Belediyeye En Az Lise Mezunu 25 İtfaiye Eri Alınacak!

Kamu kurum ve kuruluşlarında devlet memuru olarak çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alım ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak Aksaray Belediye Başkanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere 25 yeni itfaiye eri alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği Aksaray Belediyesi itfaiye eri alımı ilanında adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 60 puan şartı aranacağı belirtildi. Belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan duyuruda ayrıca diğer başvuru şartlarına da yer verildi. Aksaray Belediyesi en az lise mezunu 25 itfaiye eri alımı ilanı hakkında bilinmesi gerekenlere haberimizden ulaşabilirsiniz.

Aksaray Belediyesi Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yeni bir kamu personel alım ilanı yayınlandı. Söz konusu duyuruda en az lise mezunu adaylar arasından 25 kişilik kontenjana yeni itfaiye eri alımı yapılacağına yer verildi. Adaylarda Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) 60 puan şartı aranacağı ve bu kapsamda adayların sahip olduğu KPSS puanlarına göre sıralanarak işe kabul edileceği belirtildi.

Aksaray Belediyesi İtfaiye Eri Alımı İlanı

Aksaray Belediyesi’nin duyurduğu itfaiye eri alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Belediye bünyesinde daimi olarak istihdam edilecek adayların en az lise mezunu olması gerektiği açıklandı. Kamu kurumlarında itfaiye eri olarak çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alımı ilanında şu ifadelere yer verildi: ” Aksaray Belediyesi Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olara istihdam edilmek üzere, Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine uygun olarak toplamda 25 itfaiye eri alımı yapılacaktır.”

Kadın ve erkek adayların başvuruda bulunabileceği Aksaray Belediyesi itfaiye eri alımı ilanında ayrıca adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P94 ve P93 puan türlerinde en az 60 puan şartının aranacağı açıklandı. Mezuniyet şartı ve diğer genel başvuru koşulları Aksaray Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan itfaiye eri ilanında detaylarda yer aldı.

Aksaray Belediyesi İtfaiye Eri Başvuru Genel Şartları

 • T.C. vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
 • TCK’nın 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, devletin güvenliğine ve anayasal düzene karşı suçlar ile ilgili kanunda belirtilen yüz kızartıcı suçlardan dolayı hüküm giymemiş olmak
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibarıyla askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak
 • Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak
 • İlan edilen kadrolar için belirtilen özel başvuru şartlarını taşımak
 • İlan edilen itfaiye eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden en az 60 puan almış olmak
 • Erkeklerde en az 1.67 metre boyunda olmak
 • Kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak
 • Boyun 1 metre fazla olan kısmı ile kilosu arasında on kilogramdan fazla fark olmamak (Boy ve kilo tespitleri belediye yetkilileri tarafından yapılacaktır)
 • Giriş sınavının yapıldığı tarih itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak
 • Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları,
 • Başvurulan kadroya göre en az B veya C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu