Ankara Büyükşehir Belediyesi 2 Bin 990 Peyzaj İşçisi Alımı Yapacak!

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden kamu ve özel sektör personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Devlet kurumlarında iş arayan vatandaşları yakından ilgilendiren kamu personeli alımlarının yanı sıra kurum dışı kamu işçi alımı ilanları da yoğun ilgi görüyor. Son olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayınlandı. Söz konusu işçi alım duyurusunda belediye bünyesinde istihdam edilmek üzere çeşitli kadrolarda toplam 2 bin 990 işçinin alınacağı belirtildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi kurum dışı kamu işçi alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken bütün detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı imzalı kamu işçi alımı ilanları, İŞKUR internet sayfası üzerinden kamuoyuna duyuruldu. Belediyelerde işçi statüsünde çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren bu ilanlar memnuniyetle karşılandı. Yayınlanan işçi alımı duyurusunda adaylarda herhangi mezuniyet şartı olmadan toplamda 2 bin 990 işçinin istihdam edileceği açıklandı. Bunun dışında Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalıştırılacak yeni personelin hangi kadrolarda istihdam edileceği de belirtildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 2 Bin 990 İşçi Alımı İlanı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bağlı olarak kamu hizmetlerini yerine getiren Anfa Altınpark İşletmeleri, İŞKUR internet sayfası üzerinden yeni bir personel alım duyurusu yayınlandı. Yayınlanan duyuruda peyzaj işçisi kadrosuna 2 bin 990 kişilik işçi alımı yapılacağı belirtildi. Geçici işçi alımı için bugün yayınlanan duyuruda başvuruların resmen başladığı ve 19 Mart 2020 tarihine kadar başvuru sürecinin devam edeceğine yer verildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kamu hizmetleri veren şirketlerde geçici olarak istihdam edilmek üzere mezuniyet şartı olmadan 2 bin 990 yeni personel alımı yapılacağı duyuruldu. Söz konusu duyuru Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet adres iaracılığı ile bugün kamuoyuna açıklandı. Az önce internette yayınlanan duyuruya göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bağlı şirkette çalışmak isteyenler için başvuruların bugün başladığı belirtildi.

ABB 2 Bin 990 Peyzaj İşçisi Alımı Başvuru Şartları

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde ANFA Altınpark İşletmeleri Şirketi’nin yayınladığı kurum dışı kamu işçi alımı kategorisindeki 2 bin 990 kişilik peyzaj işçisi alımı ilanında ayrıca adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Buna göre adayların şu şartları taşıması gerektiği duyuruldu:

  • T.C. vatandaşı olmak
  • Ankara’da ikamet etmek
  • Muvazzaf askerlik hizmetini yapmış olmak
  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan yaşlılık aylığı almamak
  • Bahçıvanlık belgesi – park bahçe bakım eğitimi katılım belgesine sahip olmak

ANFA Altınpark İşletmeleri Şirketinin bünyesinde istihdam edilecek 2 bin 990 peyzaj işçisinin çalışma saatleri 08:00 – 17:00 olarak tam gün şekliyle belirlendiği açıklandı. Bununla birlikte işçilerin cumartesi günleri yarım gün çalıştırılacağına yer verildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bağlı şirkette geçici olarak çalıştırılacak işçilerde mezuniyet şartı aranmadığı aktarıldı.

Peyzaj İşçisi Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

İlanda belirtilen T.C. kimlik belgesi ve bahçıvanlık belgesi – park bahçe bakım eğitimi katılım belgesi gibi zorunlu belgeleri hazırlayan adayların başvurularını Altınpark Mahallesi Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı No: 142 /6 Altındağ / Ankara adresine teslim etmeleri gerektiği belirtildi. Başvuruların bugün itibarıyla resmen başladığı duyuruldu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde ANFA Altınpark İşletmeleri’nde geçici işçi statüsünde çalışmak isteyen adaylar için son başvuru tarihi 19 Mart 2020 tarihi olarak belirlendi. Adayların gerekli belgelerle bu tarihe kadar başvurularını tamamlamaları gerektiği aktarıldı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu