Benim zamanaşımına uğramış param var mı?

Bankalarda unuttuğunuz paranız olabilir. Bunu aşağıda vermiş olduğumuz sayfadan sorgulayabilirsiniz.

Bankada unutulan para sorgulama

Bankada unutulan paranızı https://www.zamanasimi.org/tbb.xhtml adresinden sorgulayabilirsiniz. Bu adresten giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir;

Burada adınızı, soyadınızı ya da arama yapmak istediğiniz kişinin adını soyadını yazarak tüm bankalar ya da istediğiniz bir banka seçeneğini seçerek sorgulama yapabilirsiniz.Sorgulama sonucunda eğer bankada unutmuş olduğunuz paranız yoksa karşınıza aşağıdaki gibi bir sonuç çıkacaktır.

Eğer varsa zamanaşımı tutarı ve bulunduğu banka bilgileri liste halinde karşınıza gelecektir.

Bankada unutulan paralar nelerden oluşmaktadır?

bankalardaki mevduatlar,  katılım fonları, emanet ve alacaklardan hesap sahibinin en son talebi ya da yapmış olduğu işlemi üzerinden 10 yıl geçmiş olmasına rağmen üzerinde herhangi bir işlem yapılmamış olan tutarlar zamanaşımına tabidir.

Bankada unutulan parayı çekmek için son tarih ne zaman?

Bankalarda unutulan ve zamanaşımına uğramış paralar için kişilerin ya da hak sahiplerinin en geç 15 Haziran 2017 tarihine kadar ilgili banka şubesi veya Genel Müdürlüğü kimlik belgeleri ile başvuru yapmaları gerekmektedir Bu tarihe kadar başvuru yapılmaması halinde bu tutarlar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilecektir

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu