Apple Evde Çalışan Tam Zamanlı ve Yarı Zamanlı Personel Alımı Yapacak!

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji şirketi Apple, Türkiye’deki faaliyetlerinde görevlendirmek üzere çok sayıda personel alımı yapacağını duyurdu. Şirket bünyesinde tam zamanlı çalışacak personelin yanı sıra evde çalışan yarı zamanlı personel alımının da yapılacağı belirtildi. Part time danışman, ekip yöneticisi ve ekip müdürü kadrolarına alım yapacağını belirten Apple aynı zamanda yayınladığı özel sektör personel alımı ilanında başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartlarını da duyurdu. Apple bünyesinde evden çalışmak (Home office) isteyen adayların yakından takip ettiği ilan hakkında bilinmesi gerekenleri haberimizde bulabilirsiniz.

Teknoloji devi Apple, Türkiye faaliyetlerinde tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak çalıştırılmak üzere çok sayıda personel alımı yapacağını duyurdu. Tam zamanlı istihdam etmek üzere açıkladığı ilanlarda danışman, yönetici ve müdür kadrolarına yeni personel alımı yapılacağını belirtti. Şirketin resmi internet sitesi üzerinde yer alan kariyer sayfası aracılığıyla duyurulan ilanda adayların part time kendi evlerinden çalışabileceği ifade edildi.

Apple Evde Çalışan Yeni Personel Alımı

Apple kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan kariyer sayfasında açıklanan ilanlara göre 15 farklı kadroda yeni personel alımı yapılacağı duyuruldu. Buna göre Apple şirketinin Türkiye’deki hizmetlerinde görevlendirilmek üzere işe alınacak yeni personelin şu kadrolarda istihdam edileceği aktarıldı:

 • Kurumsal müşteri eksperi,
 • Kıdemli müdür,
 • Pazarlama lideri,
 • Pazarlama uzmanı,
 • Genius,
 • Operasyon eksperi,
 • Teknik uzman,
 • Partner communications,
 • Manager

Belirtilen kadrolara yarı zamanlı ve tam zamanlı olarak istihdam edilecek adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı. Özellikle Apple markası altında evden danışman olarak çalışmak isteyenlerin bu ilanlara başvuruda bulunabilecekleri belirtildi. Home Office çalışmak isteyen adayların müşteriler ile sağlıklı ve memnuniyet odaklı bir şekilde iletişim kurmaları, ürünlere ait sorulara zamanında ve faydalı cevaplar vermeleri gerektiği belirtildi. Ayrıca Apple bünyesinde evden part time ya da tam zamanlı olarak çalışacak danışman kadrosundaki çalışanların müşterilerin sorunlarını gidermek adına teknik destek sunmaları gerektiği de açıklandı.

Apple Yeni Personel Alımı Başvuru Şartları

ABD merkezli teknoloji devi Apple firmasında evde çalışan olarak görev yapmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı. Özellikle yabancı dil (İngilizce) şartına dikkat edilen müşteri danışmanı kadrosuna başvuruda bulunmak isteyen adayların şu şartları taşımaları gerektiği açıklandı:

 • Telefonda iletişim konusunda gelişmiş becerilere sahip olmak,
 • Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunmak,
 • Sabırlı ve yardım sever olmak,
 • İnsan ilişkileri yüksek ve ikna kabiliyeti gelişmiş olmak,
 • Tercihen en az 1 yıl çağrı merkezi deneyimi olmak,
 • Sorunsuz internet bağlantısına sahip olmak

Bu başvuru şartlarını taşıyan adaylar arasından yapılacak eğitimle Apple bünyesinde evden çalışan danışmanların belirleneceği açıklandı.

Bunun yanı sıra müşteri eksperi alımlarında da 1 yıl kurumsal satış konusunda deneyimli olmak, telefonda yeni müşteriler bulma açısından kendini rahat hissedebilmek, sunum becerileri mükemmel olmak, yazılı ve sözlü iletişim becerileri gelişmiş olmak gibi şartlar bulunduğu belirtildi. Ayrıca Apple bünyesinde istihdam edilmek isteyen tüm adayların esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmeleri tavsiye edildi.

Apple Yeni Personel Alımı Başvuruları

Apple kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan kariyer sayfası aracılığıyla kamuoyuna duyurulan personel alımı ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adayların başvuruda bulunacakları kadrolar için CV hazırlayıp online platform üzerinden şirketin insan kaynakları birimine ulaştırmaları gerektiği açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu