Büyükanneye Torun Maaşı Başvuru Sonucu Sorgulama

Torununa bakan büyükanneye maaş verilmesi konusunda detaylı bilgiye buradaki yazımızda yer vermiştik . 4A SSK kapsamında çalışan annelerin çocuklarına bakan büyükannelere maaş ödenmesi ile ilgili başvurular 20 Şubat 2017 tarihinde sona ermişti. Sıra geldi başvuru sonucunu öğrenmeye. Toruna bakan büyükanne başvuru sonuçları nasıl ve nereden sorgulanabilir. Bu yazımızda bu konuda sizlere detaylı bilgi sunmaya çalışacağız.

Torununa bakan büyükanne başvuru sonucu sorgulama

Başvuru sonuçları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden yapılabilecek. Başvuru sonuçlarının nasıl sorgulanabileceği konusunda sizlere bilgi sunmaya çalışacağız.

 • Başvuru işlemleri menüsünün altındaki başvuru sorgula menüsüne tıklayınız.

 • Başvuru sorgula seçeneğinde yukarıdaki gibi bir resim çıkacaktır. Buradan anne TC kimlik numarası,  Baba TC kimlik numarası,  çocuk TC kimlik numarası, büyükanne TC kimlik numarası ile aşağıdaki doğrulama kodu bilgilerini girip sorgula butonuna bastığınızda karşınıza başvuru sonucu ekranı gelecektir. Buradan maaş hak edip hak etmediğiniz konusunda bilgi edinebilirsiniz.

Toruna bakan büyükanneye ne kadar maaş ödenecek?

Torununa bakan büyükannelere 425 TL tutarında destek yapılacak.Bu destekten faydalanabilmek için;

 • Türk vatandaşı olmak,
 • Belirlenen illerde ikamet ediyor olmak.(Bu iller Sakarya, Konya,Tekirdağ, İstanbul, Bursa, İzmir, Antalya, Ankara, Kayseri ve Gaziantep)
 • Çocuk ve annenin aynı evde yaşıyor olması gerekmekte.
 • Çocuğun başvuru tarihi itibariyle 3 yaşını tamamlamamış olması gerekmekte.
 • Annenin en az 18 yaşını tamamlamış olması ve özel sektörde 4A SSK kapsamında çalışıyor olması gerekmekte.
 • Ayrıca en az 360 gün SSK primi yapmış olması gerekmekte.
 • Annenin ücretli analık izin süresinin bitmiş olması gerekmekte.

Büyükanne torun maaşı ödemeleri ne zaman başlayacak?

Başvuru sonuçlarının ardından torunlarına bakan büyükannelere maaş ödenmesi en geç 2017 mart ayı itibariyle başlamış olacak. Bununla ilgili resmi açıklama daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

29 Yorum

 1. Merhaba bende torunuma bakıyorum çalişmiyor um emeklilimyok torunum 3 yaşını bitirecek bende babaanne parası alabilırmiyım

  1. Merhaba
   İstenen şartları sağlayan herkez başvuruda bulunabilir. Online olarak başvuruda bulunabilirsiniz.

 2. Merhaba ben torun bakıyorum bakıcı parası alabilirmiyim alırsam nereye muracat edilir interneten olurmu çünkü evde çocuk bakıyorum henüz 3 aylık ne yapmam gerekiyor şimdiden teşekürler

  1. Merhaba
   Online şekilde torun bakım aylığı başvurusu yapmak isteyen kişiler için Aile, Çalışma ve Sosyal Yardımlaşma Bakanlığı resmi internet sitesinden başvuruda bulunabilirsiniz.

 3. Merhaba,gerekli evrakları hazırlayarak 28 Nisan tarihinde bağlı olduğumuz İşkura verdik ve bugün 19 Temmuz halaa haber veya cevap yok.Ek listeden hak kazananlara ödemeler ne zaman başlayacak.

 4. MERHABALAR KAYITLARIMIZI VERDİK NEZAMAN ONAYLANACAK MARTTAN BERİ BEKLİYORUZ. HALA BİR CVP GELMEDİ

 5. Merhaba , 10 martta açıklanacağı yönünde bir yazı görmüştüm fakat açıklanmamış

 6. Merhaba basvuru sorgula yapinca 28 şubat itibariyle değerlendirilecek yaziyor.
  Ne zaman açıklanacak sonuçlar
  5 mart oldu hala bisey yok.
  Cok başvurudan dolayı mi acaba.
  kesin bir bilgi de yok.
  çalışma ve sosyal politikalar bakanlığını aradim .internet üzerinden yapılıyor sonuçlar diyo ama
  hala bi sonuç yok

 7. merhaba, 1 mart açıklandı deniyor,
  10 mart maaş alabilecekler deniyor,
  sonuş belli değil bir sorum daha olacak büyükanne maaşı nasıl alacak ?

  1. Merhaba. 01 Mart 2017 tarihinde açıklanacağı ve maaşların da 10 Martta ödeneceği söylenmişti. ama ses seda yok. Gelişmeler için bizi takipte kalın lütfen.

 8. Sorgula bölümünde hiç bir şey çıkmıyor kayıt olduğumuz tarih çıkıyor sadece nasıl öğrenebiliriz yardımcı olursanız sevinirim

 9. merhaba.buşuru sorgulama ekranında sorgulama yaptım.28 şubat tarihinden sonra belirlenecektir uyarısı veriyor.Henüz bir açıklama yok 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu