden temin edilebileceği açıklandı. Bunun yanı sıra adayların nüfus cüzdanı fotokopisi, diploma belgesinin aslı, KPSS sonuç belgesi ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığını gösterir belgeyi başvuru işlemleri sırasında ibraz etmesi gerektiği duyuruldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu