Belediye En Az Lise Mezunu Memur Alımı Başvuru Şartları Açıklandı!

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyen en az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği kamu personel alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Son olarak Tokat ili Baydarlı Belediyesi’ne ilk defa atanmak üzere en az lise mezunu memur alımı yapılacağı duyuruldu. Belediye bünyesinde daimi olarak istihdam edilecek memur alımı için başvuruların resmen başladığı ve 5 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edeceği açıklandı. Adaylarda 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartının arandığı bilgisi paylaşıldı. Bunun dışından belediyede memur olarak çalışmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarına da ilan detaylarında yer verildi. Tokat ili Baydarlı Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan memur alım ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Tokat iline bağlı Baydarlı Belediye Başkanlığı tarafından 31 Mart 2020 tarihli Resmi Gazete’de yeni bir memur alımı ilanı yayımlandığı görüldü. Yayımlanan kamu personeli alımı ilanına göre Baydarlı Belediyesi’nin kendi bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere memur alımı yapılacağı açıklandı. Belediyede başvuruları kabul edilip onaylandıktan sonra işe başlayacak personelin “veri hazırlama ve kontrol işletmeni” kadrosunda daimi olarak çalıştırılacağı açıklandı. Memur alımı başvurularının 31 Mart ile 5 Mayıs 2020 tarihleri arasında kabul edileceği duyuruldu.

Tokat Baydarlı Belediyesi Memur Alımı İlanı Yayımladı

Resmi Gazete’de yayımlanan kamu personeli alımı ilanları arasında Tokat ili Baydarlı Belediyesi Başkanlığı tarafından duyurulan memur alımı ilanı da yer aldı. Yayımlanan memur alımı ilanında, “Baydarlı Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır.” ifadeleri kullanıldı. Belediye bünyesinde belirtilen kadroda daimi olarak istihdam edilecek personel alımı ilanına başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi.

Belediye Memur Alımı Başvuru Genel Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan şartları taşımak
 • T.C. vatandaşı olmak
 • Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak
 • TCK 53. maddelerde belirtilen süreler geçmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar ve anayasal düzenin işleyişine karşı suçlar ile ilgili kanunda açıklanan yüz kızartıcı suçlardan dolayı mahkum olmamak
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak
 • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek zihinsel veya bedensel engeli bulunmamak
 • İlan edilen kadro için aranan özel başvuru şartlarını taşımak

Belediye Memur Alımı Başvuru Özel Şartları

 • En az lise mezunu olmak
 • 2018 yılı KPSS’ye girmiş ve ilan detaylarında belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak
 • MEB onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmamak

Tokat ili Baydarlı Belediyesi’nin kendi bünyesinde daimi olarak istihdam edeceği ve “veri hazırlama ve kontrol işletmeni” kadrosunda görev vereceği personel alımı ilanı için başvuruda bulunan adayların başvuru belgelerini elektronik ortamda belediyenin resmi internet sitesi üzerinden ulaştırabileceği açıklandı. Adaylara son başvuru tarihi olarak 5 Mayıs 2020 tarihi duyuruldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu