Başbakan Yıldırımdan Esnafa KDV İndirimi Müjdesi ve Yeniden Yapılandırma İmkanı

Fox TV’de İsmail KÜÇÜKKAYA’nın sunduğu Çalar Saat programına katılan Başbakan Binali Yıldırım Esnafa önemli müjdeler verdi. Esnafın sigorta prim borçları ve vergi borçları yeniden yapılandırılacak. Ayrıca İnşaat sektöründeki KDV indirimi devam edecek ve beyaz eşya ile mobilyadaki KDV indirimi 2017 Eylül ayı sonuna kadar uzatılacak. 

Mobilya ve Beyaz Eşyadaki KDV İndirimi uzatılacak

Bildiğiniz gibi mobilya ve beyaz eşyada ÖTV 30 Nisan 2017 tarihine kadar sıfırlanmış, KDV de %8’e düşürülmüştü. Mobilya ve beyaz eşyadaki KDV indirimi hem vatandaşın hem de satıcının yüzünü güldürdü. 30 Nisan 2017 tarihinde sona erecek olan mobilya ve beyaz eşya KDV indirimi yapılacak düzenleme ile 30 Eylül 2017 tarihine kadar uzatılacak.

Esnafın sigorta primi ve vergi borçları yeniden yapılandırılacak

Bilindiği üzere 6736 sayılı kanun ile esnafların 2016/06 öncesi vergi ve sigorta prim borçları yeniden yapılandırılmıştı. Başbakan Binali YILDIRIM’ın vermiş olduğu müjdeye göre 2016/Haziran ayından sonra işleri kötü giden esnafın vergi ve sigorta prim borçlarının yeniden yapılandırılabilmesi için kanuni düzenleme yapılacak.

 

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu