Piyasalarda halka arz hareketliliği devam ediyor. Göknur Gıda’nın halk arz tarihleri ve detaylar belli oldu. Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketi sonrasında bir süre işlemlere ara verilen Borsa İstanbul’da halka arz iki defa ertelenmişti.

Türkiye’nin önde gelen gıda şirketlerinden biri olan Göknur Gıda’nın Borsa İstanbul’da halka arzına ilişkin detaylar ise araştırılmaya devam ediyor. Birçok yatırımcının yakından takip ettiği halka arz konusunda oransal mı, eşit mi arz yapılacağı gibi konularda merak ediliyor. Halka arz tarihlerinin de netleşmesinin ardından arz yöntemi ve fiyatı da araştırılıyor.

GÖKNUR GIDA HALKA ARZ TARİHLERİ NE ZAMAN?

Türkiye’nin önde gelen gıda şirketlerinden biri olmayı başaran Göknur Gıda Borsa İstanbul’da yerini almaya hazırlanıyor. Organik meyve suları ve meyve püreleri alanında başarılı faaliyetler gösteren Göknur Gıda, 8 – 10 Şubat 2023 tarihleri arasında halka arzının yapılması bekleniyordu. Ancak deprem felaketi sonrasında tarihler de güncellendi.

İlk olarak 15 – 17 Şubat 2023 tarihleri olarak revize edilen talep toplama tarihleri bir kere daha ertelenmişti. Bu kapsamda Göknur Gıda Maddeleri Enerji İmalat İthalat İhracat Tic. ve San. A.Ş. için talep toplama tarihleri netlik kazandı. Buna göre paylarını halka arzına ilişkin talep toplama tarihi 1 – 2 – 3 Mart 2023 tarihleri olarak belirlendi.

GÖKNUR GIDA HİSSE FİYATI NE KADAR?

1 - 3 Mart 2023 tarihleri arasında 3 gün sürecek talep toplama aşamasında 79 milyon 250 bin TL nomna değerli paylar, 11 TL sabit fiyat ile satışa sunulacak. Hisselerin eşit dağıtım yöntemi ile pay edileceği aktarılıyor. ‘’#GOKNR’’ kodu ile piyasalarda işlem görecek.

KAÇ LOT HALKA ARZ EDİLECEK?

Göknur Gıda halka arzında bireysele 57.060.000 adet lot dağıtılacak. 500.000 katılıma 114 lot (1.255 TL), 700.000 katılıma 95 lot (1.045 TL), 1 milyon katılıma ise 57 lot (628 TL) lot dağıtımı yapılacak. 1 Mart’ta başlayan talep toplama işlemi 3 Mart’ta sona erecek.

Editör: TE Bilisim