Belediyeye KPSS 55 Puanı ile Erkek – Kadın İtfaiye Eri Alımı Yapılacak!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan kamu personel alımı ilanları arasında Aksaray İli Taşpınar Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan itfaiye eri alımı ilanı da yer aldı. Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) 55 puan alan adaylar arasından yapılacak itfaiye eri alımına kadın ve erkek adayların başvuruda bulunabileceği açıklandı. İtfaiye eri alımında ilanda adaylarda aranan başvuru şartları ve başvuru tarihi de açıklandı. Aksaray İli Taşpınar Belediye Başkanlığı bünyesinde daimi olarak itfaiye eri kadrosunda çalışmak isteyen adayları yakından ilgilendiren kamu personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenler Resmi Gazete’de her gün yayımlanan kamu personel alımı ilanlarını yakından takip etmeye devam ediyor. Son olarak Aksaray İli Taşpınar Belediye Başkanlığı tarafından kamuoyuna duyurulan personel alımı ilanında, belediye bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere kadın ve erkek itfaiye eri alımı yapılacağı açıklandı. Yayımlanan ilanda ayrıca adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı bulunan adayların istihdam edileceği bu ilanda başvuru için belirlenen koşulları taşıyan adayların ilanda belirtilen son başvuru tarihine kadar başvuru işlemlerini tamamlamaları gerektiği aktarıldı.

Aksaray İli Taşpınar Belediye Başkanlığı İtfaiye Eri Alımı İlanı

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Aksaray İli Taşpınar Belediye Başkanlığı tarafından itfaiye eri alımı ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda, “Taşpınar Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadroya açıktan atama yoluyla itfaiye eri alınacaktır.” açıklaması yapıldı. Belediye bünyesinde boş itfaiye eri kadrosu için yapılacak personel alımı ilanına başvuruda bulunacakların uyması gereken başvuru genel ve özel şartları da ilan detaylarında yer aldı.

İtfaiye Eri Alımı Başvuru Genel Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan şartları taşımak
 • T.C. vatandaşı olmak
 • Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak
 • TCK 53. maddede belirtilen süreler geçmiş olsa bile devletin güvenliğine ve anayasal düzenin işleyişine karşı suçlar ile zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak
 • Mesleğini devamlı yapmasına engel olabilecek bedensel engeli veya akıl hastalığı ile bulaşıcı hastalığı bulunmamak

Belediye İtfaiye Eri Alımı Başvuru Özel Şartları

 • İtfaiye eri unvanı için mezun olunan okul öğrenim şartını taşımak
 • 2018 KPSS P3 puan türünden en az 55 puan almış olmak
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak
 • Kadınlarda en az 160, erkeklerde en az 167 cm boyda olmak (Boy – kilo tespitleri belediyede yapılacaktır.)
 • Sınav tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak
 • Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların 27 Nisan 2020 tarihinden 1 Mayıs 2020 Cuma günü mesai bitimine kadar başvurularını Taşpınar Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü’ne şahsen teslim etmeleri gerektiği belirtildi. Posta ve e-mail yolu ile yapılan başvuruların değerlendirmeye alınmayacağı aktarıldı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu