Belediyeye 300 İtfaiye Eri Alımı Yapılacak! Başvuru Şartları ve Tarihi Belli Oldu

Belediye bünyesinde itfaiye eri olarak görev yapmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alım ilanları yayınlandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından belediye bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere farklı öğrenim düzeylerinden toplamda 300 yeni itfaiye eri alımı yapılacağı açıklandı. Yapılan duyuruda lise mezunu adaylar arasından yapılacak olan itfaiye eri alımında 100 kişilik kadro ayrıldığı belirtildi. Önlisans mezunu adaylar arasında ise 200 yeni itfaiye eri alımı yapılacağı kamuoyuna aktarıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri alımı başvuru tarihi 30 Mart 2020 tarihinde başlayacak olup 3 Nisan 2020 tarihinde sona ereceği açıklandı. Belediye 300 itfaiye eri alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken detayları haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Resmi Gazete’nin kamu personel alımı ilanları arasında yeni bir iş ilanı yayınlandı. İlana göre Ankara Büyükşehir Belediyesi, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere farklı öğrenim düzeylerinden toplamda 300 itfaiye eri alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu yeni itfaiye alım başvurularında adayların 100’ü lise mezunu (ortaöğretim) geri kalan 200’ü ise Önlisans mezunu adaylar arasından kabul edileceği belirtildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 300 İtfaiye Eri Alımı Öğrenim Şartları

Resmi Gazete’de duyurulan personel alımı ilanında Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde itfaiye eri olarak çalışmak isteyen adaylarda aranan öğrenim şartlarına da yer verildi. Buna göre 100 itfaiye eri alımı için, ortaöğretim kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı ve Dallarının birinden mezun olmak ve en az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak şartları arandığı açıklandı.

200 itfaiye eri alımı için ise başvuruda bulunacak adayların 2 yıllık eğitim veren üniversitelerin “İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği” veya “Sivil Savunma ve İtfaiyecilik” Önlisans programlarının birinden mezun olmaları gerektiği belirtildi. Bunun yanı sıra adaylarda ayrıca en az C sınıfı sürücü belgesi sahip olma şartının arandığı görüldü. Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından duyurulan yeni itfaiye eri alımı için başvuruda bulunmak isteyen adayların Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) P4 puan türünden en az 55 puan almaları gerektiği belirtildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi 300 itfaiye eri alımı ilanının detayları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 300 İtfaiye Eri Alımı Başvuru Genel Şartları

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından kamuda itfaiye eri olarak çalışmak isteyenlerin bilgisine sunulan yeni 300 itfaiye eri personel alımı ilanında, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla itfaiye eri alınacaktır.” açıklaması yapıldı. Başvuru genel şartları da şu şekilde sıralandı:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak
  • T.C. vatandaşı olmak
  • Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak
  • TCK 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile devletin güvenliğine ve anayasal düzenin işleyişine karşı suçlar ile ilgili kanunda belirtilen yüz kızartıcı suçlardan mahkum olmamak
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibarıyla, askerlikle ilgisi bulunmamak veya Askerlik çağına gelmemiş bulunmak yada askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak
  • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu