Belediyelere KPSS Şartsız 130 Şoför ve 99 Personel Alımı Yapılacak!

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinde yer alan personel alımı ilanları arasında özel sektör şirketleri yer aldığı gibi kamu kurum ve kuruluşları da bulunuyor. Belediyelerde çalışmak isteyenler için önem taşıyan ilanlar İŞKUR üzerinden yayınlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çeşitli kadrolarda istihdam etmek üzere tam 99 personel alımı yapacağını duyurdu. KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) puan şartının aranmayacağı belirtilen personel alımında İBB kadrosunda daimi olarak çalıştırılacak adayların son başvuru tarihi olan 16 Şubat 2020 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerektiği belirtildi. İBB dışında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi de İŞKUR üzerinden yayınladığı personel alımı ilanında belediye bünyesine 130 şoför alımı yapacağını açıkladı. İŞKUR iş ilanları hakkında detaylı bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Tekirdağ Belediyesi 130 Şoför Alımı Yapıyor

İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinde yer alan belediye iş ilanları kategorisinde güncel personel alımı ilanını yayınlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kurum bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere 130 şoför alımı yapacağını duyurdu. Alınacak personelin şehir içi yolcu taşıma işlerinde görevlendirileceği belirtilirken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesinde daimi şoför olarak çalışmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da İŞKUR üzerinden yayınlanan personel alımı ilan metninde yer aldı.

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) belediye personel alımı ilanları kategorisi üzerinden yayınlanan güncel ilana göre Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi “kurum dışı işçi alım” ilanları kapsamında kadrosuna 130 şoför alımı yapacağını açıkladı. Personel alımı başvuruları 11 Şubat 2020 tarihinde başlayıp 16 Şubat 2020 tarihinde son bulacağı duyuruldu. Adayların belirtilen bu tarihler arasında aşağıdaki adrese şahsen müracaat ederek iş başvurusunda bulunacakları açıklandı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 130 daimi şoför alımı ilanı başvuru adresi:

  • Süleymanpaşa Otogar TEKULAŞ Ofisi ve Mimar Sinan Cad. Paşa Camii yanı Bedesten Meydanı TEKULAŞ Tahsilat ofisi
  • İrtibat Kişi; Fatih Şen, Osman Ertuğrul,

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şoför Alımı Başvuru Şartları

16 Şubat 2020 tarihinde sonlanacağı açıklanan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 130 şoför alımı ilanında ayrıca adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Belediye bünyesinde şehir içi ulaşım işlerinde istihdam edileceği açıklanan şoför kadrosuna 130 personelin alımı yapılacağı belirtildi. Bu kadroda iş sahibi olmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları şu şekilde açıklandı:

  • En az ilkokul mezunu olmak
  • SRC 1 veya SRC 2 belgesine sahip olmak
  • Psikoteknik belgesine sahip olmak
  • Otobüs kullanımı için yeterli D veya eski E sürücü belgesine sahip olmak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 99 Personel Alımı Yapacak

İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kariyer sayfası aracılığıyla yayınlanan yeni personel alımı ilanına göre İBB kadrosuna 99 personel alımı yapılacak. İsper tarafından yayınlanan ve İŞKUR’un “kurum dışı kamu işçi alımı” kategorisinde yayınlanan ilana göre başvuruların belirtilen adrese online platform üzerinden yapılacağı duyuruldu. İBB tarafından personel alımı yapılan meslekler ve kadrolar şu şekilde açıklandı:

  • Lise mezunu 6 tekniker
  • 30 kariyer danışmanı
  • 60 veterinerlik hizmetleri personeli
  • Ön lisans mezunu 3 tıbbi görüntüleme / radyoloji teknikeri

Toplam 99 personel alımı yapan İBB kurum dışı kamu işçi alımı ilanına başvuruların 16 Şubat 2020 tarihinde sona ereceği belirtildi. Başvuruların online platformdan yapılacağı ve adayların iş başvuru kayıtlarını belirtilen tarihler arasında basvuru@isper.istanbul adresine yapmaları gerektiği açıkladı. Başvuru esnasında herhangi bir belge talebi istenmemektedir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu