Belediye Veznedar Alımı Yapıyor! Başvuru Şartları Resmi Gazete’de Yayımlandı

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında kamu personeli alımı yapan kurum ve kuruluşların ilanlarına yer verildi. Kamu kurumlarında memur olarak istihdam edilmek isteyen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bu ilanlar arasında Bingöl Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan veznedar alımı ilanı da dikkat çekti. Söz konusu veznedar personel alım ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarına da ilan detaylarında yer verildi. Bingöl Belediyesi veznedar alımı ilanı başvuru şekli, yeri ve zamanı hakkında detaylı bilgileri haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz.

Veznedar olmak isteyenler için Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda adaylarda aranan başvuru şartlarının yanı sıra ilan için son başvuru tarihine de yer verildi. Bingöl Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alımı ilanında, “Belediye bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen veznedar kadrolara açıktan atama yoluyla veznedar alınacaktır.” açıklaması yapıldı.

Belediye Veznedar Alımı Başvuru Genel Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak
 • T.C. vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından yoksun bırakılmış olmamak
 • TCK 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, devletin güvenliğine ve anayasal düzenin işleyişine karşı suçlar ile ilgili kanunda yer alan yüz kızartıcı suçlardan dolayı mahkum olmamak
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak
 • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek zihinsel veya bedensel engeli bulunmamak
 • İlan edilen kadro için aranan özel başvuru şartlarını taşımak

Bu genel başvur şartlarını taşıyan adaylarda ayrıca Bingöl Belediye Başkanlığı tarafından belirtilen özel şartların da aranacağı açıklandı. Buna göre belediye bünyesinde daimi olarak veznedar kadrosunda çalışmak isteyen adayların 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) girmiş olması ve ilanda belirtilen asgari KPSS puanını almış olması gerektiği belirtildi. Ayrıca adayların ilan edilen veznedar kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartlarını taşıma şartına da uygun olması gerektiği bildirildi. Bunun yanı sıra ilana başvuruda bulunacak adayların daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmaması şartı arandığı duyuruldu.

Belediye Veznedar Alımı Başvuru Sırasında İstenen Belgeler

Bingöl Belediye Başkanlığı’nın Resmi Gazete’nin bugünkü sayısı üzerinden duyurduğu veznedar alım ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylardan başvuru esnasında talep edilen belgeler şu şekilde açıklandı:

 • Belediyenin resmi internet sitesinden temin edilecek iş talep formu
 • Nüfus cüzdanı aslı ya da onaylı fotokopisi
 • Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı ya da noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla belediye tarafından tasdik edilecektir.)
 • Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği
 • KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı
 • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı
 • 3 fotoğraf

Adayların bu belgelerle birlikte 27 Nisan 2020 tarihinden 30 Nisan 2020 günü saat 16.30’a kadar müracaatlarını şahsen veya Bingöl Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden yapabilecekleri duyuruldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu