Belediye KPSS Puan Şartına Göre Memur Alımı Yapılacak!

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyen vatandaşlar, Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan kamu personel alımı ilanlarını yakından takip ediyor. İŞKUR aracılığıyla memur alımı yapacağını duyuran Çanakkale Evreşe Belediye Başkanlığı KPSS 55, 60 ve 65 taban puan şartı ile kamu personeli alımı yapacak. İlana başvuruda bulunmak isteyen adayların müracaatları İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden 27 Nisan 2020 (bugün) tarihinden itibaren kabul edilmeye başlandı. Çanakkale Evreşe Belediyesi bünyesinde daimi olarak memur statüsünde çalışmak isteyen adayların, ilan içeriğinde belirtilen öğrenim şartlarını taşımaları gerektiği açıklandı. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanına göre yapılacak Çanakkale Evreşe Belediyesi daimi memur alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartları ve ilan hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinde “kamu memur alım ilanları” kategorisinde yeni personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak Çanakkale ilinde bulunan Evreşe Belediyesi, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere memur alımı yapacağını duyurdu. İŞKUR üzerinden yayınlanan kamu personeli alımı ilanında adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) 55, 60 ve 65 taban puan şartları ile memur alımı yapılacağı bildirildi. Memur alımı başvurularının 27 Nisan 2020 tarihinde başlayacak olup 1 Mayıs 2020 tarihinde sona ereceği ve adayların bu tarihler arasında Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden Çanakkale Evreşe Belediye Başkanlığı memur alımı ilanına iş başvuru formu doldurarak müracaat etmeleri gerektiği açıklandı.

Çanakkale Evreşe Belediye Başkanlığı Memur Alımı İlanı

İŞKUR’un resmi internet sitesinde bulunan “kamu personeli alımı ilanları” kategorisinde yayınlanan Çanakkale Evreşe Belediyesi memur alımı ilanında, “Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır.” ifadeleri kullanıldı. Belediye bünyesinde daimi olarak istihdam edilecek memurların hangi kadrolara ve hangi KPSS taban puanı ile işe alınacağı şu şekilde açıklandı:

  • KPSS 55 puan şartı ile Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin İşletme bölümünden mezun olmak, B sınıfı sürücü belgesine sahip 1 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı
  • KPSS 60 Puan şartı ile Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmak, B sınıfı sürücü belgesine sahip 1 memur alımı
  • KPSS 65 puan şartı ile Meslek Yüksek Okullarının İşletme Yönetimi bölümünden mezun olmak, B sınıfı sürücü belgesine sahip 1 memur alımı olmak üzere toplam 3 memur alınacaktır.

Çanakkale Evreşe Belediyesi Memur Alımı Başvuru Genel Şartları

  • T.C. vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
  • TCK 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, devletin güvenliğine karşı suçlar ile ilgili kanunda yer alan yüz kızartıcı suçlardan mahkum olmamak
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle askerlikle ilgisi bulunmamak
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak
  • İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların, talep edilen belgeler ile birlikte Belediyenin http://www.evrese.bel.tr/ internet adresine ya da şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu Evreşe Belediyesi’ne başvuru yapılabilecekleri bildirildi.Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvuruların değerlendirilmeye alınmayacağı açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu