Bankalardan Eğitim Kredisi Fırsatı

Bankalardan Eğitim Kredisi, 2019 – 2020 Eğitim yılının açılacağına yakın bankalar eğitim kredisi verme yarışına girmiş durumda. Okulların açılmasıyla artan ihtiyaç listesi için vatandaşların ihtiyaçlarını daha kolay karşılayabilmeleri için birbirinden avantajlı kredi imkanları sunmaktadır. Okul zamanının gelmesiyle birlikte ihtiyaç listesinin kabarması velilerimizi alternatif arama moduna sokmaktadır. Bankalar sağladığı avantajlı kredi imkanları ile velilerimize nefes almalarında yardımcı olmaktadırlar.

Bankaların sunduğu avantajlı krediler de okul taksitleri, servis ücretleri, kırtasiye giderleri gibi harcamaların yoğunlaştığı bugünlerde nakitte sıkışan ailelerin imdadına yetişiyor. Özellikle faizlerin düşüş trendine girdiği bu dönemde verilen krediler cazip avantajlar sunuyor. Vadesi 60 aya çıkan kredilerin üst limiti 100 bin lirayı buluyor. Üstelik faizler de yüzde 1.49’dan başlıyor.

Kullanılan Kredinin Geri Ödemesi Ne Kadar?

Kullanılan Kredinin Geri Ödemesi Ne Kadar? Çocuklarının eğitim masrafları için kullandıkları kredi miktarının geri ödeme avantajları ya da dezavantajları nasıl olmaktadır. Detaylara yazımızda! Örnek hesaplama gösterecek olursak yüzde 1.49 faiz oranıyla 20 bin TL, 48 ay vadeli aylık 624,23TL taksitle kredi çektiğinizde bunun toplam geri ödemesi 30 bin 63 TL oluyor. Yüzde 1.75 faiz oranıyla 30 bin TL, 60 ay vadeli aylık 884,06TL taksitle kredi kullandığınızda ise toplam geri ödemesi 53 bin 193,60 TL’yi bulmaktadır.

Halkbank’ın 100 bin TL’ye kadar 60 ay vade seçeneği ile sunduğu eğitim kredisini müşteriler yüzde 1.49’dan başlayan faiz oranları ile kullanabiliyor. Eğitim kredisi alanlar, geri ödemelerini ister serbest ödemeli, ister artan veya azalan taksitli, ister 3 ayda bir ödemeli ya da dilerse ilk taksiti 2 ay ertelemeli olarak yapabiliyor.

Öğrencilerde Kullanabiliyor

Öğrencilerde Kullanabiliyor, Eğitim kredisinden sadece veliler değil öğrenciler de yararlanabiliyor. Öğrenci olunmasına rağmen belgelenebilir bir gelir varsa, bankalardan eğitim kredisi kullanılabiliyor. Özellikle yüksek lisans yapmak isteyen çalışanlar, eğitim masraflarını karşılamak için eğitim kredisini tercih ediyor.

Taksitli Sistem

Taksitli Sistem, Yapı Kredi, okul masraflarında ailelere, ‘Taksitli Eğitim Sistemi (TEST)’ ile destek oluyor. Kredinin aylık faiz oranı ise yüzde 2. Yapı Kredi’nin geniş çaplı anlaşmalı olduğu okullarda, öğrenci velilerinin kullanımına sunulan TEST kapsamında, müşterilerin hesaplarına yıllık ödeyecekleri okul ücreti kadar limit tanımı yapılıyor. Limit aylık ödeme tutarına göre bölünüyor ve her ay müşterilerinin hesabına tanımlanıyor. TEST ile okul tarafından belirlenen ödeme planı çerçevesinde okul taksitleri, velilerin hesabından okul hesabına otomatik olarak ödeniyor.

Akbank, yeni okul döneminde 72 aya varan vade seçenekleriyle eğitim kredisi sunuyor. Akbank, yurtiçi ve yurtdışı okul, yüksek lisans, sınav hazırlık kursları, profesyonel meslek kursları için uygun ödeme koşulları ve avantajlı kredi seçenekleri sunarak eğitime destek veriyor. Eğitim ve öğretimin devamı için belgelendirilebilen tüm yurt, yemek, servis, kitap, kırtasiye gibi harcamalar da kredi tutarına dahil edilebiliyor.

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir? Özel okul ya da üniversite ücretlerini karşılamak için kullanılabilecek eğitim kredisi başvurusu yaparken, öğrencinin kayıt belgesini ya da okul ücretini gösteren belgenin yanı sıra; gelir belgesi, kimlik fotokopisi ve fatura gibi adres gösterir belgeleri de ibraz etmek gerekiyor. Çekilecek kredi tutarı, doğrudan okul hesabına yatırılabileceği gibi, krediyi çeken kişinin hesabına da yatırabiliyor. Ayrıca okul ücreti dışındaki diğer eğitim masrafları için bankalar ihtiyaç kredisi ile diğer giderler konusunda da kredi yolunu açıyor.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu