Belediyeye 50 Zabıta Memuru Alımı Yapılacak! Başvuru Tarihleri Açıklandı!

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) internet sayfası üzerinde Beykoz Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan kamu personeli alımı ilanında, belediye bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere 50 zabıta memuru alımı yapılacağı açıklandı. Zabıta alımı için ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların 1 – 10 Haziran 2020 tarihleri arasında başvurularının kabul edileceği belirtildi. Beykoz Belediyesi 50 zabıta memuru alımı ilanında ayrıca adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) 70 taban puan şartı ile istihdam edilecek zabıta memurlarının belediye bünyesinde daimi olarak görevlendirileceği açıklandı. İŞKUR üzerinden duyurulan Beykoz Belediye Başkanlığı 50 zabıta memuru alımı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Beykoz Belediye Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden yeni bir memur alım ilanı yayınladı. İŞKUR’un kamu memur alım ilanları kategorisi üzerinden duyurulan personel alımı ilanına göre Beykoz Belediyesi, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere toplam 50 zabıta memuru alımı yapacağını açıkladı. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) 70 taban puan alma şartı arandığı belirtildi.

Beykoz Belediyesi 50 Zabıta Memuru Alımı İlan Detayları

İŞKUR’un resmi internet sitesinde memur ilanları kategorisinden yayınlanan Beykoz Belediye Başkanlığı personel alımı ilanında, “Beykoz Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Belediye bünyesinde daimi olarak zabıta memuru unvanıyla çalışmak isteyen adayların başvurularının 1 – 10 Haziran 2020 tarihleri arasında Beykoz Belediye Başkanlığı tarafından kabul edilmeye başlanacağı bilgisi paylaşıldı. Zabıta alımı ilanında adayların öğrenim şartlarına göre kadro dağılımı şu şekilde sıralandı:

 1. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Beden Eğitimi ve Spor lisans programlarının birinden mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip 10 bay bayan zabıta alımı
 2. Gıda Teknolojisi, Gıda Teknikerliği, Fermantasyon, Fermantasyon Teknikerliği, Fermente Ürünler önlisans programlarının birinden mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip 4 zabıta alımı
 3. Harita, Harita Kadastro, Harita ve Maden Ölçme, Harita Teknikerliği, Harita ve Kadastro önlisans programlarının birinden mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip 4 zabıta alımı
 4. Herhangi bir önlisans programından mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip 32 zabıta alımı

Beykoz Belediyesi 50 Zabıta Memuru Alımı Başvuru Şartları

Beykoz Belediye Başkanlığı bünyesinde ilan edilen kadrolarda toplam 50 zabıta memuru istihdam edileceği duyuruldu. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edileceği açıklanan bay – bayan zabıta memuru alımı ilanında adaylarda aranan başvuru genel ve özel şartları açıklandı:

 • T.C. vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak
 • İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak
 • Önlisans 2018-KPSSP93 ve Lisans 2018-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak
 • Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak
 • En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak

Belediyeye Kadın, Erkek Adaylar Arasından İtfaiye Eri Alımı Yapılacak!

Kamuya 65 Temizlik Görevlisi Alımı Yapılacak! Başvuru Şartları Açıklandı

İŞKUR Üzerinden Hastaneye Temizlik Personeli Alımı Yapılacak!

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu