BOREN Personel Alımı İlanı Resmi Gazete’de Yayımlandı!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Başkanlığı (BOREN) tarafından yeni bir personel alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan personel alımında adayların hangi kadrolara istihdam edileceği belirtildi. BOREN bünyesinde kamuda çalışmak isteyen adayların yakından ilgilendiği yeni kamu personel alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartları da aktarıldı. Kamu kurum ve kuruluşlarında iş arayanları ilgilendiren Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Başkanlığı (BOREN) personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Başkanlığı’nın merkez (Ankara) teşkilatında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin ilgili maddesi kapsamında ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 27. maddesi kapsamında “Giriş Sınav Bilgileri Tablosu”nda unvanları ve nitelikleri belirtilen toplam 10 adet pozisyon için yapılacak sözlü sınav sonucuna göre sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Başkanlığı Sözleşmeli Personel Yönetmeliği kurallarına göre alım yapılacağı belirtilen personel alımında başvuruları kabul edilen adayların hangi kadrolara istihdam edileceği de belirtildi.

Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Başkanlığı Personel Alımı Başvuru Şartları

Sözlü sınava 2018 ya da 2019 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) her bir grup pozisyonu için Ek-1’deki tabloda aranan puan türlerinden belirtilen asgari taban puanı almış olanların başvuruda bulunabileceği belirtildi. Ayrıca Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Başkanlığı bünyesinde memur olarak çalışmak isteyen adayların yalnız bir grup için başvuruda bulunabilecekleri açıklandı. Birden fazla grup için başvuru yapılması halinde adayın yapmış olduğu tüm başvuruların iptal edileceği ve bu şekilde sınava girenlerin kazanmış olmaları halinde bile göreve başlatılmayacağı belirtildi.

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak ve son başvuru tarihi itibarıyla başvuruda bulunacak grup için belirtilen öğrenim programlarından mezun olması gerektiği açıklandı. Yurt dışında öğrenim görmüş adayların YÖK tarafından denkliği kabul edilmiş eğitim kurumlarının birinden mezun olması gerektiği belirtildi.

Mühendis ve fizikçi pozisyonlarına başvuruda bulunacak adaylar için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından İngilizce dilinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’nda (YDS) en az D düzeyinde puan almış olmaları gerektiği açıklandı.

Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Başkanlığı Personel Alımı Başvuru Tarihi ve Şekli

Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Başkanlığı’nın bünyesinde belirtilen kadrolarda personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların başvurularını 2 Mart 2020 Pazartesi günü başlayacağı belirtildi. İlgili pozisyonlara son başvuruların 17 Mart 2020 Salı günü saat 17.00 itibarıyla sona ereceği açıklandı.

Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Başkanlığı’nın resmi internet sitesi olan www.boren.gov.tr adresli sitesi üzerinde açılacak olan “Sözleşmeli (Asli) Personel Alımı Giriş Sınavı Başvurusu” bağlantısı üzerinden doldurulacak başvuru formunun adaylar tarafından doldurulması gerektiği ilan detaylarında yer aldı. Adayların başvuru esnasında başvuru formuna şu belgeleri eklemeleri gerektiği duyuruldu:

  • Adayın fotoğrafı
  • KPSS Sonuç belgesi
  • Diploma veya geçici mezuniyet belgesi
  • Mühendis ve Fizikçi pozisyonlarına başvuruda bulunacak adaylar için yabancı dil belgesi (YDS)

Bu belgelerin PDF veya resim formatındaki hallerinin hazır bulundurulması gerektiği açıklandı. İnternet sitesi üzerinden yapılan başvuruların ardından adaylara posta veya diğer iletişim kanallarıyla herhangi bir belge gönderilmeyeceği duyuruldu. Başvuru işlemleri sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya eksik belge gönderdiği tespit edilen adayların başvurularının kabul edilmeyeceği açıklandı. Sözlü sınava Kamu Personel Seçme Sınavı puanları esas alınarak yapılacak sıralama neticesinde ilan edilen pozisyon sayısının dört katı adayın çağrılacağı belirtildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu