Asgari Ücretliye Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan Müjdeli Haber

Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan Müjdeli Haber, Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’tan müjdeli haber geldi. Bakan Berat Albayrak düşük maaşlı ve asgari ücretle çalışanlara vergi müjdesinde bulundu. Yaptığı açıklamaya göre az kazanandan az vergi çok kazanandan çok vergi açıklamasında bulundu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamalarda önümüzdeki üç yıl için belirlenen ekonomi paketiyle ilgili bilgilere yer verdi. Paket içerisinden birde asgari ücretli ve as düşük ücretle çalışanlar için yer alan az kanan işçiden az, çok kazanan işçiden çok vergi sistemine geçilebileceğinin sinyallerini de vermiş oldu.

Bakan Albayrak yaptığı açıklamalar içerisinde yeni ekonomi paketinde yer alan, vatandaşlarımızın çok memnun olacağı haberleri de açıkladı. Albayrak son yıllarda sürekli gündeme getirilen konu hakkında da yapılacak olan düzenlemeler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Vergi konusu ile ilgili olarak yapılması planlanan düzenlemeyi detaylı olarak anlattı.

Kazanca Göre Vergi Müjdesi

Kazanca Göre Vergi Müjdesi, Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak yaptığı açıklamalarda ekonomi ile ilgili olarak enflasyon oranlarından, büyüme hedeflerine, döviz kuru gelişmelerinden, reform paketlerine kadar bir çok detaya değinerek açıklamalarını sürdürdü. Bakan Albayrak’ın konuşmasının en dikkat çeken noktası ise vergi ile geçen kısmı oldu. Son yıllarda gündeme oldukça gelen konu hakkında ise 2019 yılı asgari ücret belirlemesi esnasında da gündeme gelen asgari ücretli çalışanlardan vergi uygulamasının kaldırılması ile ilgili yeni açıklamalara değindi.

Bakan Albayrak yaptığı açıklamalarda önümüzdeki 3 yıllık ekonomi hedeflerine yer verirken, asgari ücret ve vergi konusunda şu açıklamalara yer verdi. Yaptığımız çalışmalar neticesinde Az kazanandan az vergi alınmasının önünü açacak olan vergi reformu adımlarını atmaya başlıyoruz, açıklamasında bulundu. Buna göre asgari ücretli ve düşük maaşlı çalışanlardan vergi uygulamasının en aza indirgeneceği belirlenmektedir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu