Belediye ve Üniversiteye 90 Yeni Personel Alınacak!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan kamu personel alımı ilanları arasında belediye başkanlığı ve üniversite rektörlüğü başkanlığını yeni personel alımı yapacağı açıklandı. Adaylarda aranan şartlarda ilan detaylarında yer aldı. Kamu kurum ve kuruluşlarına 18 ila 45 yaş arasında adaylar arasından yapılacak 90 kamu personel alımı ilanında adayların hangi kadrolara istihdam edileceği de belirtildi. Resmi Gazete’de yayımlanın kamu personel alımı duyurusuna göre Manisa Turgutlu Belediyesi ile Altınbaş Üniversitesi bünyesinde açık olan pozisyonlarda istihdam etmek üzere çok sayıda yeni personel alımı yapacağını duyurdu. İlanlara başvuru şartları ve diğer detaylar hakkında merak ettiğiniz tüm detayları haberimizden öğrenebilirsiniz.

Kamuda iş arayan vatandaşların bilgisine sunulan duyuruda Manisa Turgutlu Belediyesi ile Altınbaş Üniversitesi’nin 18 ila 45 yaş arasında 90 kamu personeli alımı yapacağı duyuruldu. Bu ilanlara başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı. Manisa Turgutlu Belediyesi 41 işçi alımı yapacağını duyurdu.

Manisa Turgutlu Belediyesi 41 İşçi Alımı

Kurum dışı kamu işçi alımı ilanları arasında yer alan yeni personel alımı ilanına göre Manisa Turgutlu Belediyesi’nin 41 işçi alımı yapacağı duyuruldu. Belediye bünyesinde çeşitli pozisyonlarda istihdam edilmek üzere yapılan 41 personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların 18 ila 45 yaş aralığında olması gerektiği belirtildi. Yayınlanan ilan kapsamında belediye bünyesinde başvuruları kabul edilip istihdam edilen yeni personelin şu kadrolarda daimi olarak çalışmaya başlayacağı açıklandı:

 • 32 beden işçisi
 • 8 engelli beden işçisi
 • 1 matematik öğretmeni

Manisa Turgutlu Belediyesi’nin personel alımı ilanına başvuruda bulunup başvuruları kabul edilen personelin Turgutlu’da istihdam edileceği için adayların en az son 6 ay boyunca Turgutlu’da ikamet etmeleri gerektiği açıklandı. Ayrıca adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak çalıştırılacağı için memur olmaya engel durumlarının olmamasına dikkat edilmesi gerektiği belirtildi.

Manisa Turgutlu Belediyesi bünyesinde engelli beden işçisi alımı için ilana başvuruda bulunacak adayların en az yüzde 40 engelli olmasının yanı sıra şu başvuru şartlarını yerine getirmeleri belirtildi:

 • Yüzde 40 engel oranı olduğunu tam teşekküllü sağlık kuruluşlarından alınan engelli sağlık raporu ile belgelemek,
 • En az ilköğretim mezunu olmak,
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak,
 • 18 yaşını tamamlamış olmak

Engelli personel alımı ilanına başvuruda bulunup başvuruları onaylanan personelin büro memuru olarak istihdam edileceği açıklandı. Bu ilanda engellilik şartı dışındaki diğer şartların 32 beden işçisi alımı için de geçerli olduğu aktarıldı. Yeni personelin büro memuru olarak Manisa Turgutlu Belediyesi bünyesinde daimi olarak istihdam edileceği duyuruldu. Belediye bünyesinde matematik öğretmeni alımı için de öğretmenlik şartlarına haiz adayların başvurularının kabul edileceği ve adayların 18-45 yaş aralığında olması gerektiği belirtildi.

Manisa Turgutlu Belediyesi Başvuru Tarihi

Manisa Turgutlu Belediyesi’nin duyurduğu personel alımı ilanlarına başvuruların 25 Şubat tarihi itibarıyla başladığı ve 3 Mart 2020 tarihinde sona ereceği duyuruldu. Başvurusu kabul edilen adayların 4 Mart 2020 tarihi, saat 11.00’de Manisa Turgutlu Belediyesi binasında mülakata alınacağı açıklandı.

Başvuru işlemleri sırasında adayların;

 • Kimlik fotokopisi,
 • Mezuniyet belgesi,
 • İkametgah,
 • Sabıka kaydı

gibi belgeleri Manisa Turgutlu Belediyesi yetkililerine sunması gerektiği açıklandı. İŞKUR iş ilanları içinde yayınlanan bu ilana başvuruların yine İŞKUR aracılığıyla yapılacağı duyuruldu. Adayların kendilerinden talep edilen belgeler ile birlikte İŞKUR il ve ilçe müdürlüklerine giderek şahsen başvuru yapmalarının mümkün olduğu belirtildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu