Bankalardan Emeklilere Koronavirüs Uyarısı Geldi! Promosyon İçin Yapılması Gerekenler Açıklandı

17.03.2020
636
A+
A-
Bankalardan Emeklilere Koronavirüs Uyarısı Geldi! Promosyon İçin Yapılması Gerekenler Açıklandı

Haber kanallarına yansıyan son dakika gelişmesine göre Türkiye’de bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren özel ve kamu bankalarından ortak açıklama yapıldı. Ülkemizi saran koronavirüs salgını hakkında uyarılarda bulunan bankalar, bu salgın sebebiyle emekli promosyonu işlemleri için banka şubelerine gitmeye gerek olmadığını duyurdu. Türkiye’de yaklaşık 13 milyon emeklinin gündemindeki yerini koruyan emekli maaşı promosyon ödemeleriyle ilgili önemli açıklamalar yapıldı. Bankalar emekli maaşlarını banka bünyesine taşımak ve promosyon işlemlerini tamamlamak isteyen müşterilerine şubelere gitmeden, dijital bankacılık kanalıyla bu işlemleri yapabilecekleri uyarısında bulundu.

2020 – 2023 dönemi için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Türkiye’de bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren bankalar arasında maaş promosyonu yeni sözleşme çalışmalarının tamamlanmasının ardından gözler bankalara çevrildi. 31 Mart 2020 tarihine kadar süre verilen promosyon işlemlerini tamamlamak isteyen emekli vatandaşlar banka şubelerine akın etti. Banka şubelerinde yoğunluk yaşanmasının özellikle koronavirüs salgınını artıracağını söyleyen uzmanlardan bu duruma alternatifler bulunması istendi. Bunun üzerine bankalar da emekli maaş müşterilerine koronavirüs uyarısında bulundu.

Promosyon İşlemlerini Banka Şubesine Gitmeden Yapmak Mümkün

Son birkaç ayda ilk olarak Çin’in Wuhan kentinde çıktıktan sonra kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının hızla yayılmasının ardından hükümet salgının yayınlamasını önlemek adına çok sayıda tedbir aldı. Kafe, restoran ve eğlence mekanlarının kapatılmasıyla birlikte vatandaşların toplu alanlarda bir arada bulunmasının önüne geçilmeye çalışıldı. Gerekli olmadıkça vatandaşların toplu alanlarda bulunmaması ve bu süreci asgari temasla geçirmesi uyarıları yapıldı.

Edinilen son bilgilere göre bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren kamu ve özel bankalar da müşterilerine koronavirüs salgını hakkında önemli uyarılarda bulundu. Bankacılar salgının en fazla etkilediği yaş grubu içinde gösterilen emekli vatandaşların, halihazırda şubelere emekli maaş promosyonu işlemlerini 31 Mart 2020 tarihine kadar tamamlamak için yoğun şekilde geldiğini ifade etti.

Emeklilik promosyon işlemleri başta olmak üzere çok sayıda bankacılık işlemleri günümüzde şubelere gitmeden de kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Bu avantaja dikkat çeken banka yetkilileri, diğer kanallardan yararlanarak emekli promosyon işlemlerinin de sorunsuz bir şekilde tamamlanabileceği uyarısını yaptı. Bankacılar, emekli maaş müşterilerine yönelik yaptıkları kamuoyu açıklamalarında internet bankacılığı, mobil bankacılık, çağrı merkezleri, ATM ve SMS kanallarını kullanarak 7 gün 24 saat boyunca hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde promosyon işlemlerini gerçekleştirebileceklerini belirtti.

Hangi Banka Ne Kadar Promosyon Ödemesi Yapıyor?

Ziraat Bankası Emekli Promosyon Kampanyası

 • Maaşı bin 500 TL’ye kadar olanlara 500 TL,
 • Maaşı bin 500 ile 2 bin 500 TL arasında olanlara 625 TL,
 • Maaşı 2 bin 500 TL ve üzerinde olanlara 750 TL

Garanti BBVA Emekli Promosyon Kampanyası

 • Maaşı bin 500 TL’ye kadar olanlara 800 TL,
 • Maaşı bin 500 ile 2 bin 500 TL arasında olanlara bin TL,
 • Maaşı 2 bin 500 TL ve üzerinde olanlara bin 200 TL

TEB Emekli Promosyon Kampanyası

 • Maaşı bin 500 TL’ye kadar olanlara 850 TL,
 • Maaşı bin 500 ile 2 bin 500 TL arasında olanlara bin 125 TL,
 • Maaşı 2 bin 500 TL ve üzerinde olanlara bin 300 TL

Vakıfbank Emekli Promosyon Kampanyası

 • Maaşı bin 500 TL’ye kadar olanlara 500 TL,
 • Maaşı bin 500 ile 2 bin 500 TL arasında olanlara 625 TL,

Maaşı 2 bin 500 TL ve üzerinde olanlara 750 TL

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.