Adana’da Trafik Kazası! Otomobil İnşaat Çukuruna Düştü!

Adana’da akıllara durgunluk veren bir trafik kazası yaşandı. Çukurova ve çevresinde hâkim olan yoğun yağışlar sebebiyle birçok yolda görünmeyen noktalar ve büyük su birikintileri oluştu. Bu çukurlardan bir tanesi Adana’nın Sarıçam ilçesinde çok ciddi bir kazanın meydana gelmesine neden oldu. Sürücü yolda oluşan büyük su birikintisini görmedi ve otomobiliyle çukura düştü. Kaza neticesinde yarısına kadar suya gömülen otomobil maddi kayba neden olurken, araç içerisindeki sürücü, Ü.Y yaralandı.

Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’nde tedavi gören sürücünün durumunun iyi olduğu bilgisi paylaşıldı.

Çevredekiler 112 Acil Servisi Aradı! Sürücü Kurtarıldı!

Olay neyse ki herkesin dışarıda olduğu yoğun saatlerde gerçekleşti ve çevredekiler kazazedenin yardımına koşabildi. Olay yerine çevredeki vatandaşların ihbarları üzerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri sürücüyü kurtarırken kolluk kuvvetleri de olayla ilgili soruşturma başlattı. İlgili sahada bir daha böylesi bir kazanın yaşanmaması için brandalar ile önlem alan yetkililer, çevre halkı uyararak olası kazaların oluşma riskini azalttı.

Halk artık daha bilgili ve bilinçli. İlgili mahallede oluşan su birikintileri polis ekiplerince uyarı levhalarıyla kapatılıyor. Bunun yanı sıra yeni kazaların önlenmesi maksadıyla da Adana Büyükşehir belediyesine bağlı ekiplerce afet hasar önleme çalışmaları sürdürülüyor. Yapılan açıklamalara göre hayatı felç eden yağışların bir süre daha aynı şiddetle devam etmesi öngörülüyor. Vatandaşlar için de birkaç uyarıda bulunuldu.

Çukurova ve çevresinde hâkim olan şiddetli yağışların bilançosu ne yazık ki bir hayli ağır seyrediyor. Sel tehdidi ile karşı karşıya kalan birçok ilde aynı hizmet aksamalarının olacağı ve bunların sürebileceği bizlere iletilen bilgiler arasında. Vatandaşların ise sağduyulu ve dikkatli olmaları gerektiği iletiliyor. Derin su çukurları, birikintiler, asfaltın üzerinde oluşan çamur ve diğer tüm etkenlere dikkat etmek mecburiyetindeyiz. Ayrıca oluşan olumsuz hava şartları sebebiyle meydana gelen tüm aksaklık ve sorunların ilgili belediyelere de hızlıca iletilmesi çok önemli. Aksi takdirde olaylara müdahale edilse dahi bazı acı kayıpların önüne ne yazık ki geçilemiyor. Belediyelerin iletişim adreslerine internet sitelerinden ulaşabilirsiniz.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu