BİLSEM Sınavı 2020 Tarihleri Belli Oldu!

BİLSEM Sınavı 2020 Tarihleri Belli Oldu! Özel yetenekleri olan öğrencilerin eğitim alabildiği BİLSEM 2020 yılı için sınav tarihleri belli oldu. Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinin kısaltılmış ismi olan BİLSEM, ilkokul çağındaki çocuklarda sınav ile tespit edilmiş özel yeteneklere sahip öğrencilerin, devlete bağlı olarak açılmış özel eğitim kurumlarında eğitim-öğretim görmesini sağlamaktadır.

Zorunlu eğitimin dışında da hazırlanan çeşitli programlar çerçevesinde öğrencilerin sahip olduğu özel yeteneklerini geliştiren BİLSEM, bünyesinde eğitim almak isteyen bu çocuklar her yıl yapılan sınav sonrasında belirlemektedir. 2020 yılı içerisinde özel yetenekli çocukları belirlemek için yapılacak olan BİLSEM sınav tarihleri açıklandı.

BİLSEM 2020 Yılı Sınav Takvimi

BİLSEM 2020 Yılı Sınav Takvimi aşağıdaki gibi olmaktadır.

BİLSEM grup tarama sınav tarihleri 4 Ocak 2020 – 19 Nisan 2020 arasında gerçekleştirilecektir. Yapılan 2020grup tarama sınav sonuçları ise 22 Nisan 2020 tarihinde açıklanacaktır.

Bireysel değerlendirme sınav tarihleri 1 Haziran 2020 – 28 Ağustos 2020 arasına gerekleştirilecektir. Yapılan bireysel değerlendirme sınav sonuçları da 4 Eylül 2020 tarihinde açıklanacaktır.

BİLSEM 2020 Sınav Başvuru Tarihleri

BİLSEM 2020 Sınav Başvuru Tarihleri, BİLSEM sınavı için öğretmenlerin gözlemleri sonucunda, sınıf öğretmenleri tarafından e-okul sistemi üzerinden başvuru yapılmaktadır. BİLSEM 2020 yılı için başvuru tarihleri 25 Kasım 2019 – 6 Aralık 2019 tarihlerinde sınıf öğretmenleri tarafından e-Okul sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. Yapılacak olan BİLSEM 2020 sınav başvuruları sınıf öğretmenleri tarafından e-okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden öğrenci gözlem formlarının doldurulması ile gerçekleştirilmektedir.

BİLSEM Nedir?

BİLSEM Nedir? İlkokullarda sınav ile tespit edilen özel yetenekleri bulunan öğrencilerin, üst düzeylerde kullanmak amacı ile devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumlarına verile ad olmaktadır. BİLSEM ismi Bilim ve Sanat Eğitim merkezlerinin kısaltılmış hali olmaktadır. İlkokul çağında bulunan ve sınav ile tespit edilen özel yetenekleri olan öğrencilerin,  açılan bu eğitim kurumlarında normal eğitim düzeyini aksatmadan, sahip oldukları yetenekleri geliştirmek adına devlete bağlı olan eğitim kurumlarıdır. Buna göre Türkiye genelinde olmak üzere her ilde bir BİLSEM bulunmaktadır. Şehrin yoğunluğuna göre de BİLSEM eğitim merkezleri birden fazla olabilmektedir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu