Belediyelere En Az Lise Mezunu Memur Alımı Yapılacak! Başvuru Şartları Açıklandı

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren ilana göre iki belediyeye en az lise mezunu adaylar arasından memur alımı yapılacağı duyuruldu. Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) en az 50 puan almış adayların başvuruda bulunabileceği farklı kadrolara memur personel alımı için iki belediye ilan yayımladı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısı üzerinden yayımlanan ilanlara başvurular bugün itibarıyla başladı. Kamuda daimi olarak memur statüsünde görev yapmak isteyen en az lise mezunu adayları yakından ilgilendiren personel alımı ilanlarında adaylarda aranan başvuru şartları da belli oldu. Niğde Alay Belediyesi ile Isparta Çiçekpınar Belediyesi bünyesinde yapılan memur alımı ilanları hakkında bilinmesi gereken detayları haberimizden takip edebilirsiniz.

Niğde Alay Belediyesi Memur Alımı İlanı

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan ilana göre Niğde Alay Belediye Başkanlığı tarafından belediye bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere kadın – erkek adaylar arasından arkeolog alımı yapılacağı duyuruldu. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girmiş ve P3 puan türünde en az 70 puan almış olması gerektiği bildirildi. Niğde Alay Belediyesi arkeolog alımı ilanında adaylarda aranan genel ve özel başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

 • T.C. vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
 • TCK 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak
 • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak
 • Mezun olunan okul itibarı ile öğrenim şartını taşımak
 • 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak
 • En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların talep edilen bilgiler ile birlikte 8 Mayıs 2020 Cuma günü saat 17.00’ye kadar müracaatlarını yapmaları gerektiği bildirildi. Adayların başvurularını Niğde Alay Belediyesi resmi internet sitesine, şahsen ya da iadeli posta yolu ile Niğde Alay Belediyesi adresine gönderebilecekleri açıklandı.

Isparta Çiçekpınar Belediyesi Memur Alımı İlanı

Isparta Çiçekpınar Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda memur, itfaiye eri ve sağlık personeli alınacağına yer verildi. Kadın – Erkek adaylar arasından yapılacak kamu personel alımı ilanında itfaiye eri ve memur kadroları için başvuruda bulunacak adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) en az 50 puan alma şartı arandığı açıklandı. Isparta Çiçekpınar Belediye Başkanlığı’nın memur, itfaiye eri ve sağlık teknikeri kadrolarında istihdam edeceği personelde aradığı başvuru genel şartları şu şekilde sıralandı:

 • Türk Vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
 • İlgili kanunda belirtilen suçlardan mahkum olmamak
 • Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak
 • İlan edilen itfaiye eri, memur ve sağlık teknikeri kadroları için, mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların başvurularını 8 Mayıs 2020 tarihine kadar Çiçekpınar Belediyesine şahsen, iadeli taahhütlü posta yolu ile Çiçekpınar Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne veya www.cicekpinar.bel.tr internet adresine yapmaları gerektiği açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu