Bağkur Tescil Kaydı Sorgulama 5510 4b

Bağkur başlangıcım var mı, bağkura ne zaman başladım? Bağkur giriş sorgulaması nasıl yapılır gibi tüm sorularınızın cevabını e devlet sisteminden bağkur tescil kaydı sorgulaması yaparak öğrenebilirsiniz. 4b Bağkur tescil kaydı sorgulaması için lütfen aşağıdaki aşamaları takip ediniz;

  • www.turkiye.gov.tr adresinden T.C no ve edevlet şifre ile sisteme girin.
  • Sosyal Güvenlik Kurumu,
  • 4b Hizmetleri
  • 4b Tescil kaydı.

Sorgulamayı buradan yapabilirsiniz: 4b bağkur tescil kaydı sorgulama

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. 1968 doğumlu bayanım sgkbaşlangıcim03.10.1990. toplamda4589 gunpirimim var,bunun 4yıl6 ay 29 günü bağkur.emeklilik şartlarım 20yıl,47 yaş,5450 gün. 861 gün pirim eksiğim var.istege bağlı sigorta kapsaminda bunu tamamlayabilirmiyim. E devlet üzerinden isteğe bağli sigorta tescil kaydi diye girdiğimde 4c kapsaminda yaşlilik aylığı aldığınızdan isteğe bağlı sigortalı olamazsıniz diye yazi çıkıyor .eşim memur emeklisi ve yaşıyor yani hayatta. benim böyle bir aylik aldığım yok isteğe bağli emekli olamazmiyım ben

  2. Annem 1957 doğumlu, ev hanımı ve şuana kadar herhangi bir sigorta girişi yok. Babam da emekli memur, 1996 da emekli oldu.
    Sorunumuz şu; 2014 yılında 2 yılda bir defa ekilen haşhaş kaydı annem üzerine yapıldı. Ekilen haşhaşın kabuklarını devlete iade edilirken devlet tarafından bir miktar ücret veriliyor. Alınan ücretten sigortalılarda kesinti oluyormuş. Sistemden baktırdık annem sigortalı olmadığından annemde herhangi bir kesinti olmamış. Eğer olsaymış geçmişe yönelik sigorta kaydı yapılabiliyormuş ve daha erken emekli olabiliyormuş.
    Size sorum annemi geçmişe yönelik sigorta yaptırabilir miyiz? En kısa sürede nasıl emekli olabilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu