2019 ALES Başvuruları Ne Zaman Başlıyor ?

2019 ALES Başvuruları Ne Zaman? Her yıl, yılda iki kez ÖSYM tarafından düzenlenmektedir. ALES kelimesinin açılımı ise Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı, olarak okunmaktadır. ALES adının açılımından da anlaşılacağı gibi lisansüstü eğitim görmek isteyen ve akademik kariyer yapmak isteyenlerin katılım sağlayacağı bir sınavdır.

ALES Sınavı İçin Kimler Başvuruda Bulunabilir?

ALES Sınavı İçin Kimler Başvuruda Bulunabilir? ALES sınavı yılda iki kez ÖSYM tarafından düzenlenmektedir. ALES sınavına girebilecek adayların, lisans eğitimi veren bir okuldan mezun olabilecek durumda olmaları, lisans mezunu olmaları ve denklik belgesi almış olmaları gerekmektedir.

ALES Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

ALES Başvuruları Ne Zaman Başlıyor? ÖSYM tarafından düzenlenen sınav 17 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilecektir. ÖSYM sitesinde yer alan bilgiye göre sınav için 17 – 25 Eylül 2019 tarihleri arasında ALES sınav başvurularınızı gerçekleştirebileceksiniz.

Sınava girecek adaylar başvurularını elektronik ortamdan ÖSYM aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz de ÖSYM’nin resmi internet sayfası üzerinden(ais.osym.gov.tr) adresinden kendiniz bizzat başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu