Ankara Sincan’da Halk Mutsuz! Çocuklar Okula Düşerek Gidiyor!

Ankara’nın Sincan ilçesinde vatandaşlar bugün pek mutsuz. Ansızın bastırıp, aralıklı bir şekilde yağmayı sürdüren kar, ilçede hayatı olumsuz etkiledi. İlçe sakinleri ilgili belediyenin kaldırımlarda ve yollarda çalışma yapmadığını dile getirerek, çocukların buzlu kaldırımlarda düşerek okula gitmelerine sitem etti. Belediye yetkililerinden henüz konuya ilişkin açıklama gelmedi. Sincan halkı kaldırımların ve yolların bir an evvel yaya trafiğine elverişli hale getirilmesini istiyor.

Özellikle yokuş olan mahalle aralarında buzlanmanın hat safhada olduğu şu günlerde, insanlar kaldırımlarda doğru düzgün yürüyemediklerini dile getiriyor. Kaldırımların özellikle sabah erken saatlerde okula giden küçük çocuklar için tehlike arz ettiğini dile getiren yöre sakinleri, daha kalın tabanlı ayakkabıları tercih etmek gibi pek de sonuç alınamayacak çözüm yöntemlerine başvurmak zorunda kalıyor.

Ankara Sincan Belediyesi Şikayetlere Neden Cevap Vermiyor?

Vatandaşlar belediyenin çağrı merkezi ve web sitesi üzerinden sık sık konuyu dile getirdiklerini söylüyorlar. Buna ek olarak vatandaşlar bu başvuruları yanıtsız bırakan belediyeye de bir hayli tepkililer. Karın ve buzlanmanın olmaması gereken alanların bir an evvel temizlenmesi gerekiyor. Bölge halkı kayganlaşan yollarda oluşabilecek trafik kazalarından da bir hayli tedirgin. Birçok hanenin kayganlaşan yollar nedeniyle vasıtasını yerinden oynatamadığı da bizlere ulaşan bilgiler arasında.

Sosyal medyada bir anda gündem olan Sincan Belediyesi şikâyet başvuruları, hemen her vatandaş tarafından kullanılabilecek olan temel bir haktır. Eğer sizlerin de yaşadığı alanlarda benzeri bir sorun ya da aksaklık varsa bağlı olduğunuz belediyenin iletişim adreslerini kullanarak şikâyette bulunabilirsiniz. Belediyeler bazı durumlarda yoğun şikâyet taleplerine anında dönüş yapamıyor olsalar da çoğu zaman aksaklık olan bölgeye ekip yönlendirmesi yapmaktadırlar.

Soğuk havalarda ve sert iklimli bölgelerde kaldırımların buzlanması çok normaldir. Bu gibi durumlarda kalan lastik tabanlı ayakkabılar tercih etmek hem ayaklarınızın üşümesini hem de kaymasını önleyecektir. Bunun yanı sıra kayganlaşan kaldırımlarda o an giyebileceğini bir ayakkabınız yoksa, ayakkabınızın üzerinden standart bir çorabı giymeyi de deneyebilirsiniz. Bu yöntem uzun vadede pek işe yaramasa da acil durumlarda hayat kurtarabilir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu