Black Friday 2019 Ne Zaman ?

Black Friday 2019 Ne Zaman? Black Friday Amerika başta olmak üzere tüm dünyada gerçekleştirilen alışveriş çılgınlığı olarak bilinmektedir. Mağazalar ve e-Ticaret sitelerinde Black Friday’e özel indirimler gerçekleştiriliyor. Gerçekleştirilecek olan Black Friday için mağazalar ve internet üzerinden gerçekleştireceğimiz alışverişler için e-Ticaret siteleri indirim şenliği gerçekleştirerek alışverişi yarışa dönüştürmektedirler.

Her yıl düzenlenen Black Friday için bu yıl da alışveriş patlaması yaşanması beklenmektedir. Alışveriş tutkunları bu günü beklemeye çoktan başlamış durumda. Kara Cuma olarak adlandırılan bu gün Türkiye’de de alışverişte yoğunlaşmaya ve hatta neredeyse alışverişte rekor kırılmaktadır. Black Friday 2019 yılı için 29 Kasım Cuma( Kara Cuma) gününe denk gelmektedir.

Black Friday Nedir?

Black Friday Nedir? Tüm dünyada gerçekleştirilen alışveriş çılgınlığı olarak adlandırabiliriz. Tüm dünyada ve Amerika’da gerçekleştirilen Black Friday, bizim değimimizle Kara Cuma artık Türkiye’dede gerçekleştiriliyor.

Amerika’da Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma gününe özel olarak düzenlenen indirim kampanyaları ile alışverişte patlama yaşanıyor. Kasım ayının 4. Cuma gününe gelen Kara Cuma için özel indirim kampanyaları hazırlanıyor.

Black Fridey, Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma gününe 1932 yılından bu güne Noel alışverişinin başlangıcı olarak kabul görmektedir. Black Friday’in gelmesi ile birlikte mağazalar sabahın erken saatlerinden itibaren açılmaktadır.

Kimsenin beklemediği kadar indirimlerin gerçekleştiği mağazalar erken açılmalarına rağmen, çok geç saatlerde kapanmaktadırlar. Kanada ve İngiltere ülkelerinde özel olarak hazırlıkların gerçekleştirildiği Black Friday günleri bulunmaktadır. Black Friday zamanında sadece mağazalar değil, internet üzerinden de satış yapan çeşitli şirketler de indirimli satışlar gerçekleştirmektedirler.

Black Friday İlk Ne Zaman Telaffuz Edilmiştir?

Black Friday İlk Ne Zaman Telaffuz Edilmiştir? Alışveriş çılgınlığına ilk defa tarihte 1961 yılında gazeteler Black Friday olarak manşetler atmış olmaktadırlar. Nedeni ise o gün için Philadelphia’da yaşanan yoğun alışveriş nedeni ile yoğunlaşan trafik ve zorluklardan dolayı bu isim verilmiş durumdadır. Adına Kara Cuma denilse de bu durum son zamanlarda hem satışı yapan için hem de alışveriş yapan için son derece olumlu yönde karşılanıyor.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu