Ankara’da Feci Kaza! Büyük Maddi Hasar Var!

Ankara Celal Bayar Bulvarı geçtiğimiz saatlerde feci bir trafik kazasına ev sahipliği yaptı. Henüz neden meydana geldiği bilinmeyen kazada, alınan son bilgilere göre sadece maddi hasar meydana geldi. Celal Bayar Bulvarı’nda meydana gelen kaza, Ankara Tren Garı mevkiindeki vatandaşların duyarlı ihbarları sayesinde polis ekiplerine bildirildi. Alt geçiti geçtikten hemen sonra olan kazaya 1 ticari, 1 binek olmak üzere 2 taşıt karıştı. Her iki araçta da maddi hasar meydana gelirken, çevredekilerin söylemlerine göre kaza kayganlaşan yollar nedeniyle oldu. Yine alınan bilgilere göre sürücülerin de sağlık durumu iyi.

Ankara’da bundan iki gün önce başlayan kar yağışı, ılıman bir şekilde seyrini sürdüren hava koşulları nedeniyle yerini yağmura bıraktı. Aralıklı olarak yağan yağmur, yolları tam anlamıyla ıslatmadan geri durduğu için sürücülerin çok ama çok dikkatli olması gerekiyor. Kısa süreli yağmur beraberinde ne yazık ki birçok farklı trafik kazasını da getiriyor. Ankaralıların bu dönemlerde araç kullanırken hız ikazlarına dikkat etmesi gerekli. Oluşabilecek trafik kazalarının önüne ancak bu önlemler sayesinde geçebiliriz.

Her İki Araçta da Hasar Meydana Geldi!

İki aracın çarpıştığı kaza neticesinde kazazede araçların birinde çok büyük maddi hasar geldi. Bir araç daha az maddi hasar alırken, olay yerinde hiçbir yayaya zarar gelmediği öğrenildi. Araçların birinde hava yastığının açıldığı bilgisi paylaşılırken, diğer kazazede araçta hava yastığının bile olmadığı öğrenildi. Olayın hemen ardından çevredeki vatandaşların ihbarları sayesinde polise ve 112 acil servis ekiplerine haber verildi. Olay yerinde yapılan hasar tespit çalışmalarından sonra itfaiye ekiplerince ilgili yolda temizlik çalışmaları yapıldı. Kısa süreli trafik aksamaları meydana gelirken, itfaiye ekiplerince yapılan temizlik çalışmalarından sonra trafik akışı eski haline döndürüldü.

Ankara’da meydana gelen bu kaza ciddi bir ders niteliğinde. Sürücülerin hava koşullarına ve trafik kurallarına uygun bir şekilde araç kullanması çok büyük önem arz ediyor. Bu kurallara uyulmadığı takdirde ne yazık ki maddi hasarlı, yaralanmalı ya da ölümlü trafik kazaları meydana geliyor. Ankara halkı çok dikkatli olmalı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu