Belediyeye KPSS 60 Puan Şartıyla 50 İtfaiye Eri Alımı Yapılacak!

Belediye bünyesinde itfaiye eri olarak görev yapmak isteyenleri yakından ilgilendiren ilanlar yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından, belediye bünyesinde istihdam edilmek üzere 50 itfaiye eri alımı yapılacağı açıklandı. Belediyenin internet sayfası üzerinden duyurulan personel alımı ilanında itfaiye eri olarak çalışmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da aktarıldı. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın kadın ve erkek adaylar arasından istihdam edeceği itfaiye eri alımında, adaylarda 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) en az 60 puan alma şartı arandığı bildirildi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı 50 itfaiye eri alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümleri kapsamında 50 yeni itfaiye eri alınacağı kamuoyuna duyuruldu. İtfaiyeci olmak isteyenlerin KPSS puanına sahip olması gerektiği belirtilirken, internet üzerinden duyurulan ilanda, “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Belediye İtfaiye Eri Alımı Başvuru Genel Şartları

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sayfası aracılığı ile ilan edilen itfaiye eri kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan şartları taşımaları gerektiği açıklandı:

 • T.C. vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
 • TCK 53. maddede belirtilen süreler geçmiş olsa dahi, devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak
 • Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak veya muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak
 • İlanda belirtilen özel başvuru şartlarını taşımak

Belediye İtfaiye Eri Alımı Başvuru Özel Şartları

 • Mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak
 • 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türünden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak
 • Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla en az 1.67 metre olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması (Boy ve kilo tespitleri belediye yetkilileri tarafından yapılacaktır.)
 • İtfaiye eri alım sınavının yapıldığı tarih itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak
 • Sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları
 • 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların müracaatlarını en geç 20 Nisan 2020 tarihine kadar Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sayfası olan www.tekirdag.bel.tr adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzaladıkları başvuru formunu doldurarak belediye adresine şahsen yapmaları gerektiği açıklandı. Posta ve mail yolu ile veya eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yetkilileri tarafından değerlendirmeye alınmayacağı belirtildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu