Bakanlık Genel İdare Hizmetlerine Memur Alımı Yapacak!

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren güncel personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak Resmi Gazete’nin yeni sayısında İçişleri Bakanlığı’nın merkez teşkilatı genel idare hizmetlerine personel alımı yapacağı duyuruldu. İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurularının 13 Nisan 2020 tarihinde başlayıp 17 Nisan 2020 tarihine kadar devam edeceği açıklandı. Resmi Gazete’de yayımlanan yeni personel alımı ilanına göre İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında genel irade hizmetleri sınıfında açık buluna kadrolara personel alımı yapılacağı bildirildi. İçişleri Bakanlığı personel alımı ilanında Stajyer Kontrolör kadrosuna başvuruların ardından Ankara’da yapılacak giriş sınavı ile personel alımı yapılacağı açıklandı. İçişleri Bakanlığı personel alımı detayları haberimizde yer alıyor.

İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında genel idare hizmetleri sınıfında boş bulunan 15 adet stajyer kontrolör kadrosuna 12 – 14 Mayıs 2020 tarihleri arasında Ankara’da yapılacağı belirtilen sözlü giriş sınavı ile personel alımı yapılacağı Resmi Gazete’nin güncel sayısında yayımlandı. Bununla birlikte bakanlık bünyesinde stajyer kontrolör kadrosunda daimi olarak çalışmak isteyen kişilerde aranan başvuru şartlarına da yer verildi.

İçişleri Bakanlığı Stajyer Kontrolör Alımı Başvuru Şartları

İçişleri Bakanlığı bünyesinde daimi memur olarak çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren personel alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı. Resmi Gazete üzerinden kamuoyuna duyurulan memur alımı ilanında şu şartlar sıralandı:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan şartları taşımak
  • En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak
  • Giriş sınavının yapılacağı tarih itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (1.1.1985 tarihinden sonra doğanlar başvuruda bulunabilecektir.)
  • ÖSYM tarafından 2018 – 2019 yıllarında yapılan “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP9” puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 90 kişi içerisinde bulunmak (90. aday ile aynı puana sahip olan diğer tüm adaylar kabul edilecektir.)

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların İçişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacak sınav başvuru bağlantısı üzerinde yer alan “2020 yılı Stajyer Kontrolör Giriş Sınavı İş Talep Formu”na e-Devlet Kapısı sistemi üzerinden erişebilecekleri duyuruldu. 13 Nisan 2020 ile 17 Nisan 2020 tarihleri arasında başvuru işlemlerinin bu platform üzerinden tamamlanması gerektiği açıklandı. Müracaatların sadece elektronik ortamda alınacağını bildiren İçişleri Bakanlığı, online platform dışında yapılan posta yolu ile ya da bizzat müracaatların bakanlık tarafından kabul edilmeyeceğini duyurdu.

İçişleri Bakanlığı Başvuruların Değerlendirilmesi

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P9 başarı puan sıralamasına göre belirlenen giriş sözlü sınavına katılacak adaylara ait kesin olmayan değerlendirme sonuç listesinin 22 Nisan 2020 tarihinde İçişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden kamuoyuna ilan edileceği belirtildi. Bu puan sıralamasına göre ilan edilen kesin olmayan değerlendirme sonuç listesine itirazların 22 ile 24 Nisan 2020 tarihleri arasında sınav kuruluna yazılı olarak itirazda bulunulan hususun belgelendirilmesi şartı ile kabul edileceği ve itiraz dilekçelerinin kayda alınacağı aktarıldı. Sınav kurulu tarafından yapılan incelemenin sonucunun ilgili adaya yazılı olarak belirtileceği ve itiraz üzerine sınav kurulunca verilen kararların kesin nitelik kazandığı ifade edildi. Giriş (sözlü) sınavı sonucuna göre, başarı puanı en yüksek puanlı adaydan başlanmak üzere sözlü sınava ilişkin kesin olmayan başarı listesi oluşturulacağı duyuruldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu