Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği Personel Alacak!

Devlet kurum ve kuruluşlarında memur olarak çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren bir kamu personel alımı ilanı daha yayınlandı. Devlet Personel Başkanlığı (DPB) resmi internet sitesinin yanı sıra Resmi Gazete üzerinden de yayımlanarak kamuoyuna resmen duyurulan kamu personel alımı ilanına göre Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği bünyesinde istihdam etmek üzere yeni personel alımı yapacağını açıkladı. Kurum bünyesinde memur ve uzman yardımcısı kadrolarına yapılması planlanan yeni personel alımı ilanında başvuruların 28 Şubat 2020 tarihine kadar devam edeceği açıklandı. Başvuruların şahsen müracaat ya da posta yoluyla yapılabileceği açıklanan Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği kamu personeli alımı ilanı hakkında merak ettiğiniz tüm detayları haberimizden takip edebilirsiniz.

Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği, bünyesinde daimi ve tam zamanlı olarak görevlendirmek üzere idari memur ve uzman yardımcısı alımı yaptığını duyurdu. Resmi Gazete’de yayımlanan kamu personel alımı ilanına göre kurum bünyesinde idari memur ya da uzman yardımcısı kadrolarında memur olarak çalışmak isteyen adayların ilgili başvurularını 28 Şubat 2020 tarihinde sat 17.00’a kadar tamamlamaları gerektiği belirtildi. Bunun yanı sıra devlet memuru olmak isteyen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği personel alımı ilanında ayrıca adaylarda aranan genel ve özel başvuru şartları da dikkat çekti.

Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği Memur ve Uzman Yardımcısı Alımı

Kurum tarafından belirtilen memur ve uzman yardımcısı kamu personeli alımı ilanına başvuru işlemlerinin Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nin binasına şahsen müracaat ya da posta yoluyla yapılabileceği açıklandı. Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği başvuruların kabul edildiği adayları sözlü sınava tabi tutacağı açıklandı. Bunun yanı sıra devlet kurumu bünyesinde idari memur ya da uzman yardımcısı pozisyonlarında kadrolu memur statüsünde çalışmak isteyen vatandaşların ilan metninde belirtilen başvuru şartlarını taşımaları gerektiği bildirildi.

Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği Personel Alımı Genel Başvuru Şartları

 • T.C. vatandaşı olmak,
 • Askerlik görevini yapmış ya da erteletmiş olmak veya bu görevden muaf olmak,
 • 18 yaşını bitirmiş olmak,
 • Dört yılık eğitim veren üniversitelerin ilgili bölümlerinden ya da YÖK tarafından denklik verilmiş yurt dışı eğitim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmak,
 • Başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • İlgili kanunda yer alan suçlardan mahkum olmamak,
 • Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi bir özrü bulunmamak,
 • Daha önce çalıştıkları iş yerlerinden belirtilen nedenlerle sözleşmesi feshedilmiş olmamak,
 • Uzman yardımcısı kadrosu için YDS sınavlarından en az 70 ve yukarı puan almış olmak
 • 2918 ve 2019 KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) belirtilen puan türlerinden en az 70 ve üstü puan almış olmak

Bu başvuru şartlarının yanı sıra uzman yardımcısı alımı için başvuruda bulunacak adayların en az 1 yıl mobilya sektörü ile ilgili bir projede çalışmış olması şartı aranmakta olduğu belirtildi. Ayrıca Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nin uzman yardımcısı kadrosuna başvuruda bulunmak isteyen adayların İşletme, İktisat veya Maliye bölümlerinden mezun olmasının tercih sebebi olduğu belirtildi.

Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nin online platform üzerinden ve Resmi Gazete aracılığıyla kamuoyuna duyurduğu personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların sadece 1 kadroda görev almak için başvuruda bulunması gerektiği bildirildi. Birden fazla başvuruda bulunan adayların hiçbir başvurusunun işleme konulmayacağı, sehven işleme konulmuş ve sınavları kazanmış olsalar dahi daha sonradan iptal edileceği açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu