Bim 81 İle 5000 Personel Alımı Yapacağını Açıkladı!

Türkiye’de milyonlarca müşterisi bulunan Bim marketler zinciri tarafından güncel bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada 2020 yılı hedeflerine yer verilirken Bim bünyesinde 81 ildeki şubelere yıl sonuna kadar personel alımı sayısı da duyuruldu. Yılın geri kalan sürecinde en az ilkokul mezunu adaylar arasından 5 bin yeni personel alımı yapılacağına yer verildi. Bim personel alımı detayları ve başvuru şartları hakkında merak edilen tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Türkiye’nin 81 ilinde bulunan binlerce şubesiyle gıda ve perakendecilik sektörünün önde gelen süpermarketlerinden olan Bim, yeni yılda da bünyesinde çeşitli kadrolarda istihdam etmek üzere yeni personel alımı ilanları yayınladı. Son dakika gelişmesi olarak kurumsal internet sitesi üzerinden açıklama yapan Bim’in duyurusunda 2020 yılı hedeflerine yer verildiği görüldü. Bununla birlikte yılın geri kalan döneminde en az ilkokul mezunu adaylar arasından 5 bin yeni personel alımı yapılacağına yer verildi. Bim’in Türkiye genelinde bulunan şubelerine yapacağı 5 bin yeni personel alımı duyurusunda ayrıca adaylarda aranan başvuru şartlarına da değinildi. Türkiye’nin 81 ilinin yanı sıra yurt dışında da şubelerin açılacağı ve Bim yeni personel alımlarının yurt dışı şubelerde istihdam edilecek yeni çalışanlar için de yapılacağı kaydedildi.

Bim Türkiye Genelinde 5 Bin Personel Alımı Yapacak!

Geçtiğimiz yılı 40 milyar TL ciro ile kapatan Bim marketler zinciri 2020 yılı için 1 milyar TL’lik yatırım hedefi konulduğunu internet sitesi üzerinden yaptığı güncel duyuru ilanı ile kamuoyuyla paylaştı. Söz konusu duyuruda yeni yılda atılması gereken adımlar ve hedefler kapsamına tüm şubelerde çeşitli kadrolarda istihdam edilmek üzere 5 bin yeni personel alımı yapılacağına da yer verildi.

Perakende satış sektörünün en çok tercih edilen öncü kuruluşlarından Bim, sektörde faaliyetlerine başladığı ilk günden bu yana müşteri memnuniyeti odaklı düşünerek, genç işsizlere ve iş arayanlara istihdam kapısı olmaya devam ediyor. Bim marketler zinciri, yeni yıldaki hedeflerini karşılamak için açacağı yeni şubelerinde binlerce personel alımı yaparak istihdam seferberliğine dahil olacağını duyurdu.

2018 yılına kıyasla 2019 yılında yüzde 24 büyüme kaydettiğini açıklayan Bim marketler zinciri, 2020 yılı hedeflerini de kamuoyuna duyurdu. Şirketin net karı yüzde 3 seviyesinde açıklanırken toplamda 2 milyar TL’lik vergi ve SGK ödemesi yapıldığı belirtildi. Yapılan son dakika açıklaması kapsamında 2020 yılında 5 bin kişiyi istihdam edeceğine ve 1 milyar TL yatırım yapacağına değinen Bim marketler zincirinde konuyla ilgili açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Günde 5 milyon tüketiciye yüksek kaliteyi en uygun fiyatlarla sunan, 50 bini aşkın insana istihdam sağlayan, küçük ve orta ölçekli 500’ü aşkın tedarikçiden ürün alarak onları destekleyen BİM, sadece perakende sektörünün lideri değil aynı zamanda ülke ekonomisi için yüksek katma değer ortaya koyan, enflasyon ve işsizlikle mücadeleyi destekleyen bir kurumdur.”

Bim Personel Alımı Başvuruları Başladı

2020 yılı hedefleri kapsamında yurt genelinde 5 bin personel alımı için ilk müracaatların alınmaya başlandığı belirtildi. Bim personel alımı başvuruları şirketin kurumsal internet adresi üzerinden yapılıyor. Bim marketlerinde istihdam edilecek personelin kadrolarından bazıları şunlardır:

 • Meyve – sebze personeli
 • Mağaza satış elemanı
 • Depo personeli
 • Muhasebe personeli
 • Bölge mağaza personeli
 • Et şarküteri personeli
 • Unlu mamuller personeli
 • Kasa reyon personeli
 • Taze gıda personeli
 • Genel başvuru
 • Perakende satış elemanı
 • Depo operatörü

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu